İçeriğe geç

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ternopil Ekonomi Üniversitesi ile İyi bir gelecek için iyi bir eğitimin şart olduğu günümüzde rahat bir gelecek istiyorsanız iyi bir eğitim almış olmanız gerekmektedir.

Bunun içinde diğerlerinden farklı ve onlardan daha üstün olmanız gerekmektedir. İyi bir eğitim için bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu Ternopil Ekonomi Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sistemi çerçevesi dahilinde yapılmakta olan çalışmalardan bahsedecek olursak öncelikle şunu belirtmemizde fayda var ki bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece bir alıcı ve öğretmeni de sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiyi araştırarak elde eden bir birey ve öğretmenide öğrenciyi bu sisteme yöneltmeye çalışan bir birey olarak görecek olursak öğrencinin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber bu eğitim sistemi dahilinde yapacağı çalışmaları gerek yazılı dökümanlar gerek ise görsel dökümanlar halinde taslaklar şeklinde oluşturmasını sağlamak ile başlamaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan bu araştırma çalışmaları dışında ayrıca bir projelendirme ve uygulama çalışması birde sunum aşaması bulunmaktadır.

Aşamalardan ikinci sırada yer alan projelendirme ve uygulama çalışmasına yönelik olarak öğrenciler kendi aralarında yapacakları bu çalışmalar doğrultusunda iyi bir eğitim alabilmek ve bilgiyi en iyi şekilde elde edebilmek adına öğrendikleri bilgileri ise kullanabilir hale getirmek maksadı ile ekip arkadaşları ile beraber bir uygulama yaparlar. Bu uygulama çalışmasında öncelikle ekip arkadaşları tarafından eğer gerekiyor ise gerekli malzemelerin teminatı sağlanır. Gerekmiyor ise elde olan imkanlar dahilinde bir uygulama yapılmaktadır. Bu uygulama çalışmasının akabinde öğrenci ekip arkadaşlar ile beraber yapacakları çalışmalar ile beraber konuya olan hakimiyetlerini tam anlamıyla sağlamaktadırlar.

Bu sürecin ardından ise yapılan araştırmalardan elde edilmiş olan yazılı ve görsel taslaklar yapılmış olan uygulama çalışması ile beraber bir sunum haline getirilmektedir. Bu sunum gerek öğrencilerin sınıf arkadaşları olsun gerek bu alanda eğitim sistemlerinde tanıtımı olsun uygulamış olan öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler kendilerine karşı duydukları özgüvenin büyük bir artış gösterdiğini ve ilerleyen süreçteki çalışmalarında çok daha iyi bir şekilde çalışmalar yürütebileceğini bilmemizi sağlamaktadır. Hal böyle olunca öğrenciler iyi bilgi ve birikime sahip donanımlı bir nesil yetiştirilmesi Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan bologna eğitim sistemi ile beraberinde gelmiş olan etcs kredi sistemi sayesinde öğretmenlerin yılda iki kez kullanmış oldukları kanaat notu çerçevesi içerisinde öğrencilerin başarılı bulundukları takdirde bir üst sınıfa geçmeleri sağlanmaktadır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde bir çok bölüm yer almaktadır. Dilerseniz sizde bu bölümlerden size uygun olan bir tanesinde bir yıllık hazırlık eğitimi ardından dört yıllık lisans eğitimi alabilir ve bunun ardından ise yüksek lisans eğitiminizi alabilirsiniz.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakarsak görüyoruz ki ;

 • Uluslar arası İktisat Bölümü
 • İşletme Ekonomisi Bölümü
 • Pazarlama Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans ve Kredi Bölümü
 • Bankacılık Bölümü
 • İnsan Kaynakları Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Dokümantasyon ve Bilgi Bölümü
 • Ekonomik Teori Bölümü
 • Sibernetik Bölümü
 • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
 • Bilgisayar Bilimi Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği Bölümü
 • Uluslar arası Turizm Bölümü
 • Avrupa Ekonomisi Bölümü
 • Avrupa ve Uluslar arası Politika kriz yönetimi Bölümü
 • Uluslar arası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Bilgi ve Bilgisayar Bilimi Bölümü
 • Sosyal Güvenlik Bölümü
 • Devlet Yönetimi Bölümü
 • Hukuk Bölümü
 • Uluslar arası Yönetim Bölümü

Turizm ve Otel İşletme Yöneticiliği (İngilizce Program) Bölümü
Turizm Bölümü gibi bölümler üniversitemiz dahilinde bulunmaktadır. Sizde bu bölümlerden birinde eğitim görmek isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp bu alanda deraylı bilgiler elde ederek hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi 1966 yılında kurulmuş ve yıllardır yurt dışından öğrenci kabul etmekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde Ukrayna ekonomisine yön verecek şekilde bir çok uzman ekonomist yetiştirilmiştir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğrencinin bilgiyi pasif bir şekilde almakta olan alıcı olarak görülmesine ya da öğretmeni sadece bir verici olarak bilgiyi öğrencilere aktarmasının önüne geçilmesi sağlanmıştır.

Dolayısı ile öğretmenin vereceği bilgiler dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencinin bu konu başlıkları içerisinden seçebileceği bilgiler dahilinde öğrencilerin iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır. Bu çalışma süresi boyunca öğrenciler yapacakları işlemlerde isterler ise Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde aradıkları bilgiye ulaşabilirler ya da dilerseler Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar labratuvarları ya da kimya labratuvarları dahilinde yapmış oldukları araştırmaların doğruluğunu test etme ya da doğru bilgiye ulaşıp ulaşmadıklarını farklı kaynaklardan yapacakları araştırmalar dahilinde çözümleme çabası içerisinde çalışmalarını yürütürler.

Araştırma çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlamış olan öğrenci arkadaşlarımız bu çalışmanın ardından ekip arkadaşları ile beraber elde etmiş oldukları gerek yazılı döküman gerek ise görsel dökümanlar ile beraber bunların taslaklar halinde ortaya konulması ile beraber bu taslakları en iyi şekilde yeniden yapılandıracak bir şekilde iyi bir hal almasını sağlayarak uygulama çalışması dahilinde bir sunum hazırlarlar. Hazırlayacakları bu sunumda gerek yaptıkları araştırmaları gerek ise yaptıkları uygulama çalışmalarını anlatmaları istenmektedir ya da bu çalışmalar ile ilgili gerekli beklentiler ve ulaşılan sonuçlar yazılması beklenmektedir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrenciler bu şekilde bir eğitim sürecinden geçirilmekte ve etcs denilen kredi sistemi dahilinde eğitimlerini sürdürerek bir üst sınıfa geçmeyi hak etmektedirler.
Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenci arkadaşlarımız eğer iyi bir şekilde yabancı dile sahip ise girecekleri bir sınav ile bunu kanıtlayarak doğrudan dört yıl sürecek olan lisans eğitimi sürecine dahil olurlar fakat iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olmayan öğrenci arkadaşlarımız için bir yıl sürecek olan bir yabancı dil hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Bu bir yıllık hazırlık eğitimi süresi boyunca öğrenci eğitim göreceği bölümde geçerli olan yabancı dil eğitiminin temellerini almakta ve hızlandırılmış bir eğitim ile ileri seviyede bu dile hakim olması sağlanmaktadır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde matematik, yabancı dil eğitimi, coğrafya ve tarih dersi ortak ders olarak verilmektedir. Bu dersler dışındaki dersler seçmiş olduğunuz bölüm dahilinde ileriki yaşamınızda çalışma hayatına atıldığınızda karşınıza çıkabilecek ya da sizi ilgilendirecek konular dahilinde mesleki eğitime yöneltilmiş dersler ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçirilmeniz sağlanacaktır. Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmekte olan öğrenciler çeşitli ülkelerden gelmiş olan öğrenciler ile beraber uluslar arası öğrencilerin katılımı ile beraber istikrarlı ve barışçıl bir toplum temellerini üniversitemiz dahilinde oluşturmaları sağlanmış olmaktadır. Kampus içerisinde yer almakta olan voleybol sahası, futbol sahası, basketbol sahası, aerobik alanı gibi sportif faaliyetlere de yer verilmektedir.

Sizde böyle bir eğitim sistemi içerisinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile 0212 244 66 00 numaradan irtibata geçmektir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]