İçeriğe geç

Harkov Tıp Üniversitesi

Çağdaş bir eğitim düzeyine sahip yurt dışı üniversite eğitimi almayı kim istemez ki peki ya eğitim kalitesi? Peki ya yurt dışında eğitim masrafları?

Peki ya yabancı dil? Tüm bu sorular için tek yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim merkezi ofisi ile irtibata geçmek olacaktır. Tüm bu sorularınızı telefonda karşılaşacağınız içtenlik ile cevaplandırmakta olan alanında uzman kişilerce sizleri ofisimize bekliyor olacağız. İletişim kurmak için hemen 0212 244 66 00 numaralı telefonu aramanız gerekiyor.. Yurt dışında tıp eğitimi almak isterseniz yapmanız gereken tek şey lise veya dengi bir okuldan mezun olduğunuz diploma ve kimlik bilgileriniz ile ofisimize gelmek olacaktır. Bu alanda sizlere alanında uzman personeli tarafından en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak şekilde bilgiler verilecektir.

Ukrayna sınırları içerisinde yer alan Harkov şehrinde bulunan temellerini 1805 yılından itibaren almış ve eğitim kalitesinde kendini kanıtlamış olan bir üniversiteden bahsedeceğim. Unesco tarafından tescil edilmiş verdiği eğitim ile mezun ettiği öğrencilere doğrudan iş imkanı oluşturmuş bir üniversiteden bahsediyorum. Sanırım ismi hafızanızda canlanmıştır. Harkov Tıp Üniversitesi bünyesinde tam 7000 öğrenci yer alıyor. Harkov Tıp Üniversitesinde yer alan 7000 öğrencinin tam 2100 kişilik kısmı için yurt dışından eğitim görmek maksadı ile gelmiş yabancı uyruklu öğrenciler için oluşturulmuş bir alan. Sizde bu kişiler arasında olup yurt dışında kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz tercih edeceğiniz bölümü seçerek bize detaylarla ilgili bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Ukrayna‘nın Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesinin eğitim sistemi Bologna eğitim sistemi üzerine kurulmuş bir yapıya sahip olmakla beraber günümüzün bilinen en gelişmiş eğitim sistemi olarak yaygın bir şekilde uygulanmaya çalışılmaktadır. Bologna eğitim sistemine göre yapılması gereken bir takım şeyler vardır. Bu şeylerin başını çekmekte olan unsur ise öğrenciyi bir alıcı, öğretmeni ise bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi araştırmacı ve uygulamaya yatkın bir birey olarak yetiştirme temellerine dayalı bir sistem çerçevesinde gelişmesini sağlamaktan yana geçmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde mevcut olan bölümlere bakacak olursak ;

  • Tıp
  • Eczacılık
  • Biyoteknoloji
  • Sağlık işletmeciliği
  • Mikro Biyoloji
  • Laboratuvar
  • Kozmetik
  • Analitik Kimya

Gibi bölümlerin yer aldığını Harkov Tıp Üniversitesinde görmekteyiz. Tıp denildiğinde Ukrayna‘da gerek eğitim seviyesi gerek ise 1805 yılından günümüze temelleri dayanan Harkov şehrinin en köklü okullarından biri olan Harkov Tıp Üniversitesi gelmektedir. Kuşkusuz ki eczacılık, biyoteknoloji, sağlık işletmeciliği, laboratuvar, kozmetik, analitik kimya gibi alanlarda da ideal bir şekilde eğitim vermekte alan Harkov Tıp Üniversitesi öğrencisine daima araştırmaya yönelik çalışmalara yaptırmakta ve öğrenciden bir takım sunumlar hatta projeler istemektedir. Hal böyle olunca öğrenci başarılı bir şekilde bir üst sınıfa geçmek istiyorsa yapması gereken araştırmaları, uygulama ve sunumları en iyi şekilde hazırlamalıdır. Bu durum elbette öğrencinin faydasına olmaktadır.

Düşünsenize bu yaşınıza kadar milyonlarca şey duydunuz fakat bir gün öyle bir konuşma oldu ki şimdi onun nasıl olduğunu ya da ne şekilde olması gerektiğini hatırlamıyorsunuz.. Bu durumda ya o andaki konuşmaya ilgi göstermediniz ya da o konuşmayı tam anlamı ile unuttunuz.. Peki konuşmaya ilgi göstermemek ya da unutmak yerine sizin bu konuşmada seçenekleri araştırmış olup akabinde bir uygulamasını projelendirip daha sonrada yüzlerce kişinin önünde anlatacağınız bir sunum haline getirmiş olduğunu düşünseydik nasıl olurdu? Bu durumda orada konuşulanlar, orada yapılanlar, orada anlatılanlar sizin ön plana çıkarttığı için sizi yaptığınız çalışmaların bir karşılığını gördüğünüz için daima akılda kalıcı nitelikte olması sağlanmış olacaktır.

Yurt dışında alacağınız eğitim seviyesinin ülkemiz şartlarında geçerliliğe sahip olmasının harika bir şey olduğunu vurgulamamızda fayda var. Ülkemizde genel anlamda daima işini en iyi yapacak olan kişi veya kişilere ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Dolayısı ile bir firmaya gelen başvurular arasında en iyi şekilde çalışma ve iş becerisine sahip olanlar öncelikli olarak tercih edilmektedir. Tercih sebebi olan insanların cv’lerine bakacak olursak konusunda hakim bir çok alanda deneyimi olan kişiler olmaktadır. Aynı zamanda yabancı dil bilgisi de büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısı ile yabancı bir ülkede tıp eğitimi aldığınızı var sayacak olursak ve bu ülkenin Ukrayna olduğunu hatta bu üniversitenin Harkov üniversitesi olduğunu göz önünde bulunduracak olursak dolayısı ile Bologna eğitim sisteminden geçirildiğinizi ve bu şekilde yetiştirildiğinizi vurgulayacak olursak kesinlikle rakiplerinize karşı tercih sebebiyeti olacaksınız. Peki neden ?

– Ukrayna sınırları içerisinde Harkov şehrinde yer almakta olan Harkov Tıp Üniversitesinde yapılmakta olan çalışmalar bilgiye sahip olan hocaların doğrudan öğrencilere aktardığı bir sistem değil ya da öğrencilerin doğrudan bir bilgi kaynağı olarak görülmesine engel olan bir sistem olduğu şeklinde de tanımlamamız yanlış olmayacaktır. Harkov üniversitesinde mevcut bir sistem olarak sürdürülen Bologna eğitim sistemi dolayısı ile öğrenciler daima araştırmaya ve uygulamaya yönelik bilgi edinmeye alıştırılmıştır.

Bir konu ile ilgili dinlediğiniz bilgiler zaman içerisinde çok rahat bir şekilde uçup gidebilir iken bir öğrencinin konu ile ilgili yapacağı araştırmalar sonucunda elde edeceği bilgiler ya da bir öğrencinin araştırdığı bilgiler neticesinde elde ettiği bilgiler ile beraber bir uygulama yapması yapmış olduğu uygulamayı bir topluluğa sunuyor olması ya da sunabilecek kapasiteye sahip olması o öğrenciyi daima ön plana çıkartmaktadır. Hal böyle olunca sizin diğerlerine karşı meydana getirdiğinizi fark daima ortaya geleceğinden öğrenciler arasında yapılacak çalışmalar neticesinde gerek temel bilgiler gerek yabancı dil bilgisi, gerek ise konuya olan hakimiyeti arttırmaya yönelik çalışmalar hızlı bir şekilde ilerleyeceğinden dolayı da öğrencilerin elde ettikleri bu bilgileri unutmaları çok da kolay olmamaktadır. Öğrenciler elde edecekleri bilgiler dahilinde ilerleyen seviyelerde uygulamalar oluşturmaları neticesi itibari ile konuya tam hakimiyet kazanacaktır.

Bir başka etken ise öğrencinin dil ihtiyacıdır. Öncelikli olarak tercih sebepleri arasında yer almakta olan dil bilgisi öğrencinin kendi alanında ihtiyaç duyacağı yerli ve yabancı makaleleri çeviri niteliğine sahip olabilmiş olması daima ön plana çıkmasına ve tercih sebebi olmasına sebep olacaktır. Bu durumda öğrenci kendi işine yarayacak bilgileri alıp, kullanıp gerektiği gibi bu elde ettiği bilgilerin devamını sağlayabilir aynı zamanda çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanabilir hale getirecektir. Elde edilen araştırma bilgileri neticesinde hazırlayacak oldukları projelere karşı çeşitli kaynaklardan yararlanılıyor olması da kişinin lehine bir netice olacaktır.

Yabancı dile karşı ülkemizde duyulan ihtiyaç çok fazla bir şekilde dış ülkeler ile irtibat halinde olmamızdan kaynaklanmaktadır. Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken tek şey 0212 224 6600 numaralı telefondan bize ulaşmak olacak gsm operatörlerinden ulaşmak isterseniz 0507 335 12 48 ya da tüm bunların dışında doğrudan ofisimizi ziyaret etmek isterseniz Eurostar Merkezi, İstiklâl Caddesi No 49 / Mavi Han Kat 5 Taksim – İstanbul / Türkiye açık adresimizi ziyaretimize gelerek sizin için en uygun koşulları konuşarak kaydınızı yaparız. Konu ile ilgili önemli olarak vurgulamamız gereken şeylerden biri sadece lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #harkovtıpeğitimi #harkovdatıp #harkovtıpfakültesi

Harkov Tıp Üniversitesi-Sokak Görünümü

Harkov Tıp Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]