İçeriğe geç

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Tıp alanında hizmet veren Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi son derece gelişmiş ve köklü üniversitelerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Her yıl binlerce yabancı öğrenciyi kabul eden üniversite başarılı bir tıp eğitimi vermektedir. Tıp eğitimi almak oldukça zorludur. Pek çok ülkede tıp bölümüne yerleşmek çok zordur. Öğrenciler tıp okuyabilmek için üniversite sınavına girmekte ve başarılı olmaları halinde tığ eğitimi alabilmektedir. Ancak tıp puanları oldukça yüksek olması nedeniyle öğrenciler hayalini kurduğu tıp bölümüne girememektedir. İstediği bölüme giremeyen öğrenciler hayallerine giderek uzaklaşmaktadır. Bütün bir sene sınav stresi yaşayan öğrenciler emeklerinin karşılığını alamadığı için üzüntü yaşamakta ve istemediği bölümlere gitmek zorunda kalmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler ekonomik giderleri düşünerek vazgeçebilmektedir.

Ukrayna Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi yaşadığınız tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor. Sınavsız öğrenci alımı gerçekleştiren Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi tıp okumak isteyen öğrencilerden hiçbir sınava girme şartı ve taban puan şartı aramıyor, lise diplomasıyla kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor. Ukrayna ve Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi ekonomik bir şekilde eğitim alabilmenize olanak sunuyor. Hem Ukrayna’da yaşam koşulları hem de eğitim koşulları oldukça ekonomiktir. Bu sebeple öğrenciler yurtdışı eğitimi alırken hiçbir ekonomik zorlukla karşı karşıya kalmadan özgürce okuma fırsatı yakalıyor. Ukrayna sosyal imkanların son derece gelişmiş olduğu ülkelerden biridir. Herkesin pek çok sosyal aktiviteye katılabileceği Ukrayna makul ücretlerle Ukrayna’nın güzelliklerini yaşamanıza olanak sunmaktadır.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi Bologna Deklarasyonu çerçevesinde yüksek tıp fakültesi hizmeti sunmaktadır. Akademik kadrosu oldukça gelişmiş olan Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi sağladığı eğitim imkanlarıyla dikkat çekmektedir. 1200 bilim adamının görev yaptığı üniversitede 137 profesör ve 188 doktor çalışmaktadır. Son derece gelişmiş bir üniversite olan Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi farklı ülkelerden binlerce yabancı öğrenciyi ağırlamakta ve dünya çapında geçerliliği olan bir tıp eğitimi vermektedir. Yabancı kurum ve kuruluşlarla anlaşma içerisinde olan Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi hazırlık eğitimi de vermektedir. Öğrencilere başarılı bir dil eğitimi veren üniversite hazırlık eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerin lisans eğitimini almasına olanak sunmaktadır. Hazırlık eğitimi sonrasında uygulanan kontrol ve sınavlar neticesinde öğrencilerin lisans bölümlerine geçip geçemeyeceğine karar verilmektedir.

Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi tıp alanında uzun yıllardan beri hizmet sunan başarılı üniversitelerden biridir. Her öğrencinin hayalini kurduğu tıp bölümünde okumasına imkan sunan Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi hızla büyümeye ve öğrenci sayısını arttırmaya devam etmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık hizmetleri çerçevesinde kolay bir şekilde Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi’ne kayıt işlemleri gerçekleştiriliyor. Kısa sürede kayıt yaptırabileceğiniz Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen tıp bölümüne girmek artık zor değil. Dnepropetrovsk Tıp Üniversitesi tüm öğrencilere kapılarını açıyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]