İçeriğe geç

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi ile beraber kalitlei bir bologna eğitim sürecine tabii tutulmak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bu alanda yılların vermiş olduğu bilgi, birikim, tecrübe ve üstün donanımlı ekip arkadaşlarımız ile beraber yapacağınız görüşmelerde Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız sizlere gerekli bilgileri verecektir. Bu alanda uygulanması gereken bazı adımlar olacaktır ve bu adımlar ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra çalışmalarımıza başlamaktayız.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Lise ya da lise dengi bir okuldan elde etmiş olduğunuz diploma ile beraber Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde tıp eğtimi alma hakkına sahip olacaksınız. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber sizde tercih edeceğiniz bölümde Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde eğitim göreceksiniz.

Bu eğitim süreci için her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yoktur, bunun yanı sıra hiç bir şekilde üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur tek yapmanız gereken lise ya da lise dengi bir okul bitirdikten sonra Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini aradıktan sonra sağlıklı olduğunuzu gösteren yani aids olmadığınızı bildiren Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşundan aids değildir şeklinde heyet onayından geçirilmiş bir sağlık raporu almalısınız. Bu sağlık raporunu aldıktan sonra tercümesini yaptırarak doğrudan noter huzurunda onaylatmalı ve bunun yanı sıra kaymakamlık tarafından da onaylattırmanız gerekiyor. Bu onay sürecinin ardından ise kayıt için gerekli işlemler vize işlemleri dahil olmak üzere alanıda uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilidne sizde kaliteli bir şekilde tıp eğitimi alabilirsiniz. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim için ana dil olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri tercih edilmektedir. Bu dillerden biri ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz sizi bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci beklemektedir. Hazırlık eğitimi süresi boyunca bologna eğitim sistemi verilmektedir ve öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notları ile beraber ects kredi sistemi dahilinde başarılı bir şekilde bir üst sınıfa geçişiniz sağlanıyor. Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dillerinden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip olduğunuzu düşünecek olursak bu alanda doğrudan tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili lisans sınıfına yerleştirilmeniz sağlanıyor ve sizin için bir yıl zaman kaybetmenizin önüne geçilmiş olunuyor.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak bu eğitim sistemi ile beraber öğrencileri sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ziyade bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenci başarılı bir şekilde ekip çalışmasına yatkın bir şekilde eğitim görmekte ve öğretmen ile öğrenci arasındaki iletişim sürekli hale getirilmektedir. Tıp alanında eğitim görmek için Ukrayna’ya gidecek olursanız dilerseniz Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan yurtlarda konaklayabileceğiniz gibi dilerseniz kendi arkadaşlarınız ile beraber bir ev kiralayarak yaşayabilir ya da Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi çevresinde yer alan aileler ile belirli bir sözleşme dahilinde bir takım sorumlulukları alarak yaşayabilirsiniz. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde eğitim görmek için öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak alanında uzman ekibimize ulaşabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]