İçeriğe geç

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi 1957 yılında Ukrayna devlet ternopil tıp üniversitesi olarak kurulmuş olmakla beraber 2004 yılında ise Tıp Akademisi unvanını almıştır. Ternopil Tıp Üniversitesi kaliteli bir eğitim kadrosuna sahiptir. Bu alanda tam 549 öğretim görevlisi ekibi ile beraber 3 birimi 85 doktor, 287 stajer 8 teknoloji bilim konseyi, 3 seçkin akademisyen, 2 devlet ödüllü profesörden oluşmaktadır.

Sizlerde dilerseniz Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde bu şekilde kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulabilirsiniz üstelik her hangi bir şekilde üniversite sınavı steresini yaşamanız gerek yoktur ve bunun yanı sıra her hangi bir şekilde üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Fakat Ternopil Tıp Üniversitesi kayıt işlemleri için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor ve bu alanda gerekli işlemlerin uygulanabilmesi için bir lise diplomasına sahip olmuş olmanız gerekiyor.

Şimdi Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakalım;

  • Tıp Bölümü
  • Diş Hekimliği Bölümü
  • Eczacılık Bölümü
  • Hemşirelik Bölümü
  • Morfoloji Bölümü
  • Tıbbi ve Biyolojik Enstitüsü Bölümü
  • Sağlık hijyen Bölümü
  • Patolojik Bölümü

Sizde dilerseniz bu bölümlerin birini terci ederek iyi bir lisans eğitimi görme imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bölümlerin her birinde alacağınız eğitimler Bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber verilmekte olan bir eğitimdir. Bologna eğitim sistemini biliyoruz ki günümüzde bütün dünyanın kabul etmiş olduğu kaliteli bir eğitim sistemidir ve sürekli olarak kendini yenilemekte olduğundan dolayı da bir çok üniversite tarafından tercih sebebi olmuşt. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencileri sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri sadece bir verici olarak görülmesinin önüne geçilmiştir. Bu alanda yapılan çalışmalar ile beraber öğrenciler ve öğretmenler arasında kurulan iletişimin bu alandaki diyalogların çok daha güçlü bir hal alması sağlanmış ve bu temel bir prensip haline gelmiştir.

Bologna eğitim sistemi alt yapısını inceleyecek olursak bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğretmenlerin öğrencilerine sunacakları konu başlıkları ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturmaları isteniyor. Bu sürecin akabinde ise öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını oluşturduktan sonra tercih etmiş oldukları konu ile ilgili olarak dilerse Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan kütüphanelerinde araştırma çalışmalarını sürdürebileceği gibi dilerse Ternopil Tıp Üniversitesi dahilindeki teknolojik donanım ve ağ alt yapısı ile beraber kaliteli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz. Dünyadaki birçok üniversite eğitim sistemi olarak Bologna eğitim sistemine geçmiş durumdalar. Bologna eğitim sisteminde ECTS kredi transfer sistemi mevcuttur. Bu sistem kişiyi bilgiyi hazır alan pasif bir kişi olarak görmekten çok bilgiyi araştıran kullanan ve uygulayan kişi olarak görmekte ve kişiyi çalışmaya teşvik etmektedir.

Ternopil Tıp Üniversitesinde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde elde etmiş olduğunuz diplomalar ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olmakla beraber Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim sistemi müfredatı ile bire bir uyumlu bir şekilde eğitim verdildğinden dolayı da bir çok Avrupa ülkesinde elde etmiş olduğunuz diplomalarınız geçerli görülmektedir. Bitirdiğiniz bölümle ilgili bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak herhangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız. Bu durumda dilerseniz kendi polikliniğiniz açabilir ya da bir başka sağlık bakanlığına bağlı sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesinde 41 fakülte bir araya gelerek yüksek lisans ve uzmanlık alanında eğitim hizmeti sunmaktadır. Her yıl 51 ülkeden 1800 öğrenciyi bünyesinde barındıran üniversite uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Okulun bünyesinde 3500 yabancı uyruklu öğrenci eğitim almaktadır. Lisansüstü eğitim fakültesinde 20.000 üzerinde mezun vermiştir. Üniversiteden mezun olan 30.000 den fazla uzman dünyanın değişik bölgelerinde çalışmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]