İçeriğe geç

Harkov Üniversitesi

Ukrayna’nın Harkov kentinde bulunan, Unesco tarafından tescil edilmiş ve temelleri 1804 yılına dayanan Harkov Üniversitesi eğitim alanında kendini kanıtlamış yüz yılların verdiği bilgi ve birikim ile dünyannın çeşitli ülkelerinden bol miktarda yabancı uyruklu öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Sizde dilerseniz bu öğrencilerden biri olabilirsiniz.

Harkov Üniversitesinde eğitim görerek bir takım ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz bunlara şöyle bir göz atacak olursal ;

Harkov Üniversitesinde mevcut eğitim sisteminden dolayı yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralaında bulunan denklik sistemine dayanan diploma geçerliliği bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde ülkemize geldiğinizde diplomanızın geçerliliğini koruyor olduğunu biliyoruz. Dolayısı ile Harkov Üniversitesinden alacağınız diploma ile eğitim görmüş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak ülkemizde rahat bir şekilde iş bulma imkanına sahipsiniz. Harkov Üniversitesinde yer alan eğitim sisteminden kaynaklanmakta olan bu sistemden dolayı dilerseniz kendi işinizi kurarsınız, dilerseniz bir başkası ile çalışma imkanına sahip olursunuz.

Harkov Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde kendi işinizi kurmak istediğinizi var sayacak olursak yurt dışından gelen çeşitli insanalr ile bir tanışma sürecinden geçtiğiniz için güvenli bir şekilde ticari platformlarda buluşabilir çeşitli kontaklar kurabilirsiniz. Bu alanda ticari anlamda diğerlerine göre daha şanslısınız.

Harkov üniversitesinde aynı zamanda alacağınız dil eğitimi sayesinde çok geniş bir kelime daarcığına sahip olacağınız için gerek aksanınız gerek ise kelime bilginiz ile her türlü platformda söyleneni rahat bir şekilde anlayabilecek konuma geleceksiniz, aynı zamanda derdinizi anlatabilecek konuma geleceksiniz. Harkov Üniversitesinde verilen ilk yıl hazırlık sınıfı ile beraber okul yurtlarında rahat bir şekilde konaklama imkanına sahip olacaksınız üstelik aylık olarak bakarsak 35 dolarlık bir ücret karşılığında konaklama imkanına sahipsiniz.

Eğitim seviyesi kurulduğu zamandan beri daima üst seviyelerde olan Harkov Üniversitesinde hazırlık sınıfı bedeli ise yıllık bazda 1600 dolar civarında tutulmuştur. Kısacası işin özüne bakacak olursak gerek dil eğitimi gerek ise seçeceğiniz bölüm ile ilgili uzmanlaşmanız gerek ise çeşitli alanlarda arkadaşlıklar edineceğiniz bu süreç sizin için belki de hayatınız boyunca unutamayacağınız en güzel anıların bir araya geleceği süreç olacaktır. Çeşitli insanlar ile tanışarak onların hayat öykülerini, çeşitli medeniyetlerin bir araya gelmesi, çeşitli din, dil ve ırka mensup insanlar ile bir arada geçinmeyi öğreneceksiniz..

Harkov Üniversitesinde uygulanmakta olan Bologna eğitim sisteminden kaynaklanmakta olan bir sistem dahilinde ise öğretmeni verici olarak görmekten, öğrenciyi ise sadece verilen bilgileri alıcı olarak kullanmaktan ayrıştırmış bir şekilde öğretmenin sunduğu konu başlıkları ile beraber öğretmenin konuya hakim olduğu bir şekilde öğrencinin konuyu araştırması gerektiği ve konuya hakim olabilecek düzeye geldiğini bizlere göstermektedir. Ukraynaın Harkov şehrinde yer alan Harkov Üniversitesinde uygulanmakta olan Bologna eğitim sistemine göre alınan konu başlığı ile ilgili öğrenci öncelikle bir araştırma sürecinden geçmektedir. Dolayısı ile yaptığı bu araştırmaları dökümanlar ve görseller halinde sunumlar hazırladıktan sorna ise öğrencinin birde konu ile ilgili bir uygulama çalışması yapması istenmektedir. Öğrenci böylelikle yapacağı çalışmalardan dolayı konuya karşı tam bir hakimiyet kazanmakta ve bu konular ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmaktadır.

Sizde Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Unesco tarafından tescillenmiş bir üniversite olan Harkov Üniversitesinde eğtim görmek istermisiniz? Bunun için tek yapmanız gereken lise ve lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu ön koşulu yerine getirmiş bulunuyorsanız tek yapmanız gereken Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi bürosu telefonu olan 0212 244 66 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Harkov üniversitesi Ukrayna’nın kalitesi ile kendini kanıtlamış yüzlerce yıllık bilgi ve birikimin yansıması ile öğrenciler yetiştirmeye devam eden uluslar arası ün kazanmış değerli bilim adamları ve uzman kişilerce eğitim verilmekte olan bir üniversite sıfatı ile unesco tarafından da tescillenmiş bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov üniversitesi dünyanın çeşitli ülkelerinden din, dil, ırk ayrımı yapmadan bir çok öğrenciyi bünyesinde barındırmakta ve eşit düzeyde bir eğitim vermektedir.

Egitim sistemi olarak Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğunu bildiğimiz Harkov üniversitesinde verilen kaliteli eğitimin temel kaynağı ise öğrencinin konuya olan tam hakimiyetini sağlamaktan geçmektedir. HarkovUniversitesi bünyesinde eğitim görmek isterseniz ne gibi ayrıcalıklardan yararlanacaksınız öncelikle bunun bilincine varalım;

Harkov üniversitesinde eğitim görerek yabancı dil bilginizi ileri seviyeye getirebileceksiniz. Hiç bir şekilde yabancı dil bilginiz yoksa ilk yıl sizi oldukça zorlu ama bir o kadarda güzel bir süreç bekliyor olacak. Çünkü yabancı dili herkesin aynı dili konuştuğu bir ortamda öğreneceksiniz. Ağırlıklı olarak ingilizce eğitim verilmekte olan HarkovUniversitesinde hazırlık eğitim yılını tamamladıktan sonra yurdunuza döndüğünüzde yabancı dil konusunda tercih edilen kişi olacaksınız.

Harkov Universitesinde alacağınız eğitim Bologna eğitim sistemi alt yapısından kaynaklı olduğundna dolayı yapacağınız çalışmaların tamamı akılda kalıcı niteliklere sahip olacağından dolayı ilerleyen süreçlerde herhangi bir durum olmasına karşılık aklınızda kalıcılık oranı yüksek bir performans sergileyeceksiniz. Bunun sebebi ise bu eğitim sisteminden kaynaklanmaktadır. Öğrenciyi alıcı konumundan kurtarıyor, öğretmeni ise sadece verici olmaktan kurtarmakta olan bir sistemdir.

Bunun en güzel tarafı ise öğrencinin tercih edeceği konuyu araştırmalarını yaparak belirli bir sunum haline getirmesi ve konu ile ilgili uygulamalar yapması gerek yazı olarak gerek ise görsel olarak sunumlar hazırlayarak yüzlerce kişinin önünde konuya hakim bir şekilde bunu anlatabiliyor olması öğrencini daima lehine olmaktadır. Öğrenci bu sayede ciddi anlamda bir özgüven kazanmakta ve bu şekilde yaşamının kalan kısımlarında başarılı bir hayat sürmektedir. Öğrenci bu çalışmalarını mezun olduktan sonrada hayatına adapte edebiliyor ise kaliteli bir yaşam onu bekliyor demektir.

Yaşam boyunca bir gelir elde ederek hayatını sürdürmekte olacak olan insanlar için öncelikli olarak iyi bir eğitim şart. İyi bir eğitim verilen HarkovUniversitesinde ise bilgiyi almaya elverişli iyi bir öğrenci olmak şart. Fakat Harkov Universitesinde öğrenci olmak için tek şart lise veya lise dengi sayılmakta olan bir okuldan mezun olmuş olmanızdan geçmektedir. Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olarak HarkovUniversitesinde okumaya hak kazanabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken şey Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi ofisimize başvurarak lise veya lise dengi diplomanız ile gelmekten geçmektedir. Sizde Harkov tıp üniversitesinde güzel bir eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu konuda yılların vermiş olduğu üstün tecrübeye sahip olan personelimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Yaşamınızın ilerleyen süreçlerinde rahat bir iş hayatı, rahat bir gelecek sürmek herkesin temel amacıdır. Bir çok insan var ki az iş yaparak bol gelir elde etmek ister. Fakat bunun için iyi bir eğitim almak şarttır. İyi bir eğitim alan kişiler nasıl rahat bir performans sergileyeceklerini iyi bilen kişilerdir. Sizde bu kişilerden olmak isterseniz iyi bir eğitim ve iyi bir yabancı dil hatta başarabiliyorsanız ya da mümkün ise iyi bir ikinci yabancı dil bilmeye en azından öğrenmeye gayret göstermelisiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!