İçeriğe geç

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi almak için sayısız sebepleriniz var. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı ise Ukrayna üniversitelerinde alacağınız eğitim kalitesi oluyor. Kendinizi hayal ettiğiniz bir geleceğe hazırlamak için kaliteli bir eğitim artık kaçınılmaz bir hal aldı. Öyle ki insanlar kariyer planlarken gelecek 50 yıl için düşünüp öyle karar veriyorlar.

Gelişmiş ülkeler bunun farkında ve gençleri için, gelecekleri için büyük kaynaklar ayırıyorlar. Bir Avrupa ülkesi olan Ukrayna da bu doğrultuda büyük çalışmalar ve yatırımlar yaptı. Öyle ki ülkede sadece mimarlık üzerine eğitim veren üniversiteler var. Tıpkı sadece havacılık, denizcilik ya da ekonomi üzerine eğitim veren üniversiteler gibi. Bu sayede belirli alanda daha derin bir gelişim sağlıyorlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile siz de tüm bu imkanlara sahip olacaksınız.
Ukrayna yükseköğretim stratejileri sayesinde denizcilik alanında dünyada söz sahibi oldu. Üstelik bu Ukrayna üniversitelerinin tek başarısı da değil.

Kaldı ki Ukrayna kendi geleceği için eğitime büyük kaynak aktarıyor. Ancak tüm bunlara rağmen nüfus oranındaki dengesiz dağılım yüzünden henüz gereken ivmeyi yakalayamadı. Bunun başlıca nedeni ise okul çağındaki nüfusun henüz gereken düzeye ulaşmamış olmasıdır. Bu yüzden Ukrayna eğitim sistemi bizdeki gibi LYS tarzı sınavla uygulamaz.

Liseyi bitiren her öğrenci istediği bir üniversitede okuyabilir. Bu özellik bile Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi almak için fazlasıyla yeterli olmalı. Çünkü yıllarca süren bir sınav stresi yaşamayacaksınız. Zihniniz rahat olacak ve sadece derslerinize odaklanacaksınız. Ayrıca Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili Rusça olduğu için iyi düzeyde Rusça öğrenmiş olacaksınız. Ki bu da en az İngilizce yanında bir yabancı dil daha demektir. Sadece ülkemizde bile çift yabancı dilin ne kadar önemli bir avantaj olduğunu bilirsiniz. Ancak bunun için bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor. Daha sonra 4 yıl okuyup diplomanızla istediğiniz ülkede iş yapabilirsiniz.

Neden Ukrayna’da Mimarlık Okumalıyım?
Eğitiminiz sonunda mavi diploma sahibi olacaksınız. Mavi diploma; Avrupa devletlerinin eğitim kalitesi için imzaladıkları bir protokoldür. Ve bu protokole göre eğitim belirli bir seviyenin üstünde olur. Ayrıca bu diploma her Avrupa ülkesinde tanınır. Yani Ukrayna üniversitelerinden mezun olduğunuzda başka hiçbir sınav ya da işleme gerek kalmadan Avrupa kıtasında istediğiniz yerde çalışırsınız. Bu özellik dışında Europass programına katılma şansınız olacak. Ki bu da size dünya çapında bir kaliteye sahip olduğunuzu gösteren başka bir programdır.

5 farklı özellikten oluşan bu programla dünyanın her yerinde kendinizi kabul ettireceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere bu kapıların anahtarını sunuyoruz. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi sizi hayalinize ulaştıracak.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın