İçeriğe geç

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi Güney Ukrayna’da öğrencilere lisans eğitimi sunmaktadır. Yargı eğitimi üzerine yoğunlaşana üniversite bilim ve kültürün yoğun bir şekilde yaşandığı eğitim merkezlerinden biridir. Önde gelen eğitim merkezlerinden biri olan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi Avrupa Üniversiteler Birliği (CRE)’ne üyedir. 1847’den beri varlığını sürdüren Avrupa Üniversite Birliği tarafından Odessa Ulusal Hukuk Akademisi Ukrayna’da bulunan en iyi hukuk okulu olmaya hak kazanmıştır. Ukrayna Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen Odessa Ulusal Hukuk Akademisi hukuk bölümünde uzman kişiler yetiştirmek amacıyla tüm eğitim enstitülerinin aktiviteleri Güney Ukrayna’da düzenlenmekte ve öğrenciler pek çok aktiviteyi yaşama imkanına sahip olmaktadır. Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nde yer alan fakülte ve enstitüler;

  • Profesyonel Hakim Enstitüsü
  • Halk İdaresi ve Uluslar arası Yasal İlişkiler Fakültesi
  • Yasal Gazetecilik Fakültesi
  • Avrupa Hukuku Enstitüsü
  • Savunma ve Yerel Yönetimler Enstitüsü
  • Sosyal Refah Fakültesi
  • Medeni Hukuk ve Özel Girişim Fakültesi
  • Adliye Fakültesi
  • Yüksek Lisans Fakültesi
  • Uzaktan ve Yarım Gün Eğitim Fakülteleri

Hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler Ukrayna’yı tercih etmektedir. Güney Ukrayna’da yer alan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi hem eğitim almanın kolay olması hem de kaliteli eğitim alma imkanına sahip olunması nedeniyle Ukrayna’da hukuk eğitim almayı çok cazip görmektedir. Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’ni tercih edecek olan öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında herhangi bir taban puan veya sınav şartı isteyip istemediğidir. Odessa Ulusal Hukuk Akademisi herhangi bir taban puan şartı ve sınav şartı aramamaktadır.

Odessa Hukuk Akademisi kaliteli eğitim anlayışı kriterlerinden yola çıkarak başarılı ve alanından uzman öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Odessa Hukuk Akademisi ile ilgili daha geniş bilgiye sahip olmak ve kayıt işlemleri hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitimi Danışmanlığı ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Tüm konularda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri hayalini kurduğunuz hukuk eğitimini alabilmeniz için sizlere Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nini kapılarını aralamaktadır.

Odessa Hukuk Akademisi ücretleri öğrencilerin merak ettikleri diğer bir konudur. Ukrayna yüksek eğitimi kalitesi ve düşük ücret avantajlarıyla pek çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nde hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler oldukça makul fiyatlarla eğitim almanın avantajlarını yaşıyor.

Odessa Hukuk Akademisi geniş bir kütüphaneye sahiptir. Ayrıca öğrencilerin sosyal aktivitelerinin yerine getirebilmesi tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, futbol sahası bulunmaktadır.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nin Bulgaristan, Moldova ve Tiraspol’de de şubeleri bulunmaktadır. Kendi içerisinde Halk İdaresi yüksek lisans derecesi ve Hukuk Koleji için tertiplenmiş özel departmanı bulunan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nin Kherson, Kirovohrad, Mycolaiv, Kryvyi, Rih gibi şehirlerde hukuk eğitimini daha ilerletebilmek ve verimli olabilmek adına çalışma merkezleri bulunmakta ve özel çalışmalar yürütülmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]