İçeriğe geç

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna Kiev Tıp Üniversitesi Eğitimi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir tıp eğitimi almak ister misiniz? Üstelik üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta üniversite sınavına girmenize de gerek yok sadece lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerek ve bu alada bir lise diplomasına ihtiyacınız var.

Bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecine hazır olabilirsiniz. Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde lisans eğitimi verilmekte olan üniversitelere şöyle bir bakacak olursak ;

Kiev Tıp Üniversitesi Bölümleri

 • Psikiyatrist Bölümü
 • Medikal Psikoloji Bölümü
 • Kozmetik Teknolojileri Bölümü
 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Diş teknisyenliği Bölümü
 • Fizik tedavi Bölümü
 • Spor Hekimliği Bölümü
 • Sağlık yönetimi Bölümü
 • Radyoloji Bölümü
 • Anesteziyoloji Bölümü
 • Patoloji Bölümü
 • Sağlık Öğretmenliği Bölümü
 • Kozmetik Teknolojileri Bölümü
 • Halk Sağlığı Bölümü

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi bünyesinde yukarıda yazmış olduğumuz on dört bölümün birinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz Bu alanda gerekli detayları öğrenmek için hiç zaman kaybetmeden 0212 244 66 00 numaralı Eurostar yurtdışı eğitim hizmetleri başvuru merkezini arayarak konu ile ilgili gerekli olan detaylı bilgiye ulaşma imkanına sahip olabileceksiniz.

Bu alanda yapılması gereken işlerin başında gelen çalışmalar ile beraber uygun bir eğitim süreci sizi bekliyor olacaktır.

Kiev Tıp Üniversitesi Öğrenci Girişi

Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için aranan bazı şartlar bulunuyor ;

– Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Dolayısı ile üniversite kayıt işlemleri sırasında bir lise diplomasına ihtiyaç duyulacaktır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça dillerinden biri olarak eğitim verilmekte olduğundan dolayı bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir bilgiye sahipseniz sizi doğrudan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölüm ile ilgili lisans eğitimi sürecine alıyorlar ve bu alanda tercih etmiş olduğunuz lisans eğitim süreci boyunca bologna eğitim sistemi ile beraber bir çalışma yürütüyorsunuz.

Bunun akabinde ise Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim almak isterseniz bir Ukrayna vizesine ihtiyaç duyulacaktır. Bu esnada ise bir sağlık raporu istenmektedir. Bu sağlık raporunun Kiev Tıp Üniversitesi kayıt tarihinden en fazla iki ay önce alınması gerekmektedir. Alacağınız bu sağlık raporunun sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafında hizmet vermekte olan bir heyetin onayından geçmesi gerekiyor. Aids olmadığınızı gösteren bu sağlık raporunun tercüme edilerek noter huzurunda onaylanması ve bu belgenin kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekiyor.

Kiev Tıp Üniversitesi İletişim

Bu işlemlerin akabinde doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi olan 0212 244 66 00 numaralı hattı arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli bir hizmet anlayışı ile hizmet vermekte olan ekibimiz yapmış olduğu vize başvurularının tamamında olumlu sonuçlar alarak ve Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi için istenen bölümler dahilinde yapmış olduğu kayıt başvurularının tamamında aldığı olumlu sonuçlar ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinin başarısını gözler önüne sermektedir.

Sizde Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi alabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde alacağınız tıp eğitimi ile beraber bologna eğitim sisteminde bir eğitim sürecine tabi tutulacaksınız. Bu alanda yapılacak olan eğitimler dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim alarak ülkemiz şartlarında yer alan yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomaların ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Böylelikle yurdumuzda dilerseniz kendi polikliniğinizi açabilirsiniz.

Kiev Tıp Üniversitesi Ücretleri

UKRAYNA BÖLÜM LİSANS ( RUS )
KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ Tıp 5000 $
KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği 5000 $
KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ Eczacılık 5000 $

Kiev Tıp Üniversitesi Akademik Kadro

Bu on dört bölümden birinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavı için çalışmanıza gerek yok dolayısı ile üniversite sınavı stresi yaşamanıza ve üniversite sınavına girmenize gerek yok Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de rahat bir şekilde bu bölümlerden birinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz.
Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi 12 Fakülte 7 Enstitü merkezileri, 78 bölüm, 30 bölüm laboratuarlar ile mükemmel bir donanıma sahiptir. 137 Profesör, 188 doktor, 341 Doçent ve 719 Doktora dahil 1200 öğretim görevlisi ile dev bir eğitim kadrosuna sahiptir. 200 den fazla akademisyen, Devlet ödüllü akademisyen, Onur Bilim ve teknoloji eğitimcileri ve üyeleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra yukarıda yazmış olduğumuz on dört bölüm içinde geçerli olmak kaydı ile bütün bölümlerde bologna eğitim sistemi uygulanmakta ve bunun yanı sıra yapılmakta olan çalışmalar dahilinde bu bölümlerden birinden mezun olduğunuz durumda ülkemiz şartlarında yüksek öğretim kurumu yani YÖK ile olan denklik sisteminde diplomalarınızın geçerliliği korunmaktadır.

Üniversite Kampüs Olanakları

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi bünyesinde 7 yurt, 12 Öğrenci kantini, Kafeteryalar, 9 spor merkezi, 75 eğlence için sanatoryum, Avrupa değişim Programları, Klinik değişim programları için 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı öğrenci bulundurmaktadır. Kiev Tıp Üniversitesinde 8500 ulusal öğrenci eğitim hizmeti almaktadır. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi Uluslar arası İş birliği DSÖ, Dünya çapında 32 dünya ve Avrupa Akademileri, Meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmaları sürmektedir.

Sizde bu şeklide kaliteli bir eğitim merkezinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numralı telefonu arayarak konu ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Kiev Üniversitesi Tıp Fakültesi, 9 Eylül 1941 tarihinde hizmete açılmıştır.

NI Pirogov, VA Karavaev, NM Volkovich, doktorlar VP Zrakiv, FGYanovsky, patologlar GN Minkh ve VK Vysokovych, anatomist AP Valter, hijyenistine VA Subotin ve diğerleri gibi dünya çapında ünlü bilim adamları, kurucuları arasında yer aldı. Fakültesi’nin ilk dekanı, bölüm cerrahi kliniği başkanı, kurucusu ve başkanı, profesör Karavaev VA Fakültesi gelişimine büyük katkı yaptı, o ilk eter narkoz, ameliyat (1847) Ukrayna ilk Rusya perikardiyosentez ve cerrahi okul yaratıcıları arasında öncü oldu.

Ukrayna Üniversiteleri Sık Sorulan Sorular

 

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

#ukraynaüniversiteleri #ukraynadatıp #kievtıpüniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]