İçeriğe geç

Ukrayna’da Eğitim Ekşi

Ukrayna’da eğitim ekşi ve benzeri blog sayfalarında yapılan paylaşımlarla birlikte yapılan yorumlar önem arz etmektedir.

Konumuzla ilgili olarak, araştıranların ve görenlerin Ukrayna’ya ve eğitim şartlarına olan bakışını da olumlu ya da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durumda değerlendirmemiz gerekirse, bu tür kişisel paylaşım noktalarında ifade edilen görüşlerin doğruluğu güvenilir değildir ve tartışmaya açıktır. Kişilerin sosyal medya hesaplarının dahi kopyalayarak, tanıdıkları tehdit edilmekte veya rencide edici paylaşımlarda bulunulmaktadır. Bunun haricinde artık o kişiye karşı, sanki o yapmış gibi bir ön yargı durumu söz konusu olabilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işte tam olarak bu noktada devreye girmektedir. Çünkü eğitim anlamında yapılacak hiçbir değerlendirme ve alınacak hiçbir karar için yalnızca bu tür ortamlardan yapılan değerlendirme yeterli olamaz, olmamalı. İşte bu nedenle diyoruz ki, doğru, net, detaylı ve derin araştırmalarla birlikte, en doğru eğitim kararını almanı için profesyonel destek.
Ukrayna’da eğitim ekşi gibi ortamlarda doğal olarak dile getirilmektedir. Konu noktasında yorum yapacak olursak, bu noktada yorum yapan kişilerin yalan ve itibarsızlaştırmaya yönelik, bu konu noktasında bir paylaşım söz konusu değildir.

Bu durum da bu konu ile ilgili değerlendirme yapanların, bilinçli hareket ettiğini gösteriyor. Ancak konuya yalnızda bu konu üzerinden yaklaşacak olursak, derin bir yanılgıya düşmüş oluruz. Bu anlamda sosyal medya ve kişisel blogların yönetiminde bazı kriterler getirilmesi, belirli kural ve yaş sınırıyla bu tür ortamlarda bulunabilme imkanı sunulması, temel bazda yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçecektir.

Ukrayna’da eğitim noktasında yapılmış yorumların doğruluğundan emin olamayacağınıza göre, isterseniz bu kapsamda detaylı bilgi aktarımını biz yapalım. Bu sayede e sizin içiniz rahat olsun ve bu tip kişisel bloglarda da öğrendiğiniz bilgileri paylaştığınızda, birçok kişi de daha doğru bilgi almış olur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda yanınızda.
Ukrayna’da eğitim nasıldır?

Ukrayna’da eğitim ekşi benzeri platformlarda nasıl durumların söz konusu olduğunu paylaştık. Bu anlamda Ukrayna’daki eğitim durumu hakkında biz bilgi paylaşımı yapacak olursak, Ukrayna’da eğitim kalitesinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeninin de öncelikle verilen eğitimin Avrupa standartlarında olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Lisans eğitimi dört yıldır. Lisans eğitimi almadan önce yabancı öğrencilerin bir yıl dil hazırlık eğitimi alması zorunludur. Bu kapsamda dil eğitiminde tercih olarak Rusça, Ukraynaca ve İngilizce’yi tercih edebilirsiniz. Bu noktada yapacağınız tercihe göre alacağınız eğitimde de farklılıklar söz konusu olacaktır. Tercih size ait olduğu için, dil tercihinde iyi düşünmenizi öneriyoruz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın