İçeriğe geç

Ukrayna’da Eğitim Eczacılık

Ukrayna’da Eğitim Eczacılık alanında kolaylıkla alınabilmektedir. Dünyanın en iyi sağlık bilimleri üniversitelerine ev sahipliği yapmakta olan Ukrayna bölgesinde eczacılık okumanız durumunda Avrupa’nın her bölgesinde çalışabilir duruma gelirsiniz. Eurostar Eğitim Danışmanlığı firması sizlere konu hakkında bilmeniz gereken her türlü detayı verecek ve sizlerin verimli bir eğitim deneyimi yaşayabilmesi üzere uğraş gösterecektir.

Ukrayna’da eczacılık eğitimi alabilmek üzere gerçekleştirmeniz gereken tek uygulama lise diplomanızı üniversite ile paylaşmak olacaktır. Üniversite ile meslek lisesi veya lise diplomanızı paylaşmanız takdirinde kayıdınız gerçekleştirilecektir. Sosyal alan çeşitliliği ve hesaplı yapsı ile Ukrayna üniversiteleri öğrencilerin tercih etmekten memnun kalacakları üniversite tipleri olarak bilinmektedirler. Eurostar Eğitim Danışmanlığı servisleri sizlerin açıkta kalmanızı önleyecek ve sizleri dilediğiniz bölümü okuyabilmeniz üzere Ukrayna üniversitelerine yerleştirecektir.

Ukrayna üniversiteleri ülkemizde yapılmakta olan YGS ve LYS sınavlarında üstün başarı göstermenizi beklemeden gerekli ücret karşılığında sizlerin üniversite kayıt işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ukrayna’nın tüm şehirlerinde çeşitli tıp ve eczacılık okullarına rastlayabilmeniz durumu mümkün olacaktır. Hangi üniversiteyi tercih etmeniz gerektiği konusunda sizlere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ideal hizmeti sunabilecek nitelikte olan bir firma olarak bilinmektedir. Ukrayna’da eğitim eczacılık üzerine almayı arzu eden bireylerin mutlaka bir yıl Rusça eğitim almaları gerekmektedir. Bir ülkenin kültürü ile bağlantı kurabilmek üzere de dil öğrenilmesi gerekmekte olduğundan hazırlık sınıfı okuma durumu opsiyonel bir işlem olmaktan çıkar.

Ukrayna Devlet Üniversiteleri

Ukrayna’da eğitim eczacılık üzerine alındığında bireyler iş bulabilmek konusunda hiç zorluk çekmeyeceklerdir. Ukrayna’da eğitim veren birçok üniversite tipi sizlerin topluma en iyi sekilde kazandırılabilmeleri üzere gerekli çalışmaları yapmaktadırlar. Ukrayna devlet üniversitelerinin resmi dili Rusça olarak bilinmektedir. Ukrayna devlet üniversitelerinde okuyacak olan bireylerin mutlaka hazırlık sınıflarından yararlanmaları gerekmektedir.

Tüm Ukrayna üniversitelerinde eczacılık bölümü bulunmakta olsa da Avrupa’nın en iyi eczacılık fakültesine ev sahipliği yapmakta olan üniversiteler genellikle Kiev üniversiteleridir. Lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz bu üniversitelerin yıllık ücretler 2500-6000 Dolar arasında farklılık göstermektedir.

Türkiye’de bulunan tüm özel üniversitelerden daha hesaplı bir yapıya sahip olan bu özel üniversiteler veya devlet üniversitelerinde yer alabilmek üzere geçerli bir lise diplomasına sahip olmanız durumu yeterli olacaktır. Ukrayna’da devlet üniversitesinde okuma durumu çok daha prestijli bir durum olarak bilinmektedir. Devlet üniversitelerinde okumakta olan bireyler için birçok devlet yardımı bulunmaktadır. Ukrayna devlet üniversiteleri Avrupa’nın en iyi devlet üniversiteleri olarak nitelendirilmektedirler.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın