İçeriğe geç

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi ; Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde yer alan Üniversitede eğitim görmek istermisiniz? Öncelikle Kiev Ekonomi Üniversitesini bir tanıyalım.

Kiev Ekonomi Üniversitesi uzun yıllar boyunca 1906’dan günümüze kadar bir takım yenilikler yapıla yapıla gelmiş bulunmaktadır. Günlük hayatımızda ilk öğretim, orta öğretim, lise dönemi derken iyi bir üniversite eğitimi alarak ileriki yaşantımıza başlayacak olacağımızdan dolayı iyi bir üniversite demek iyi bir yaşam koşullarının beraberinde gelmesi demek olduğunun bilincinde olmalıyız.

Misal verecek olursak bir işletmede çalışmakta olan bir vasıfsız eleman ile bir üniversite mezunu mühendis ya da teknikerin aylık yaşantısına bakacak olursak vasıfsız işçi sınıfında olan personel sabah erkenden kalkar ve iş yerine gelir. Daha sonra ise iş yerinde iş elbiselerini giyer ve işinin başına geçer. İş yerinde yapılması gereken en ağır işleri, en pis işleri, en zor işleri bu vasıfsız personele verildiğini gözlemleyebiliriz. Bir mühendis gözünden bakacak olursak da günlük hayatında vasıfsız personele göre çok daha rahat bir yapıya sahip olacaktır.

Çoğu zaman fiziki güç gerektirmeyen fakat beyin gücü gerektiren işlemler ile uğraşacaktır. Kendince bir takım yorgunluk elbette hissedecektir. Fakat vasıfsız personele göre çok daha rahat bir süreç geçirmesi gayet normal karşılanmaktadır. Daha temiz bir ortamda, daha hijyenik bir ortamda ve belkide en önemlisi amirlerinden emir değil rica alarak çalışması onun performansını etkileyecektir. Hal böyle olunca bir de ay sonu konusuna vuracak olursak bu meseleyi elbette eğitim görmüş kişi bu işletmenin kalkınmasında büyük bir pay alıyor fakat bir diğer taraftan bakınca da vasıfsız diye tabir ettiğimiz personel işletmedeki mal çıkışında büyük bir rol oynuyor lalkin eğitim görmüş kişi vasıfsız personele göre neredeyse iki hatta üç veya dört kat daha fazla gelir elde ediyor.. Bunu göz önünde bulundurarak iyi bir üniversiteden iyi bir bölüm tercih etmemiz gerektiği konusuna çıkabiliriz.

Demek istediğimiz şudur ki Kiev Ekonomi Üniversitesinin uzmanlık alanı olan Mali işler ve Ekonomi bölümlerinde en iyi eğitime ulaşabileceğinizi söylememiz mümkün olacaktır. Okulumuz tarihi bir geçmişe dayanmaktadır. Girişlerinde büyük eski Roma uygarlıklarından kalma yapıtlar görülmektedir. Ayrıca teknolojik donanım bakımında da kendini sürekli yenileyerek daima öğrencilerin aradıklarını bulabileceği kaliteli ve nezih bir ortam haline getirilmesi sağlanmıştır. Bu şekilde öğrenciler aradıklarını bulabilmektedir. Öğrencilerin, öğretmenlerin yararlanabilmesi için inşa edilmiş olan okul kütüphanesinde tam 400.000’den fazla kitap bulunmaktadır. Öğrenciler bu kaynaklardan rahat bir şekilde yararlanabilmekteler.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalog çok daha fazla güçlü olduğunu bilmekteyiz. Öğretmeni sadece bir verici olarak, öğrenciyi ise sadece bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmenin öğrenciye karşı sunmuş olduğu konu başlıklarının tercihinin sağlanması neticesinde öğrencinin konu başlığını tercih ederek 400.000’den fazla kaynak kitabın bulunduğu Kiev Ekonomi Üniversitesi Kütüphanesinde araştımalar yaparak konuya hakim olması sağlanmaktadır. Bunun dışında ise teknolojik donanım bakımından üst sınıfta yer alan Kiev Ekonomi Üniversitesi bilgisayar labratuvarında gerekli araştırmalar yapılabilmektedir.

Etcs diye tabir edilmekte olan kredili geçiş sistemi Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğiitm görmekte olan öğrencilerin lehine bir sistemdir. Sizde yurt dışında eğitim almak isterseniz ya da Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Yapılacak anlaşma dahilinde oluşturulacak sözleşme ile beraber uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber %100 yerleştirme garantisine sahip olacağınız gibi aynı zamanda %100 vize garantisine de sahip olacaksınız.

Kiev Ekonomi Universitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de 1906 yılından günümüze dek restorasyon çalışmaları yapılarak getirilmiş kalitli bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Kiev EkonomiUniversitesinde bir çok bölüm bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak uzmanlaşmış oldukları bölüm ekonomidir. Bu alanda Ukraynalı ekonomistlerin bir araya gelerek bir program yaptıklarını biliyoruz. Ukraynalı ekonomistlerin yapmış oldukları programın adı mba programları olarak bilinmektedir.

Kiev EkonomiUniversitesinde uygulanmakta olan müfredat ise Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan müfredat ile bire bir konumdadır. Dolayısı ile ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarında bulunan denklik sisteminden dolayı öğrenci arkadaşlarımız Kiev EkonomiUniversitesinden mezun olarak ülkemize dönmeleri sonucu itibari ile diplomaları ile dilerseler kendi işletmelerini kurabiliyor, dilerseler bir başka işletme sahibi ile çalışma imkanı bulabiliyorlar.

Kiev Ekonomi Universitesinde bir çok ülkeden din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin öğrenci bulunmaktadır. Başkent olan Kiev’de diğer ilçelere göre hayat biraz daha pahalı gibi duruyor. Örneğin üniversitenin kendi yurtlarında konaklama isterseniz aylık 35 dolar, arkadaşlarınız ile bir eve çıkmak isterseniz dayalı döşeli tertemiz bir ev için aylık 250 dolar, haftada bir eğlenmek istiyorum kendime bakmak istiyorum derseniz ortalama 400 dolar ya da aile ile beraber kalmak istiyorum derseniz aile ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak bir yaşam sürmeniz mümkün olacaktır.

Kiev Ekonomi Universitesinde eğitim şartları çok çok iyi bir konumdadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitim öğrencileri tatmin edebilecek düzeydedir. Ukrayna’da eğitim görmeyi isterseniz öncelikli olarak yerine getirmeniz gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. 25 yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bunun akabinde lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı olduğunuzu belirten heyet raporundan geçmiş bir rapor ile beraber noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerkir. Bunun yanı sıra eğer bu şartları yerine getiriyorsanız yapmanız gereken şey hemen Eurostar Yurtdışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Ukrayna’da eğitim görmek için öcelikli olarak bazı nedenler bulunmkatadır. Ukraynada eğitim alarak dilinize yeni bir dil daha ekleme imkanı bulacaksınız. Bu durum sizin için yapacağınız iş başvurularında daima bir artı sağlayacaktır. Bir işveren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi donanıma sahip bir personeli iş yerinde çalıştırmayık tercih eder. İş arayan ise daima kendi koşullarına göre daha rahat olanı aramaktadır. Hal böyle olunca ise iş veren ile iş arayan arasında bir anlaşmaya varılması durumunda iş arayan rahat bir şekilde çalışacak iş veren ise işlerinin görülmesini sağlayacaktır.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde Kiev EkonomiUniversitesinde verilmekte olan eğitim dahilinde öğrenciler bologna eğitim sisteminde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminde eğitim öğretmen ile öğrenci arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları arasında öğrencinin seçeceği konu başlığı ile öğrenci kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak öğrencilerin kendi aralarında yapacakları araştırmalar sonucunda ortaya bir takım taslaklar çıkacaktır. Ortaya çıkarılan bu taslaklar ile ilgili olarak yapılacak çalışma neticesinde görseller ve metinler bir araya getirilmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu aşamadan sonra uygulama kısmına geçmektedir. Etcs kredi sisteminin uygulanmakta olduğu bu sistemde öğrenciler kredi toplayarak bir üst sınıfa geçmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Tanıtımı

 

 • Uzmanlık alanı işletme ve ekonomidir.
 • Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor.
 • Kiev Ekonomi Üniversitesi Eğitim Kuralları
 • 25 yaşından küçük olmak.
 • Lise mezunu olmak.
 • Sağlıklı olmak. (Heyet tarafından onaylanmış tercümesi yapılıp noter ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olan sağlık raporunuz gereklidir) UKRAYNADA EĞİTİM
 • Kiev Ekonomi Üniversitesi Fakülteleri
 • 2009 – 2010 Öğretim yılında hizmete giren ve hazırlık öğrencilerini ağırlayacak olan yeni yurt binasında 2 kişilik ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır.
 • 2009 ekim itibarıyla tadilatı yeni biten yurdun bütün eşya ve mobilyaları yeni alınmıştır. Ukraynada Üniversite Eğitimi
 • Sokak Görünümü

  Üniversitenin Konumu

 • Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbulTelefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

  Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]