İçeriğe geç

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş ve öğrencilere mühendislik ve mimarlık üzerine başarılı eğitimler vermeye başlamıştır. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi Rusça dilinde eğitim sunmaktadır. Öğrencilerin eğitim alırken kendilerini geliştirmelerine imkan sunmak amacıyla kültürel ve spor üzerine pek çok aktivite yapma imkanı sunulmaktadır.

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi

7 adet eğitim binasıyla eğitim hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca bilgisayar odaları, yabancı dil için dizayn edilmiş özel laboratuvarlar, diğer laboratuvarlar ve son derece büyük bir kütüphane bulunmaktadır. Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nin içerisinde 6 adet yurt bulunmaktadır. Öğrencilerin konaklama ihtiyacı Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nin içerisinde bulunan yurtlarla karşılanabilmektedir. Ayrıca Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nin çerisinde sağlık merkezi, öğrenci polikliniği, öğrenci kantini ve spor merkezi de yer almaktadır.

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi içerisinde yer alan bölümler;

  • Endüstri ve Mühendislik Fakültesi
  • Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi
  • Yapı Hidrolik Sistemleri Fakültesi
  • İnşaat Teknolojisi Fakültesi
  • Su Endüstrisi ve Sıhhi Mühendislik Fakültesi

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nin ücretleri öğrenciler tarafından merak edilen konuların başına gelmektedir. Yurtdışı eğitim programları ücretleri öğrenciler tarafından çok merak edilen konulardandır. Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi uygun fiyatlarla kaliteli bir mimarlık ve mühendislik eğitimi sunmayı hedeflemektedir. Rusça ve Ukraynaca dilleriyle eğitim sunan Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nde Rusça hazırlık eğitimi ücreti 3500 dolardır. Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nde Ukraynaca hazırlık eğitimi ücreti ise 2500 dolardır. Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nin Rusça diliyle öğrencilere sunulan lisans eğitimi ücretleri 2500 dolar iken Ukraynaca diliyle sunulan lisans eğitimi ücretleri 2100 dolardır.

Öğrenciler Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Rusça dilini ana dili gibi konuşmaya başlamaktadır. Mezun olduklarında pek çok iş imkanına sahip olan şansı bulunan öğrenciler akademide 1 yıllık hazırlık eğitimi ve 4 yıllık lisans eğitimi almaktadır. Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler yüksek lisans ve doktora yapma imkanına da sahiptir.

Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi Odessa kentinde yer almaktadır. Ukrayna’nın önemli şehirlerinden biri olan Odessa kenti Karadeniz’in en büyük limanlarından birine sahip olması nedeniyle oldukça önemli bir yere sahiptir. Pek çok öğrencinin bir arada yaşadığı Odessa kentinde pek çok üniversite bulunmaktadır. Bu sebeple Odessa kenti tam bir öğrenci kenti haline gelmiş olup pek çok konaklama, eğlence ve yeme içme merkezleri de bu bölgede toplanmıştır. Odessa kenti yoğun nüfuslu bir şehir olup Rusça ve Ukraynaca dillerinin ağırlıklı olarak konuşuldu şehir merkezlerinden biridir. Tarihi ve kültürel açıdan çok köklü olan Odessa şehrinde yer alan Odessa Mühendislik Ve Mimarlık Üniversitesi kaliteli yurtdışı eğitimi sunmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]