İçeriğe geç

Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumak

Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumak size sandığınızdan daha çok katkı yapacak. Öncelikle geleceğin mesleğine bir Avrupa ülkesi olan Ukrayna ile adım atacaksınız. Öyle ki enerji sorunu için sürekli yeni yöntemler deneyen bir kıta için elektrik mühendisliği çok önemli olacaktır.
Sizde bu gelecek içinde kendinize sağlam bir yer bulacaksınız.

Bu sayede kariyerinizde büyük bir atılım yapacaksınız. Üstelik gelecekteki enerji krizinin daha da büyüyeceğini düşünürseniz elektrik mühendisliğinin ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz. Sizlere geleceğin kapısını açan Ukrayna ise o kapının anahtarı da Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak biz olacağız. 1993 yılından beri ülkemizde yurtdışı eğimin kaliteli ismi olmaktan gurur duyuyoruz.

Ukrayna bir Avrupa ülkesi olduğu için bazı artıları da oluyor. Bunlardan ilki mezunlara verilen mavi diploma ve Europass programları oluyor. Sadece bu iki özellik için bile geleceğiniz için her şeyi göze alıp Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumak isteyeceksiniz. Europass; Avrupa ülkelerinin aralarında kabul ettikleri bir protokoldür. Özelliği ise eğitimde 5 farklı alandan oluşan kişisel bir yeterlilik ve eğitim belgesi denilebilir.

İçinde dil ve mesleki yeterlilik de dâhil olan farklı alanlarda sizlere verilen eğitime ait belgeler bulunur. Sadece bu Europass ile dünyada istediğiniz yerde geçerli bir özgeçmişiniz olacak ve özellikle uluslararası şirketlerin önceliğine sahip olacaksınız. Dünya çapında geçerli bir diploma ve belgeleri elbette ki herkes ister. Mavi diploma ise yine Avrupa ülkeleri arasındaki imzalanan ve eğitimin kalitesini arttırmayı amaçlayan bir protokoldür. Yine mavi diploma ile Avrupa ülkeleri içinde başka bir şeye ihtiyaç duymadan istediğiniz yerde çalışabileceksiniz. Böylece Ukrayna üniversiteleri size hem Avrupa hem de dünyanın kapılarını açacak.

Ukrayna Üniversiteleri Ve Ücretleri
Tüm bu özelliklerin yanında Ukrayna üniversiteleri hemen hemen ülkemizdeki üniversitelerle aynı masrafa sahip olacak. Yani ülkemizdeki büyük şehirlerde bulunan bir üniversite ile neredeyse aynı ücreti ödersiniz. Yıllık olarak Ukrayna üniversiteleri 2000 – 4000 dolar arasında ücret alıyorlar. Bunun yanında öğrencilerin aylık masrafı ise 400 doları aşmıyor. Bunun içinde şehir merkezinde bir daire kirası, yemek ve ulaşım gibi ihtiyaçlar da dâhil. Kaldı ki yukarıdaki özelliklerden dolayı bu paraya değecektir de.

Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sizlere bu ve daha fazla konu hakkında aydınlatmak için ofislerimize bekliyoruz. Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumak özellikle İstanbul gibi büyük şehirlere göre aynı hatta bazen daha uygun bile oluyor.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın