İçeriğe geç

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

1930 yılında Ukrayna’nın Kiev şehrinde kurulmuş olan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi son derece eski ve köklü bir eğitim kurumu olma özelliğini korumaktadır. İnşaat ve mimarlık üzerine bir eğitim sunan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi 7 adet fakülte ile eğitim hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi 1939 yılında Kiev İnşaat Mühendisliği Enstitüsü ismini almış olup 1993 yılında Kiev Devlet Teknik Üniversitesi İnşaat ve Mimarlık adını almıştır. 1999 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı’nın yayınlamış olduğu kararname ile National University Of statüsüne sahip olan üniversite en son olarak Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi adını almıştır. Hala Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi adıyla eğitim vermeye devam eden üniversite mimarlık ve inşaat mühendisliği dallarında Ukrayna’nın öne çıkan üniversitelerinden biri olmayı başarmıştır.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler 1 yıl boyunca hazırlık fakültesinde hazırlık eğitimi almaktadır. 1 Eylül tarihi itibariyle hazırlık eğitimi başlamaktadır. Hazırlık eğitimi alan öğrenciler 15 günlük sömestr tatili ve Ukrayna’nın kendine özgü resmi tatilleri dışında tatil hakkına sahip değildir. Gruplar halinde öğrenci kabulü gerçekleştiren hazırlık eğitimi kapsamında öğrenciler ilk bir aylık süreçte grup değiştirme hakkına sahiptir. Ancak daha sonra grup değiştirmek isteyen öğrenciler için kesinlikle grup değiştirme hakkı verilmemektedir.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi konaklama imkanları sayesinde pek çok öğrenciyi kendisine çekmektedir. Konaklama yeri olarak 6. Yurdun hizmet sunduğu üniversite hazırlık eğitimi alabilmek için 25 yaşından küçük olmak şarttır. Lise mezunu olan herkese kapılarını aralayan Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Sağlık raporu alarak hazırlık sınıflarına hemen kayıt yaptırmanız mümkündür.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi uygun fiyatlarla öğrenci kabul etmektedir. Diğer pek çok yurtdışı eğitimi programına göre ekonomik bir lisans eğitimi sunan Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrencilere hem kaliteli bir eğitim hizmeti sunuyor hem de Ukrayna’nın güzelliklerini sonuna kadar tatma fırsatı veriyor. Sosyal aktivitelerle dikkat çeken Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrencilere sadece eğitim vermekle kalmıyor, öğrencilere pek çok sosyal imkan sunuyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’ne kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor ve sizleri uğraştırmadan tüm evraklarınızı tamamlıyoruz. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde yüksek lisans 1.5 yıl, lisans 4 yıl, hazırlık eğitimi ise 1 yıldır. Üniversitenin eğitimi 1 Eylül’de başlamaktadır. Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi hazırlık eğitimi 2000 dolar, lisans eğitimi 2000-3000 dolardır. Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi yurtları 2-3 kişilik olup, yut odalarında etüd odaları bulunmaktadır. Yurt ücretleri 200-300 dolar arasında değişmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]