İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi sizi geleceğin mesleğine götürecek. Her geçen gün bozulan insan sağlığını tedavi etmek için daha fazla tıbbi personele ihtiyaç duyuluyor. Aslına bakarsanız tarihin her döneminde doktorlar, tıp ya da sağlık için çalışanlara ihtiyaç duyulmuş. Bunun için büyücüler, şamanlar ve daha nicelerinden yardım istenmiş.

Ancak şüphesiz ki modern tıp hepsinden daha çok hasta tedavi ediyor. Siz de bu hiç kaybolmayacak mesleğe sahip olmak istemez misiniz? Çocukken sorulan o meşhur soruya doktor dediniz mi? ya da hala içinizde doktorluk yapmak istiyorsunuz ancak bunu yapacak gücü kendinizde bulamıyor musunuz? Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sizi hayallerinize kavuşturmaktan mutluluk duyuyoruz.
Tıp fakültesi okumak her öğrenciye zor gelebilir. Uzun bir sınav döneminden geçmeniz gerekir. Üstelik bu dönem içinde kendiniz ve aileniz de oldukça yıpranabilir.

Hatta daha bazen daha ortaokuldan itibaren sınavlara başlamanız gerekir. Ülkemizin yoğun öğrenci nüfusu sonucu bu sınavlar kaçınılmaz gibi görünse de aslında bir çıkış yolunuz daha var. Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi için sınav şartı aramıyor. Evet, Ukrayna eğitim sisteminde sınav yok. Özellikle üniversiteler için lise mezunu olmanız yeterli oluyor. Eğitime çok büyük kaynaklar aktaran Ukrayna ne yazık ki yeterli genç nüfusa sahip değil. Hatta bu yüzden çoğu üniversite kontenjanı boş kalıyor. Bu yüzden yabancı öğrencileri kabul eden Ukrayna böylece kendi geleceğini güvenceye alıyor.

Ukrayna, yükseköğretim için farklı stratejiler geliştiriyor. Örneğin denizcilik, havacılık gibi üniversiteler kurmuş. Böylece sadece bir alanda araştırmalar yapan bir üniversite tasarlamış. Aslında denizcilik alanında bunu başarmış ta. Denizcilik alanında Ukrayna dünyanın sayılı üniversitelerine sahip olmuş.

Ukrayna Üniversitelerinde Eğitimin Avantajı
Ukrayna üniversiteleri size kaliteli bir eğitim verir. Bunu da size verdiği mavi diploma ile ispatlar. Mavi diploma; Avrupa devletlerinin yükseköğretimin kalitesi için yaptıkları anlaşmalar sonrasında verilir. Yani bu diploma ile Avrupa standartlarında bir eğitim kalitesine sahip oluyorsunuz. Mavi diplomayla tüm Avrupa ülkelerinde kabul edilen bir diplomaya sahip olacaksınız.
Özellikle tıp fakültelerinde bir akademisyen başına düşen öğrenci sayısı önemlidir. Bundan daha önemli olanı ise öğrencilerin uygulama yapacağı kadavra gibi materyaller oluyor.

İşte tüm bunları ve daha fazlasını sizi Ukrayna üniversiteleri sunuyor. Ancak Ukrayna’da yükseköğretim Rusça yapılır. Bu yüzden bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor. Eğer siz de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız hemen Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danşmanlık ofislerini ziyaret edin. Ya da telefonla bizlere ulaşın. Aklınızdaki her soruya cevap verelim. Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi ile hayallerinize kavuşabileceksiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın