İçeriğe geç

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak size ne kazandıracak? Gelecekte insanların temel ihtiyaçları içinde barınma ilk sıralarda olacak. Peki, bu sektörün geleceği şimdiden ne durumda? Üstelik giderek artan ülke ya da dünya nüfusuna nasıl bir çözüm bulunacak? Bulunan çözümün çevreye zarar vermemesi için nasıl projeler ya da teknolojiler kullanılacak?

Yada giderek hayatın içine yerleşen doğal afetlere karşı neler yapılabilecek? Kaynak sorunu, yalıtım ya da estetik gibi sorunları nasıl çözeceksiniz? İşte bu ve daha fazla sorunun çözümünü öğreneceksiniz. Sadece bir mühendisten fazlasını vaat ediyor Ukrayna üniversiteleri. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile bu vaatlere daha da yaklaşacaksınız.

Ukrayna, eğitimin önemini bilen ve eğitime büyük önem veren bir Avrupa ülkesi. Öyle ki hemen her şehirde bir üniversite var. Üstelik üniversitelerin bazılarını da belli alanlara kanalize ederek bu eğitim daha da derinlemesine sağlamaya çalışıyor. Bunun için gemicilik üniversitesi, havacılık üniversitesi, mimarlık ya da mühendislik üniversiteleri gibi alanlarda eğitim veren üniversiteler kurmuş.

İnşaat mühendisliği için ise gözde şehirleri Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv gibi şehirlerde büyük kampüsler kurmuş. Sadece bu açıdan bile Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak size bir ayrıcalık katacak. Ukrayna size sadece bunu değil hayal dahi edemeyeceğiniz bir öz geçmiş sunuyor. Mezun olduğunuzda “Mavi Diploma” sahibi olacaksınız. Mavi diploma; Avrupa ülkeleri yükseköğrenimin kalitesi için kendi aralarında bir protokol imzalardı. Buna göre yükseköğretimde bazı standartlar belirlendi ve eğitim kalitesi bu standartlara göre yapılıyor. İşte bu yüzden mavi diplomanız varsa tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olur.

Yani Ukrayna size Avrupa’nın kapısını da açıyor. Böylece mezun olduğunuzda istediğiniz ülkede ve istediğiniz şehirde çalışabileceksiniz.

Ukrayna Üniversitelerinde Okumanın Şartları Neler?
Ukrayna kendi geleceği için büyük yatırımlar yapıyor ve yapacak. Ancak Ukrayna genç nüfus sorunu yaşıyor. Yani ülkenin üniversiteleri için yeterince genç nüfusu yok. Bu yüzden Ukrayna eğitim sistemi yükseköğretim için sınav uygulaması yapmıyor. Yani Ukrayna üniversitelerinde okumak için liseyi bitirmeniz yeterli.

Sadece sınav stresinden kurtulacak olmanız bile büyük bir avantaj olacaktır. Ayrıca Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili Rusça olduğu için bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor. Böylece öz geçmişinize ikinci yabancı dilin gücünü de ekleyeceksiniz. Aklınıza gelen bu ve daha fazla soru için Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek bize sorabilirsiniz. Ülkemizden de bir liseyi bitirip hiçbir sınava girmeden bizimle doğrudan Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Okumak için başvurabilirsiniz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın