İçeriğe geç

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Uçak ve uzay geliştirme çalışmalarına katılan dünyanın sayılı ülkelerinden birisi olarak bilinmekte olan ülke Ukrayna’dır. Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi Harkov Havacılık Enstitüsü uzmanları tarafından hazırlanmakta olan bir eğitim sistemi ile beraber çalışmalarını sürdürmektedir. Harkov Havacılık üniversitesi Ukrayna’nın öncü eğitim kurumlarından biri olarak bilinmektedir, bu alanda eğitim hizmetlerini yıllardan beri sürdürmekte olan kurumumuz dünyada rekor kıran planör projesi bu üniversite tarafından tasarlanmıştır.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi anlaşmalar ışığında öğrencilerimizin kabulleri ve hizmet organizasyonlarını gerçekleştirir. Uluslar arası konferanslar fuarlar seminerler düzenleyerek bilginin evrenselliğini okyanus ötesi ülkelere de götürmekte olan Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde sizde lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olarak bir lise diploması elde etmeyi başarmışsanız sizlerde bu alanda kaliteli bir şekilde üniversite eğitimi görme imkanına sahip olacaksınız. Dolayısı ile yapılmakta olan çalışmalar dahilinde üniversitemiz bünyesinde kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutulacaksınız. Üstelik Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde eğitim görmeniz için üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, sınav stresi yaşamanıza gerek yok dolayısı ile üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birinde eğitim alma imkanına sahip olabileceksiniz. Sizlerde Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi bünyesinde kaliteli bir şekilde eğitim görmek isterseniz bu alanda yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber alanında uzman kişilerden oluşan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili olarak gerekli danışmanlık hizmetlerini alabilirsiniz.

Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde verilmekte olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulacağınız sistem dolayısı ile yapılmakta olan çalışmalarda Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesinde ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip yabancı dile sahip olmak ile beraber bologna eğitim sistemi sayesinde konulara araştırma yaparak bilgi edinme yönünden bir artı değer kazanacak ve bunun yanı sıra projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber gerek Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek iser Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça gelişmiş bir yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında konu ile ilgili iyi bir araştırma sürecine tabii tutulabilirsiniz. Bunun akabinde ise yapacağınız sunum çalışması ile beraber öğretim görevlisi olan öğretmeninizin ects kredi sistemi ile beraber yılda iki kez kullanmakta olduğu kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçişinize karar verilmektedir. Bu alanda yürüteceğiniz çalışmalarınızda sürekli olarak gözlemci öğretmeniniz ile beraber fikir alış verişi halinde bulunacaksınız. Yapılması gereken alt yapı çalışmaları ve uygulama çalışmaları ile beraber en iyi şekilde bilgi edinme ve konu ile ilgili olarak araştırma geliştirme çalışmalarında yerinizi alabilirsiniz.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan elde edeceğiniz diplomalar ile beraber alanında yılların verdiği tecrübe ile uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımızdan 0212 244 66 00 numaralı telefon hattından Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine ulaşabilirsiniz ya da isteğinize bağlı olmak üzere bu alanda doğrudan telefon ile iletişim kurarak sizin için gerekli belgelerin toparlanmasını sağlayabilir ve işlemlerinizin çok daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak şunu belirtmeliyiz ki öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazandığı bu sistem dahilinde ekip çalışmasına yatkın bir çalışma sergilenmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğretmenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır.

Harkov Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sisteminde kaliteli bir lisans süreci sizleri bekliyor olacaktır. Üniversite bünyesinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak;

 • Uçak Mühendisliği (İngilizce) Bölümü
 • Makine Kontrolleri ve Sistemleri Bölümü
 • Uçak Motorları Bölümü
 • Enerji Santralleri Bölümü
 • Uçak ve Helikopter üretim Bölümü
 • Uçak Motor Üretimi Bölümü
 • Tasarım ve Üretim Bölümü
 • Havacılık ve Uzay Isı Mühendisliği
 • Uzay aracı Motorları ve Güç Santralli Bölümü
 • Roket ve Uzay Kompleksleri Bölümü
 • Roket Uzay aracı Motorları Bölümü
 • Bilgi sistemleri ve Kontrol Teknikleri Bölümü
 • Bilgi tasarım Teknolojileri Bölümü
 • Yazılım sistemleri Bölümü
 • Robotik sistemler ve Kompleksleri Bölümü
 • Radyo Elektronik cihazlar, sistemler, Kompleksleri Bölümü
 • Elektronik cihazların İmalatı Bölümü
 • Telekomünikasyon Teknolojileri Bölümü
 • Uzay Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 • Güç ve Konvansiyonel kaynakları Bölümü
 • Bilgisayar Ağları ve Sistemleri Bölümü
 • Kontrol ve Otomasyon Sistemleri Bölümü
 • Metroloji ve Ölçme Tekniği Bölümü
 • Biyoteknik tıp cihazları ve Sistemleri Bölümü
 • Kalite Standartları ve Belgelendirme Bölümü
 • Bilgi Ölçme Sistemleri Bölümü
 • Finansman Bölümü
 • Kurumsal Ekonomi Bölümü
 • Organizasyon Yönetimi Bölümü
 • Bilgisayarlı Matematik Bölümü
 • Gaz Türbinli Elektrik santralleri ve Kompresör İstasyonları Bölümü
 • Psikoloji Bölümü

Sizde Harkov Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefondan alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber çalışmalarını sürdürmekte olan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine ulaşabilirsiniz. Bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz ile beraber aramızda yapacağımız sözleşme dahilinde en iyi şekilde, en kısa süre içinde gerek Ukrayna’da eğitim için vize işlemlerinde gerek ise Harkov Ulusal ve Uzay (Havacılık) Üniversitesinde tercih edeceğiniz bölüm için kayıt işlemlerinde en kısa sürede en iyi sonuçlar ile sizlere vereceğimiz yol haritasında işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu alanda bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu sistem dahilinde iyi bir eğitim görmek için üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yok doğrudan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek ya da 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşarak konu ile ilgili gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Harkov Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak öğrencilerimizin karşısına çıkmaktadır. Öğrencimiz bu üç dil ile ilgili olarak en az bir tanesini ileri düzeyde bir aksana sahip şekilde kullanma becerisine sahip ise Harkov Uzay (Havacılık) Üniversitesi dahilinde doğrudan lisans eğitimi sürecine başlamaktadır. Eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak yeterli bilgiye sahip değil ise öğrencimiz bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sınıfına alınmaktadır. Bu bir yıl içinde gerekli bilgilere sahip olacak düzeyde iyi bir eğitim alarak bologna eğitim sistemi dahilinde ects kredi sistemi ile beraber öğretim görevlisi olan öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notu ile beraber öğrencilerimiz bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır. Sizde böyle bir eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi-Sokak Görünümü

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]