İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları

Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları duyduğunuzda sizi çok şaşırtacak. Öncelikle sanıldığı gibi Ukrayna üniversitelerinde eğitim çok kolay değil. Özellikle üniversiteler parayla diploma dağıtmıyor. Mesela Rusça eğitim verdiği için 1 yıl hazırlık eğitimi almalısınız. Hazırlık ve lisans derslerinde ise devam zorunluluğu bulunuyor.

Ayrıca bazı fakülteler ve bölümlerde ise sınıf tekrar hatta okuldan uzaklaştırmalar da var. Dönem içinde üç sınav yapılır ve üçünden de kalırsanız ceza alırsınız. Derslerin bu kadar sıkı olması ise çok normal, hatta zorunludur. Çünkü mezun olduğunuzda size tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir diploma veriyorlar. Yani Ukrayna üniversitelerinden mezun olduğunuzda Avrupa’da istediğiniz ülkede çalışabileceksiniz.

Avrupa birliği ülkeleri kendi aralarında eğitimin kalitesini arttırmak için birçok protokol imzalar. Bu sayede özellikle yükseköğretim düzeyinde kaliteyi sürekli arttırmak için çalışırlar. Bunlardan birisi olan Europass Programı ile Ukrayna üniversiteleri de bu çalışmaya dâhil oluyor. Bu programın içeriğindeki öz geçmiş ( CV ) mavi diploma, dil yeterliliği gibi 5 farklı sertifika da sizin için hazır olmuş olacak. Bu ise özellikle uluslararası firmaların en çok istedikleri özellik oluyor. Bu özellikler ülkemizde de çok itibar görüyor ve ilk tercih sebebi oluyor. Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları ise bu kadar özelliğe rağmen sizi çok şaşırtacak.

Hayalini Kurduğunuz Gelecek
Hayalini kurduğunuz gelecek ise size Ukrayna kadar yakın olacak. Yukarıdaki özelliklere ek olarak Ukrayna yükseköğretime daha fazla önem veriyor. Bunun için çok fazla kaynak ayıran ve çok çaba sarf eden Ukrayna bunun karşılığını da almaya başlıyor. Japonya, Güney Kore gibi büyük bir yükseköğretim atağına geçen Ukrayna ne yazık ki yeteri kadar genç nüfusa sahip değil.

Bu yüzden Ukrayna eğitim sisteminde yükseköğretim sisteminde sınav zorunluluğu yok. Evet, doğru duydunuz Ukrayna üniversitelerinde sınav zorunluluğu yok. Dolayısıyla da taban puan uygulaması da yok. Yani lise mezunu olmanız yeterli. Bu büyük kolaylığı sağlayan Ukrayna karşılığında ise sadece okuduğunuz bölümün derslerine yoğunlaşmanızı istiyor. Diğer ön yargı olan Ukrayna üniversitelerinin pahalı olduğu ise tamamen yanlış bilgidir. Ukrayna üniversiteleri eğitim maliyeti ise 1500 – 3500 dolar arasında değişiyor.

Ukrayna’da okumak için son ihtiyacınız olan şey ise tecrübeli ve alanında uzman yurt dışı eğitim danışmanlığı firmalarıdır. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sizlere bu hizmeti sunuyoruz. 1993 yılından itibaren yurt dışı eğitiminde en büyük yardımınız oluyoruz. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak diplomanızı alana kadar her aşamada yanınızda olacağız. Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları yok ancak yine de aklınıza takılan bir şey varsa ofislerimize çay içmeye bekleriz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın