İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık

Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık okumayı düşündünüz mü? Ne yazık ki ülkemizde yurt dışı eğitimi yeterince bilinmiyor. Oysa bu imkân sayesinde çok daha avantajlı olacaksınız. Örneğin yıllarca sınava hazırlanmanız gerekiyor. Ya da özel derslere çok büyük miktarlarda para harcamanız gerek.
Üstelik kurslar, kitaplar testler derken daha da fazla psikolojik ve ekonomik baskı hissediyorsunuz. Hem siz hem de aileniz bu zorlu süreci atlatmaya çalışıyorsunuz.

Bu kısmen zorunlu bir uygulama aslında. Çünkü ülkemizdeki öğrenci nüfusu bile çoğu Avrupa ülkesinden daha çok. Bu kadar yoğun ve fazla nüfusu bir yükseköğretim programına yerleştirmek ise oldukça zor olacak haliyle. Peki, size tüm bu aşamaları atlayıp daha kolay yoldan istediğiniz bölümü okuma şansı var desek? Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak size bu kolaylığın kapısını açıyoruz.

Öncelikle Ukrayna eğitim sisteminde üniversite sınavı uygulaması yok. Yani yukardaki tüm süreçleri unutuyorsunuz. Ukrayna nüfusu yeterince genç değil. Yani üniversite çağında olan az bir nüfus oranına sahip. Ancak eğitime çok büyük yatırımlar ve kaynaklar aktarıyor Ukrayna. Çünkü eğitimin önemini anlamış ve bu doğrultuda gereken her çalışmayı yapıyor.

Öyle ki daha şimdiden denizcilik alanında dünyada sayılı eğitim kurumlarına sahip oldu bile. Bu özelliğini tüm alanda arttırmak isteyen Ukrayna bunun için sınav şartı aramıyor. Sadece liseden mezun olarak Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık bölümünde okuyabilirsiniz. Ancak Ukrayna üniversitelerinde Rusça ve İngilizce eğitim verilir. Bu yüzden 1 sene hazırlık okumanız gerekir. Yine de sınavsız üniversite denilince akıllara eğitimin kalitesi gelir. İnsanlar sınavsız üniversitenin eğitim kalitesini sorgular.

Ukrayna’da Eğitimin Kalitesi
Ukrayna’da eğitimin kalitesine güvenebilirsiniz. Bunun için size iki tane kalite ispatı sunmak yeterli olacak. İlki Ukrayna üniversitelerindeki Europass programı; bu program 5 farklı alanda kişisel ve aldığınız eğitimin yeterliliğini gösteren bir sertifikalar bütünüdür. Yani bununla istediğiniz ülkede kendinizi ve aldığınız eğitimi başka hiçbir işleme gerek kalmadan ispatlarsınız.
Özellikle uluslararası şirketlerin önceliği Europass sahibi öğrenciler oluyor. Kısaca birinci kalitede bir eğitim aldığınızı dünyaya belgelemiş oluyorsunuz.

Bunun içindeki diploma ve dil yeterliliği sizin kendi başarınızı, diğer üç sertifika ise okuduğunuz üniversitenin başarısını gösterir. Ayrıca Mavi Diploma sahibi olacaksınız. bu da tüm Avrupa ülkelerinde geçerli ve kabul edilen bir diplomanız olacak demek. Özetle Ukrayna’dan mezun olduğunuzda dünyanın kapıları size sonuna kadar açılacak. Eğer hâlâ aklınızda sorular varsa ofislerimize misafir olup bize sorabilirsiniz. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak size Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık kapılarını açmaktan gurur duyuyoruz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın