İçeriğe geç

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi ilk olarak 1900 yılında açılmıştır. Rusya’nın güney kesiminde yer alan teknisyenleri eğitebilmek adına açılan Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi yüksek telgraf mekaniği dersleri vermeye başlamıştır. 1929 yılının sonbahar aylarında bir eğitim reformu sonrasında Odessa Yüksek Elektroteknik Okulu değişerek Odessa Politeknik Enstitüsü (OPI) Elektroteknik Bölümü haline gelmiştir.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi 1931 ile 1937 yılları arasında eğitim kurumlarında sözde iletişim merkezleri kurmaya başladı. OICE, İletişim, WST Okulu Teknik College gibi farklı düzeylerde iletişim merkezi kuran Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi öğrencilere telekomünikasyon alanında kaliteli bir hizmet sunmaya başladı. Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’ne 1937 yılından itibaren Nadezhdin başkanlık yapmıştır. Askeri Haberleşme Akademisi mezunu olan Nadezhdin Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi‘ne büyük katkılar sağlamıştır.

1948 yılında Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’ne Pishkin Enstitü başkanı olarak atanmıştır. Pishkin sayesinde Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi ilk SSCB deneysel televizyon merkezlerinden birini kullandı. Bu sayede ilk defa radyo ayrıntılarına ulaşıldı. Odessa Telekomünikasyon Akademisi uzun yıllar boyunca telekomünikasyon alanında hizmetlerini sürdürmeye devam etti ve Ukrayna’nın şehir hizmetlerini de karşılamaya başladı.

Odessa Telekomünikasyon Akademisi’nde Odessa Telekomünikasyon Akademisi, Bilgisayar Teknolojileri, Otomasyon ve Lojistik Eğitim ve Araştırma Üniversitesi, Ekonomi ve yönetim Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Elektronik Eğitim bilimsel Üniversitesi, Bilgi Ağları Fakültesi, Telekomünikasyon Sistemleri Fakültesi alanında eğitimler verilmektedir.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nde eğitim almanın avantajları oldukça fazladır. Her öğrencinin hayali yurtdışında güzel bir üniversitede eğitim almaktır. Ukrayna’nın gözde üniversitelerinden biri olan Odessa Telekomünikasyon Akademisi diğer yurtdışı akademilere göre çok cazip fiyatlarla öğrenci kabul etmektedir. Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi’nin bünyesinde 5 adet ana bölüm bulunmaktadır. Alt dallarında yer aldığı akademide tüm öğrenciler istedikleri eğitimi alma şansına sahiptir.

Hedeflerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler akademide bir araya geliyor ve Ukrayna’nın tüm güzelliklerini keşfetme imkanına sahip oluyor. Telekomünikasyon ve haberleşme üzerine geniş kapsamlı bir eğitim hizmeti sunan akademide puan şartı aranmadan öğrenci kaydı gerçekleştirilmektedir. Taban puan ve sınava giriş şartı bulunmayan akademi lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Akademiye giriş yapmak isteyenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinde gerekli evrakları tamamlıyor ve akademi hakkında detaylı bilgi edinme fırsatına sahip oluyor.

Haberleşme üzerine detaylı eğitim almak isteyenler Odessa Telekomünikasyon Akademisi öğrencilere sağladığı sosyal imkanlar sayesinde adından sık sık söz ettirmektedir. Hem eğitim kalitesi hem de cazip fiyatlarla eğitim sunması nedeniyle haberleşme alanında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci Ukrayna’yı tercih etmektedir. Hem akademi içerisinde hem de Ukrayna’da sosyal yaşam oldukça renklidir. Uluslararası çevre yapan öğrenciler hem bakış açısını geliştirmekte hem de Avrupa’daki en iyi telekomünikasyon eğitimini alma fırsatına sahip olmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]