İçeriğe geç

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi görerek başarılı bir hekim ya da eczacı olma imkanlarından sizlerde yararlanabilirsiniz. Üstelik lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterlidir. M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bütün dünya ülkelerinin kabul etmiş olduğu çok iyi bir eğitim sistemi olan bolgona eğitim sistemidir. Ukraynada yer alan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yıllardan beri uygulanmakta olan bologna eğitim sisteminin içeriğine bakacak olursak öncelikli olarak şunları söylememizde fayda var.

Bu eğitim sisteminde öğretmenleri sadece bir verici olarak görmek ya da öğrencileri sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığını gözlemlememiz mümkün olacaktır. Bu alanda yapacağınız çalışmalarda öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrenciler kendi aralarında ekip arkadaşlarını oluşturarak konu tercihi yapıyor ve tercih etmiş oldukları bu konular ile ilgili olarak gerekli araştırmaları dilerseler M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde dilerseler M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan bilgisayar laboraturvarlarında gelişmiş internet ağı ile beraber yapmanız mümkün olacaktır. ARaştırmak istediğiniz kaynakların dışında bir çalışma yapmak isterseniz alanında uzman bir hekim ya da eczacı ile boş bir zamanında randevu alarak konunuz ile ilgili bir görüşme yaparak iyi bir röportaj yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar sizin için çok faydalı olacaktır.

Yapmış olduğunuz bu araştırmalar ile ilgili olan sürecin akabinde elde etmiş olduğunuz yazılı ya da görsel dökümanları birer taslak halinde toparladınız, bir sonraki aşamamız ise konu ile ilgili bir projelendirme ve uygulama çalışması yapmak olacaktır. Bu çalışma dahilinde toparladığınız verilerin değerlendirmesini yapmış olacaksınız. Dolayısı ile elde etmiş olduğunuz bilgilerin doğruluk testlerini ya da yanlışlık testlerini sağlamış olacaksınız.

Bu çalışmaların akabinde ise yapacağınız bir sunum olacaktır. Araştırma aşamasında iken tercih etmiş olduğunuz konu ile detaylı bir şekilde bilgi sahibi oldunuz. Yapmış olduğunuz uygulama çalışması ile ayrıntılı bir şekilde konuya hakim oldunuz ve son aşama olan sunum kısmında ise bilgilerinizi paylaşarak hafızanızda çok daha iyi bir yer edinmesini sağlamış oldunuz.

Bologna eğitim sistemi ile iyi bir lisans eğitimi görmek isterseniz bu süreç dahilinde ects adı verilmiş olan kredi sistemi yanı sıra öğretim görevlisi olan öğretmeninizin yılda iki kez kullanacağı kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçişiniz sağlanmaktadır. Dolayısı ile M.Gorkiy Donetsk Tıp Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalarda çok daha iyi bir şekilde eğitim için gerek ekip arkadaşlarınız ile yapacağınız çalışmalarda gerek ise öğretim görevlisi olan öğretmenleriniz ile kuracağınız iletişimlerde süreklilik sağlamalısınız.

M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca olarak bilinmmektedir. Sizde dilerseniz M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesinde iyi bir eğitim görme imkanına sahipsiniz. Bu alanda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim sürecine tabii tutulacaksınız. Sizlerde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek kalmadan, üniversite sınavına girmenize gerek kalmadan M.Gorkiy Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde bütün dünyanın kabul gördüğü bu bologna eğitim sitemi ile beraber iyi bir hekim ya da iyi bir eczacı olabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]