İçeriğe geç

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Uzun yıllardan beri gıda üzerine özel bir eğitim sunan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi pek çok ülkeden öğrenci yetiştirmiş ve mezun etmiştir. 107 yılı aşkın bir süreden beri eğitim hizmeti sunan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi gıda ve tahıl sanayisi alanında Türkmenistan, Moğolistan, Gürcistan, Moldova, Ukrayna, Çin ve Kazakistan gibi pek çok ülke için 60.000 kişiyi aşkın bir personel yetiştirmiştir. Gıda sektöründe oldukça deneyimli olan akademide deneyimli bir akademik kadro ile hizmet sunulmaktadır. Modern eğitim tekniklerinin kullanıldığı Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’nde uygulamalı ve kalıcı bir eğitim verilmektedir. Teorilere bağlı kalarak uygulamalı eğitim hizmet sunan akademi ileriye dönük kariyer sahibi öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi çatısı altında şimdiye kadar 10.000’i aşkın öğrenci eğitim aldı. 535 profesör ve doçentin yer aldığı akademi 6 eğitim binası ile öğrencilere hizmet sunmaktadır. Uygulamalı eğitim çatısı altında modern laboratuvarlar ve bilgisayar merkezleri öğrencilerin hizmetindedir. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi bünyesinde kütüphane, 5 adet yurt ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Akademi Karadeniz’in kıyısında yer almakta olup güzel bir manzaraya sahiptir.

Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi son dokuz yıl içerisinde büyük bir değişime uğramış ve hızlı bir gelişim göstermiştir. Akademi Bologna Anlaşması kapsamında bulunan eğitim kurumlarından biridir. Hızlı gelişim göstermeye devam eden akademi 4. Akreditasyon seviyesine geçmiştir. Yaşanan gelişmeler sonrasında Hollanda Wageningen Gıda Teknolojileri Üniversitesi ile anlaşma imzalanmıştır.

Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi eğitim programı kapsamınsa Otomasyon, Bilgisayar Sistemleri ve Kurumsal Yönetim Fakültesi, Fırın Teknolojileri ve Şekerleme Endüstrisi Fakültesi, Teknoloji, Gıda Güvenliği ve Çevre Yönetimi Fakültesi, Ekonomi ve İşletme Fakültesi, Gıda Yeniliği ve Restorancılık Fakültesi, Gıda Yönetimi ve Pazarlama Fakültesi eğitimleri önemli bir yere sahiptir.

Ukrayna’nın önemli eğitim merkezlerinden biri olan Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi modern sınıflarsa uygulamalı eğitim hizmeti sunmaktadır. Teoriye dayalı eğitim sistemini öğrencilere kalıcı bir şekilde öğretmekte ve kariyerleri için önemli bir bilgi birikimi edinmelerine olanak sunmaktadır.,

Gıda ve tahıl sektöründe kariyer yapmayı düşünen öğrenciler Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’nde kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip oluyor. Uygun fiyatlarla gıda teknolojileri üzerine eğitim hizmeti sunan Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi hem öğrencilerin sosyalleşmesine olanak sağlıyor hem de gıda sektöründe kariyer sahibi olma fırsatı yakalıyor.

Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerinde sorularına çözüm buluyor. Şu an 10.000’i aşkın öğrencisi bulunan akademi giderek büyümekte ve Avrupa’nın en önemli gıda teknolojileri eğitimi veren merkezlerden biri olma yolunda ilerlemektedir. Akademi dünyanın her yerinden binlerce öğrenciye kapılarını aralamaya devam ediyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]