İçeriğe geç

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi

Ukrayna’nın önemli eğitim merkezlerinden biri olan Odessa’da yer alan Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi tarafından verilen diplomalar Avrupa Birliği tüm ülkelerde tanınmaktadır. Avrupa Birliği kriterlerine uygun bir şekilde eğitim sunan Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi 95.000 m2’lik geniş bir alana kurulmuştur. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabileceği eğitim merkezinde 8 adet eğitim binası ile hizmet sunulmaktadır. Son derece geniş bir alana konumlandırılmış olan Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi’nin içerisinde spor salonu, sağlık merkezleri, büfeler, tenis kortları, 8 adet yurt ve 4 adet yemek salonu bulunmaktadır.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi’nin tercih edilmesi için pek çok avantaj bulunmaktadır. Yüksek eğitim kalitesi ile dikkat çeken eğitim merkezi Odessa gibi Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden birinde yer almaktadır. Farklı ülkelerden gelen pek çok öğrencinin bir arada yaşadığı Odessa’da 22 ayrı üniversite eğitim vermektedir. Rusça ve Ukraynacanın konuşulduğu Odessa sosyal ve kültürel faaliyetleri ile de oldukça dikkat çekiyor. Rusça ve Ukraynaca hazırlık eğitimi sunan Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi’nde öğrenciler mezun olduklarında ana dili gibi Rusça veya Ukraynaca dillerini konuşma imkanına sahip olmaktadır.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi uygun fiyatlarla eğitim hizmeti sunması nedeniyle de çok tercih edilmektedir. Kaliteli eğitim hizmeti sınarken uygun fiyatlarla lisans eğitimi alma fırsatı sunan üniversitede yıllık eğitim ücretleri 2500 dolardan başlamaktadır.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi sınavsız öğrenci alımı gerçekleştirmektedir. Öğrenciler herhangi bir sınava girmeden veya taban puan almadan Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi’nin fakültelerinde eğitim alma imkanına sahip oluyor. sınav stresi yaşamadan özgürce istediği bölümlerde eğitimi almaya hak kazanan öğrenciler mezun olduklarında başarılı bir iş hayatına adım atıyor. Sınavsız öğrenci alımı gerçekleştiren üniversite öğrenciler hayallerini gerçekleştirmekte ve onları hayallerine bir adım daha yaklaştırmaktadır.

Ukrayna ucuz yaşam şartlarıyla dikkat çeken bir ülkedir. Sadece eğitim ücretleriyle değil ucuz yaşam koşullarıyla da dikkat çeken Odessa’da yol, yemek ve sosyal yaşam giderlerinin makul olması öğrencilerin yurtdışı eğitim programı kapsamında Ukrayna’yı tercih etmesi için en önemli kriterlerdendir.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi’nde pek çok ülkeden gelen farklı öğrenciler bulunmaktadır. Bu sebeple öğrenciler üniversite eğitimi alırken uluslararası çevre yapma imkanı da yakalamaktadır. Geniş bir bakış açısına sahip olan öğrenciler global dünyaya ayak uydurmakta ve kendini geliştirme fırsatı bulmaktadır. Farklı toplumlardan gelen öğrencilerle tanışma imkanı yalayan öğrenciler çevrelerini geliştirme imkanına sahip olmaktadır.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi’ni tercih etmek isteyenler daha detaylı bilgilere sahip olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ofislerinin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanıyor. Hayalini kurduğunuz yurtdışı eğitim imkanlarını sizlere sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kaliteli bir eğitim hayatına adım atmanıza yardımcı oluyor ve sizleri yepyeni, farklı bir hayatla buluşturuyor.

0212 244 66 00 dan bizlere ulaşabilirsiniz…

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]