İçeriğe geç

Ukrayna’da Eğitim Bölümleri

Ukrayna’da Eğitim Bölümleri, Ukrayna’da eğitim bölümleriyle alakalı değerlendirme yapacak olursak, Ukrayna’da birçok sektörü ilgilendiren ve o sektörlerin işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilecek bilgileri öğreten üniversite bölümleri vardır. Bu anlamda Ukrayna kaliteli bir eğitim seviyesine sahiptir. Bundaki en önemli neden de, Ukrayna’nın Avrupa standartlarında eğitim vermesidir.

Bu noktada cazibe merkezi olmaya aday ülkelerden de biri haline gelen Ukrayna, yabancı öğrencilerin gözdesi durumunda. İsterseniz Ukrayna’da eğitim bölümleri ve fakültelere göz atmadan önce, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Ukrayna’yı tanıyalım ve hem sosyal, hem kültürel, hem yaşam hem de eğitim anlamında ülkeyi tercih edecek olan öğrencilere hangi hizmetleri sunacağını detaylı bir şekilde öğrenmiş ve incelemiş olalım. Hem de bu sayede eğitim tercihinizi yapmadan, Ukrayna’yı tanımış ve tercih edebilir bir noktaya getirmiş oluruz.

Ukrayna’da eğitim bölümlerine bakmadan önce biraz Ukrayna hakkında bilgi verelim. Ukrayna, tarih, kültür ve gelişmişlik bakımından Avrupa’nın önemli ülkelerinden biridir. Ukrayna’ya gittiğinizde ziyaret edebileceğiniz birçok, turistik, tarihi, spor kompleksi, opera salonu, meydanlar ve daha birçok mekan bulmuş ve keşfetme imkanına sahip olmuş olursunuz. Ukrayna’da çoğunlukla konuşma ve eğitim dili olarak Rusça tercih edilmektedir. Bunun haricinde üniversitelerde de Rusça’nın ardından Ukraynaca ve İngilizce eğitimi de verilmektedir. Bu bakımdan dil öğrenme imkanına da sahip olmuş olursunuz.

Ukrayna’da hayat, diğer Avrupa ülkelerine baktığımız takdirde ucuzdur. Bu ucuzluk hem gıda, hem barınma, hem giyinme hem de ulaşımda bu şekildedir. Eğer Kiev haricinde herhangi bir şehirde eğitim almayı düşünüyorsanız, bu saydığımız özelliklerde bir eğitim hayatı sürdürürsünüz. Kiev, Ukrayna’nın başkenti ve en önemli şehirlerinden biri olduğu için hayat Kiev’de diğer şehirlere nazaran biraz pahalıdır. Bu bilgileri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi de Ukrayna’da eğitim bölümleri hakkında bilgi verme zamanı.

Ukrayna’da eğitim bölümleri nelerdir?
Ukrayna’da eğitim bölümlerinin neler olduğuna göz atacak olursak, Uçak mühendisliği, Makine Mühendisliği, Diş Hekimliği, Bilgisayar Bilgi Teknolojisi, Bilgisayar Mühendisliği, Hemşirelik, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Lazer Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mimarlık ve Planlama, Ziraat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Pedagoji, Hukuk İşletme, Tarım, Gıda, İş ve Finans, Jeoloji, Gıda Teknolojileri, Pilot, Sivil Havacılık, Turizm, Otel Yönetimi, Kaptanlık, Denizcilik, Metalurji Mühendisliği, MBA, Radyo Mühendisliği ve Telekominikasyon ile Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümleri Ukrayna’da üniversitelerden eğitim alabileceğiniz bölümler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu bölümler tecrübeli ve uzman eğitim kadroları tarafından, kaliteli eğitim mekanlarında verilmektedir.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın