İçeriğe geç

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi Ukrayna’da eğitim hizmetleri vermekte olan bir Tıp Üniversitesi olarak bilinmektedir. İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğtim Bologna eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin pasif birer alıcı olarak görülmesinin ya da öğretmenlerin sadece birer verici olarak görülmesinden ziyade öğretmen ve öğrencilerin aralarındaki diyalogların çok daha güçlü bir yapıya sahip olmaları beklenmektedir.

Bologna eğitim sistemi dahilinde İvano Franskivisk Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim çerçevesinde öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazanmaları istenmektedir. Dolayısı ile bu bağlam içerisinde öğrenciler yapacakları araştırma çalışmaları ile beraber konuya karşı hakimiyet kazanmaktadır. Bunun yanı sıra yapacakları projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber elde edecekleri bu eğitim düzeyi çok daha iyi bir hal alıyor ve öğrenciler bu alanda kendilerini en iyi düzeyde geliştiriyorlar. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrenciler konuya hakimiyet kazanıyor ve elde ettikleri yazılı ve görsel dökümanlarda oluşturdukları taslakları daha sonra bir araya getirerek başarılı bir sunum çalışması hazırlamakta olan öğrenciler yapacakları bu sunum doğrultusunda ects kredi sistemi adı verilmekte olan bir üst sınıfa geçişte etkili olan bu sistem dahilinde öğretim görevlisi olan öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçmektedir.

İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce tercih edilmektedir. Bu tercihler öğrencinin elinde olan bir seçenek olarak bilinmektedir. Öğrenci bu üç dilden en az bir tanesini ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip bir şekilde biliyor ise doğrudan tıp fakültesi lisans eğitimi sürecine başlamaktadır. Eğer bu üç dilden en az bir tanesini ileri düzeyde bilmiyor ise öğrencimiz eğer yirmi beş yaşın altında ise doğrudan hazırlık eğitimi sınıfında konu ile ilgili olarak bir yıl sürecek olan hazırlık çalışmalarına başlamaktadır. Bu eğitim sürecinde yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrencimizin yabancı dil eğitimi ileri düzeyde gelişmiş bir şekilde olmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısı ile yaşamının önemli bir kısmında kullanabileceği iyi bir dil eğitiminide beraberinde almış olan öğrencimiz ülkemize döndüğünde;

Yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde yer alan kesimlerinde dilerse kendi polikliniğini açarak mesleğini yürütebilirken dilerse sağlık bakanlığına bağlı olan bir sağlık kuruluşunda yapacağı anlaşma dahilinde çalışma imkanına sahip olabilmektedir. Yani alacağı eğitim neticesinde elde ettiği bu diplomayı rahat bir şekilde kullanma imkanına sahip olan öğrencimiz geleceği için gerekli alt yapı çalışmalarının temellerini İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi alarak atmış olacaktır. Bu alanda öğrencimizin kaliteli bir bologna eğitim sürecine tabi tutulduğunu da belirtmemizde fayda olacaktır.

Öğretmenlerin öğrencilere sunmakta olduğu konu başlıklarını öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak tercih ediyor ve bu doğrultuda öğrencilerin tercih ettiği konu başlığı ile ilgili olarak gerekli alt yapı çalışmaları ve araştırmaları ekip arkadaşları ile beraber dilerse İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde ya da kütüphanede aradığı bilgiye ulaşamaz ise İvano Franskivisk Tıp Üniversitesi dahilinde bulunmakta olan bilgisayar laboratuvarlarında kullanılan üstün teknoloji ile beraber araştırma imkanına sahip olabilir bu da öğrencimiz için yetersiz olur ise konusunun uzmanı kişiler ile beraber bir iletişim süreci başlatılır ve bu süreçte öğrencimiz konusunun uzmanı olan kişi ile röportaj yaparak konuya hakimiyet kazanması sağlanır.

Sizde böyle bir eğitim koşulları altında iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine ulaşabilirsiniz.

Bologna eğitim sistemi ile beraber yurt dışında kaliteli bir tıp eğitimi alarak geleceğiniz için yatırım yapmak kesinlikle mantıklı olacaktır. Üstelik üniversite sur. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezine gelerek konu ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. Yapacağınız çalışmada sizden ne gibi belgeler isteneceği detaylı bir şekidle anlatılacaktır. Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi telefon numarası olan 0212 244 66 00 numaralı hattından alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız size bu alanda en hızlı ve en gerçekçi çözümleri sunacaktır.

Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber bologna eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir tıp eğitimi sizi bekliyor olacaktır. Yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutularak araştırmacı bir kişilik kazancaksınız. Bunun yanı sıra yapacağınız bilimsel araştırmalar ile beraber ekip çalışması, projelendirme ve uygulama çalışmalarının yanı sıra sunum çalışmaları ile beraber ileriye yönelik bir takım hazırlıklara üniversite döneminde başlayacaksınız. İvano Frankivsitip Tıp Universitesi dahilinde iyi bir eğitim alarak geleceğiniz için çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal yaşam statülerinde iyi, rahat bir yaşam hazırlamak için ya da saygın bir çevrede aranan bir doktor olmak için ya da iyi bir diş hekimi, iyi bir pediatrist ya da eczacı olmak için öncelikle Ukrayna’da yer alan İvano Frankivsitip Tıp Universitesi dahilinde iyi bir eğitim görmeye hazırsanız üniversitemizi tanıtmaya geçebiliriz.

İvano Frankivsitip Tıp Universitesi dahilinde bir çok ülkeden gelmiş olan yabancı öğrenciler ve Ukrayna’nın yerlisi olan bir çok öğrenci bir arada tıp eğitimi görmektedir. Ukraynayı biliyoruz ki ülkemizin Karadeniz tarafından komşusudur. İvano Frankivsitip Tıp Universitesi Ukrayna’nın Güney Batı kesimlerinde yer almaktadır. Bu alanda kaliteli bir tıp eğitimi vermekte olan İvano Frankivsitip Tıp Universitesi Ukrayna’nın en prestijli tıp eğitimi veren köklü kuruluşlarından biri olarak bilinmektedir.

İvano Frankivsitip Tıp Universitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olmak üzere bu üç dildenden bir tanesini öğrencilerin yapacakları tercihler doğrultusunda uygulanacak olduğunu belirtmizde fayda olacaktır. Bu alanda yapılacak lisans eğitmi çalışmalarında öğrenciler için gerekli olan şey bu üç dilden en az birini ileri derecede akıcı bir aksan

 

a sahip bir şekilde bilmeleri istenmektedir. Eğer bu üç dilden birini bilmiyorsanız sizi bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Hazırlık eğitimi süresince kaliteli bir şekilde yabancı dil eğitimi verilecek ve ects kredi sistemi ile beraber bologna eğitim sistemi uygulanmakta olan bu hazırlık eğitimi süresince başarılı olduğunuz takdirde lisans eğitimi almak için bir üst sınıfa geçeceksiniz. Yılda iki kez öğretim görevlisi tarafından kullanılmakta olan kanaat notu sistemi dahilinde lisans eğitimi süreciniz başlayacaktır.

Lisans eğitimi sürecinde ise üniversite dahilinde gerek araştırmalar yaparak gerek bu alanda çalışmalarınızı sürdürerek kaliteli bir şekilde bilgi edinemeniz sağlanacaktır. İleri düzeyde yabancı dile sahip olacağınız bu eğitim hayatınız boyunca İvano Frankivsitip Tıp Universitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomanızın ülkemizde geçerliliğini korumakta olan yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarındaki denklikten dolayı alacağınız diplomalar ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerlilik sahibi olacaktır. Sizde bu alanda çalışmalarınızı en iyi şekilde sürdürerek dilerseniz kendi polikliniğinizi açabileceksiniz dilerseniz sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluşta görevinizi yapabileceksiniz. Hiç vakit kaybetmeden 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]