İçeriğe geç

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi Ukrayna’da eğitim hizmetleri vermekte olan bir Tıp Üniversitesi olarak bilinmektedir. İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğtim Bologna eğitim sistemidir.

Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin pasif birer alıcı olarak görülmesinin ya da öğretmenlerin sadece birer verici olarak görülmesinden ziyade öğretmen ve öğrencilerin aralarındaki diyalogların çok daha güçlü bir yapıya sahip olmaları beklenmektedir.

Bologna eğitim sistemi dahilinde İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesinde verilmekte olan eğitim çerçevesinde öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazanmaları istenmektedir. Dolayısı ile bu bağlam içerisinde öğrenciler yapacakları araştırma çalışmaları ile beraber konuya karşı hakimiyet kazanmaktadır. Bunun yanı sıra yapacakları projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber elde edecekleri bu eğitim düzeyi çok daha iyi bir hal alıyor ve öğrenciler bu alanda kendilerini en iyi düzeyde geliştiriyorlar. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrenciler konuya hakimiyet kazanıyor ve elde ettikleri yazılı ve görsel dökümanlarda oluşturdukları taslakları daha sonra bir araya getirerek başarılı bir sunum çalışması hazırlamakta olan öğrenciler yapacakları bu sunum doğrultusunda ects kredi sistemi adı verilmekte olan bir üst sınıfa geçişte etkili olan bu sistem dahilinde öğretim görevlisi olan öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçmektedir.

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce tercih edilmektedir. Bu tercihler öğrencinin elinde olan bir seçenek olarak bilinmektedir. Öğrenci bu üç dilden en az bir tanesini ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip bir şekilde biliyor ise doğrudan tıp fakültesi lisans eğitimi sürecine başlamaktadır. Eğer bu üç dilden en az bir tanesini ileri düzeyde bilmiyor ise öğrencimiz eğer yirmi beş yaşın altında ise doğrudan hazırlık eğitimi sınıfında konu ile ilgili olarak bir yıl sürecek olan hazırlık çalışmalarına başlamaktadır. Bu eğitim sürecinde yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrencimizin yabancı dil eğitimi ileri düzeyde gelişmiş bir şekilde olmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısı ile yaşamının önemli bir kısmında kullanabileceği iyi bir dil eğitiminide beraberinde almış olan öğrencimiz ülkemize döndüğünde;

Yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde yer alan kesimlerinde dilerse kendi polikliniğini açarak mesleğini yürütebilirken dilerse sağlık bakanlığına bağlı olan bir sağlık kuruluşunda yapacağı anlaşma dahilinde çalışma imkanına sahip olabilmektedir. Yani alacağı eğitim neticesinde elde ettiği bu diplomayı rahat bir şekilde kullanma imkanına sahip olan öğrencimiz geleceği için gerekli alt yapı çalışmalarının temellerini İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi alarak atmış olacaktır. Bu alanda öğrencimizin kaliteli bir bologna eğitim sürecine tabi tutulduğunu da belirtmemizde fayda olacaktır.

Öğretmenlerin öğrencilere sunmakta olduğu konu başlıklarını öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak tercih ediyor ve bu doğrultuda öğrencilerin tercih ettiği konu başlığı ile ilgili olarak gerekli alt yapı çalışmaları ve araştırmaları ekip arkadaşları ile beraber dilerse İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde ya da kütüphanede aradığı bilgiye ulaşamaz ise İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde bulunmakta olan bilgisayar laboratuvarlarında kullanılan üstün teknoloji ile beraber araştırma imkanına sahip olabilir bu da öğrencimiz için yetersiz olur ise konusunun uzmanı kişiler ile beraber bir iletişim süreci başlatılır ve bu süreçte öğrencimiz konusunun uzmanı olan kişi ile röportaj yaparak konuya hakimiyet kazanması sağlanır.

Sizde böyle bir eğitim koşulları altında iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine ulaşabilirsiniz.
İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi 1661 yılında kurulmuş olan Ukrayna’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biri olarak biliniyor. Bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim hizmetlerini sürdürmekte olan İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde başarılı bir şekilde çalışma imkanına sahip olmak için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Elde edeceğiniz lise diploması ile beraber İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilidne bir eğitim göreceksiniz.

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilidne verilmekte olan eğitim dili olarak Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce dillerinden birinden eğitim alma imkanına sahip olacaksınız. Bu dillerden biri ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz öncelikli olarak doğrudan lisans eğitimi için İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölüm dahilinde eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz. Fakat bu dillerden biri ile ilgili olarak yeterli bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sürecine tabii tutulacaksınız. Bu süreç dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde iyi bir şekilde eğitim göreceksiniz.

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi eğitim sistemi olarak Dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerinden birisi olan ve her geçen gün kendisini güncelleyerek geliştiren eğitim sistemi BOLOGNA eğitim sistemi uygulanmaktadır. Dünyadaki birçok üniversite eğitim sistemi olarak Bologna eğitim sistemine geçmiş durumdalar. Bologna eğitim sisteminde ECTS kredi transfer sistemi mevcuttur. Bu sistem kişiyi bilgiyi hazır alan pasif bir kişi olarak görmekten çok bilgiyi araştıran kullanan ve uygulayan kişi olarak görmekte ve kişiyi çalışmaya teşvik etmektedir. Dolayısı ile öğretmenlerin öğrencilerine verecekleri konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bu alanda kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak bu alanda gerekli çalışmaları yapması sağlanmaktadır. Öğrenci arkadaşlarımız bu konuda araştırmları için gerek İvan Franko Lviv Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerini, gerek İvan Franko Lviv Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarında araştırma imkanı bulabilirsiniz. Yapacağınız bu çalışmalar dahilinde iyi bir üniversite bitirmiş olacaksınız.

Dolayısı ile İvan Franko Lviv Üniversitesi dahilidne mezun olduktan sonra ülkemizde geçelir olan yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinde olduğundan dolayı elde edeceğiniz diplomaların ülkemiz şartları altında her yerde geçerli olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesinde alacağınız lisans eğitimi ile beraber kaliteli bir şekilde yabancı dil bilgisine sahip olacaksınız ve bunun yanı sıra elde edeceğiniz diploma ile dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile anlaşarak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesinde yer alan fakültelere bakacak olursak ;

 1. Biyoloji Fakültesi
 2. Kimya Fakültesi
 3. Kültür Fakültesi
 4. Ekonomi Fakültesi
 5. Elektrik Fakültesi
 6. Çeviri Fakültesi
 7. Coğrafya Fakültesi
 8. Jeoloji Fakültesi
 9. Tarih Fakültesi
 10. Filoloji Fakültesi
 11. Hukuk Fakültesi

Gibi günümüzde geçerli meslek dalları için en iyi şekilde eğitim vermekte olan bir sistem alt yapısına sahip bir üniversite olarak bilinmektedir. Sizde bologna eğitim sistemi ile beraber İvan Franko Lviv Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz öncelikle lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra sağlıklı olmalısınız. Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine geldiğinizde bu konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi verilecektir. Fakat bunun öncesinde bilgi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak alnında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber yıllardır bu hizmeti vermekte olan ekibimiz gerek Ukrayna vizesi işlemlerine gerek ise İvan Franko Lviv Üniversitesi için tercih ettiğiniz bölümler için başvuru işlemlerin tam başarılı bir şekilde aldığı sonuçlarla yurt dışında eğitim almak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]