İçeriğe geç

Odessa Ekonomi Üniversitesi

İyi bir gelecek için iyi bir eğitim almanız gerekmektedir alacağınız eğitimler dahilinde olmak üzere yapacağınız çalışmalarda ne kadar başarılı olmak isterseniz o kadar yoğun bir şekilde çalışmanız ve yeni şeyler öğrenmeniz gerekmektedir. Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Odessa Ekonomi Üniversitesi ile beraber aşağıdaki bölümlerden birinde eğitim görmeye ne dersiniz=

 1. Ekonomi ve Üretim Yönetimi Bölümü
 2. Finansal ve Ekonomi Bölümü
 3. Muhasebe ve Ekonomi Bölümü
 4. Bankacılık ve Ekonomi Bölümü
 5. Uluslar arası İktisat Bölümü
 6. Ticaret Bölümü
 7. İş eğitim Merkezi(MBA) Bölümü
 8. Felsefe Bölümü
 9. Tarih Bölümü
 10. Siyaset Bilimi Bölümü
 11. İktisat İnsan kaynakları Bölümü
 12. Hukuk Bölümü
 13. Tarım ekonomisi Bölümü

Bu bölümlerden bir tanesinde üniversite eğitimi görmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Lise dengi bir okuldan elde edeceğiniz diplomalar ile beraber Odessa Ekonomi Üniversitesinde kaliteli bir eğitim görebilirsiniz. Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemine bakakca olursak görüyoruz ki Bologna eğitim sisteminin en kaliteli bir şekilde öğrencilere sunulmakta olduğu bu üniversitemizde öğrencileri sadece birer alıcı olarak öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğretmenlerin öğrencilere sunacakları konu başlıkları dahilinde öğrencilerin araştırmaya yönelik bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri sağlanmaktadır. Bilgiye araştırarak ulaşmakta olan öğrenciler elde ettikleri bilgileri daha yoğun bir şekilde hafızalarında saklayabilmekte ve bunun yanı sıra daha iyi bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde alacağınız eğitimler ile beraber yukarıda isimlerini yazmış olduğumuz bölümlerden birinden lisans eğitimini tamamladıktan sonra yapacağınız çalışmalar dahilinde etcs kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmenizi sağlayacak olan öğretmenlerinizin yılda iki kez kullanacakları kanaat notları ile beraber sizler bu alanda göstereceğiniz başarılı bir çalışma ile alanınızda en iyi şekilde eğitim almış olacaksınız. Dolayısı ile Odessa Ekonomi Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde elde edeceğiniz diplomalarınız ile beraber ülkemize geldiğinizde yurdumuzun sınırları içerisinde yer alan bütün illerimizde elde etmiş olduğunuz bu diplomaların geçerliliğini sürdürmekte olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır.. Bu çalışmalar eşliğinde kaliteli bir eğitim almakta olacağınız üniversitemiz dahilinde elde edeceğiniz bu belgeler ile beraber yapacağınız çalışmalarda kaliteli bir yaşam için eğitim hayatınızın üniversite bölümünü tamamlamış olacaksınız.

Odessa Ekonomi Üniversitesinin 1921 yılında kurulmuş olduğunu bilmekteyiz. Geçmişten günümüze dek en iyi şekilde öğrencilerine eğitim vermekte olan üniversitemiz dahilinde kaliteli çalışmalar bir birini izlemektedir. Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye olan üniversite ekonominin tüm önemli alanlarıyla eğitim hizmeti vermektedir. Ayrıca bünyesin yüksek lisans ve doktora eğitimi de mevcuttur. Ekonomi denince Ukrayna’da ön plana çıkan üniversite Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika gibi çeşitli uluslar arası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarında yer alan bir üniversitedir.5 fakülte ve 14 bölümden oluşan üniversitede eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

Havacılık alanında pilot eğitimi veren ilk üniversite unvanı Odessa Ekonomi Üniversitesindedir. Üniversite iş eğitim programları bunların yanı sıra uluslar arası katılımlar ya da seminerler ve finanslarla her geçen gün kendini güncelleyerek gelişim içerisinde olan üniversitemiz aynı zamanda uluslararası programlara katılım yapması sonucu profesyonellik kazanmış ve kategorisinde uzman olmuştur. Odessa Ekonomi Üniversitesi uluslararası alanda büyük tecrübeleriyle ekonomistlerin önem verdiği bir üniversite olarak bilinmektedir. Sizde Odessa Ekonomi Üniversitesi bünyesinde eğitim görebilirsiniz.. Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz yeterlidir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bütün dünyada verilmekte olan bologna eğitim sistemi dahilinde iyi bir eğitim görmek için yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek bu alanda gerekli bilgileri almaktan geçmektedir. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim alarak önünüze rahat bir şekilde bakabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalar doğrultusunda gerek araştırmalar gerek ise uygulamalar ya da sunumlar ile beraber etcs kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçeceksiniz.

Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilemkte olan bolgona eğitim sürecinden biraz bahsedecek olursak bu eğitim sistemi ile ilgili olarak öncelikle şunları söylemeliyiz ki bu eğitim sistemi dahilinde öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığını belirtmeliyiz. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencileri sadece pasif birer alıcı olarak görmekten ve öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade her iki tarafında kendine özel sorumlulukları bulunmakta ve bu sorumluluklar dahilinde iyi birer çalışma yürütmeleri gerekmektedir. Öğretmenin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bu konu başlıklarından bir tanesin ekip arkadaşları ile beraber seçimini yaparak bu konu başlığının araştırılmasını, uygulama işlemlerini ve sunumunu yapmaktan geçmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yapılacak araştırmalar için öğrenciler genellikler Odessa Ekonomi Üniversitesi içersinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan bilgisayar laboratuvarı tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinden de merak ettikleri bilgilere kolay bir şekilde erişebilmektedir. Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan bu araştırma imkanları ile beraber üniversitemiz Ukrayna’da en aranan, en prestij sahibi üniversiteler arasında yerini korumaktadır. Odessa Ekonomi Üniversitesini tercih eden öğrenciler bu alanda iyi bir eğitimden geçirilmektedir. Araştırma sonuçlarında elde edilen bilgiler yazılı dökümanlar ya da görsel dökümanların yanı sıra öğrencilerin bilgi yetersizliğinden dolayı şikayetleri olması durumunda doğrudan konusunda uzman kişiler ile bir görüşme ayarlayarak bire bir röpörtaj yapmaları sağlanmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar çok daha akılda kalıcı bir hal almakla beraber bologna eğitim sisteminde araştırma çalışmalarının akabinde bir uygulama çalışması sürdürülmektedir.

Uygulama çalışmasında yapılmakta olan işlemler bir önceki aşama olan araştırma aşamasında öğrenciler tarafından uygun bir şekilde düşünülerek bu aşamada öncelikle projelendirme işlemleri yapılmaktadır gerekli malzemelerin teminatı vb. gibi işlemler sağlanmaktadır. Bunun akabinde ise konu ile ilgili uygulama çalışması yapılarak konuya karşı olan hakimiyet tam anlamı ile öğrencilerin faydasına olacak şekilde daha akılda kalıcı bir hal almasını sağlıyor. Öğrenciler bu durumda yapacakları işlemler ile beraber sunum için bir hazırlık evresine girmiş bulunuyor.

Öğrenciler sunum aşamasında hep beraber konu ile ilgili olarak bir çalışma sürdürüyor. Bu çalışmada gerek araştıma sürecinden elde ettikleri bilgileri gerek ise uygulama çalışmasında karşılaştıkları aşamalar ile ilgili olarak bir çalışma yürütülüyor ve bunun akabinde ise yapılacak sunum ile beraber öğretmen tarafından değerlendirmeye alınıyor. Bu değerlendirme neticesinde öğretmenin yılda iki kez uygulamakta olduğu kanaat notu çerçevesi altında öğrencinin başarısı gözlenmektedir. Elde edilen bu başarı ile beraber etcs kredi sistemi ile beraber öğrenci değerlendirilmesi yapılarak öğrencinin bir üst sınıfa geçmesi sağlanmaktadır.

Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde bilgiye araştırarak ulaşmak ve daha akılda kalıcı bir yapıya sahip olmasını isterseniz ya da yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birini üniversite sınav stresine girmeden eğitim görmek isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]