İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Ukrayna üniversiteleri uçak mühendisliği anlamında hayal kuranların hayallerine en uygun ve ideal koşullarda ulaşabilmelerine imkan sunmaktadır. Bu anlamda ülkenin önemli üniversitelerinde uçak mühendisliği bölümünde eğitim verilmektedir. Bu bölümün ne kadar önemli ve meziyet gerektirdiğini hatırlatmamıza gerek yok. Bu noktada İstikbal Göklerdedir sözünün hakkını veren ve her fırsatta dile getiren bir millet olarak, uçak mühendisliği anlamında da eğitim almalısınız.

Ülkemize yerli ve milli uçak sektöründe çağ atlatacak bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olmanız, gelecek bakımından sadece sizi değil tüm ülkenin kaderini etkileyecektir. Siz de şunun farkındasınız ki güçlü olmak istiyorsanız, bilgi sahibi olmalısınız. Deneyimli olmalı ve teknik donanım bakımından güçlü bir altyapı edinmelisiniz. Sadece tüketerek ülkemizde destek olamayacağınıza göre, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla uçak mühendisliği anlamında gereken bilgileri almaya başlamalısınız.

Ukrayna üniversiteleri uçak mühendisliği anlamında neden Ukrayna’yı tercih etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, bu noktada size gerekli bilgileri aktarmamızda fayda var. Ukrayna’da son dönemde yaşanan eğitim gelişmeleri, birçok öğrenciyi sevindirdi. Bu anlamda değerlendirdiğimizde, Ukrayna’da uçak mühendisliği bölümünde eğitim almak istediğinizde, kriter olarak herhangi bir puan, sınav ya da mülakat sistemi uygulanmamaktadır. Bu nedenle Ukrayna’da uçak mühendisliği eğitimi alabilmek için gerekli olan en önemli evrak lise diplomasıdır.

Lise diplomanızla birlikte bölümün yıllık aidatını karşıladığınızda, uçak mühendisliği anlamında eğitim alma fırsatı yakalıyorsunuz. Ancak doğal olarak her bölümün belirli sayıda kontenjanı bulunduğu için bu anlamda başvuru zamanında süratle bölüm için başvuru yapmalısınız. Başvuru esnasında evraklarınızda yapacağınız herhangi bir yanlış, kontenjandan faydalanabilme ihtimalinizi zora sokabilir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu noktada da her zaman olduğu gibi yanınızda ve kayıt için gerekli evrakların tercümesini yapmaktadır.

Ukrayna’da uçak mühendisliği okuyabileceğiniz okullar hangileri?
Ukrayna üniversiteleri uçak mühendisliği bakımından inceleme yapacak olursak, Kiev ile harkov şehirlerinde Harkov Havacılık Üniversitesi ve Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde uçak mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. An önce de belirttiğimiz gibi, Ukrayna’da lisans programlarına kayıt olabilmek için yalnızca lise diploması yeterlidir. Ancak yabancı öğrenciler için lisans programına başlamadan önce bir yıl boyunca dil hazırlık eğitim sınıfını geçmesi gerekmektedir. Bunun nedeni de eğitim alacağınız dili öğrenmeniz gerekmesidir. Bu noktada Rusça ve İngilizce arasında tercih yapabilirsiniz.

Lisans eğitimi de dört yıl olduğuna göre, toplamda beş yıl boyunca eğitimi alacaksınız demektir. Uçak mühendisliği gibi önemli bir bölümü bu imkanlarla okuma imkanı sunan Ukrayna, bu noktada en fazla tercih edilecek ülkeler arasındadır.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın