İçeriğe geç

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde 1989 yılında kurulmuş olan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Avrupada en köklü tarihi geçmişe sahip üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde 8 tane eğitim araştırma merkezi, 14 tane araştırma merkezi, 12 tane araştırma enstitüsü ve 20 bölüm ile öğrencilerine en iyi şekilde eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmekte olan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitemiz Avrupa stanartları dahilinde modüler teknoloji ile eğiitm vermeye çalışmaktadır. Hal böyle olunca D.Mendeleyev, İ. Sikorskiy, S.Karolyev, S.Timaşenko, E.Paton, B.Paton gibi bilim adamlarının Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinden mezun olmuş olmaları dünya bilimi için ne kadar önemli bir üniversite olduğunu göstermektedir.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde geçerliliğini sağlamakta olan eğitim dili olarak iki dil ön planda tutulmaktadır. Bunlardan biri ülkenin kendi dili olan Ukraynaca diğeri ise Rusça’dır. Bu dillerden birinde eğitim görmeyi tercih eden öğrenciler için lisans dönemi başlamaktadır. Eğer bu dillere yeterince hakimiyeti bulunmuyor ise öğrenci öncelikle bir yıl sürecek bir hazırlık eğitimi sürecinden geçirilmektedir.

Bu hazırlık eğitimi süresi boyunca öğrencinin konuya tam olarak hakimiyet kazanması sağlanara tercih edeceği eğitim dili ile ilgili sorulanı cevaplayabilecek aynı zamanda anlatılanı anlayabilecek konuma gelecek başarıya ulaştırılması sağlanmaktadır. Dolayısı ile öğrenci Ukraynaca ya da Rusça dillerinden bir tanesini tercih ederek önümüzdeki hazırlık eğitimi sürecini böylece tamamlamaktadır. Bunun akabinde ise meydana gelmekte olan dört yıllık bir lisans eğitimi bulunmaktadır. Öğrenci eğitim göreceği bu dört yıllık lisans eğitimi süresince bologna eğitim sisteminin hakim olduğu bir eğitim sürecinden geçirilmekte ve konulara olan hakimiyeti ve konuyu anlama düzeyi en üst seviyeye çıkarılmaktadır.

Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi sadece bir alıcı öğretmeni ise sadece bir verici konumundan çıkartmakta olan bu sistem sayesinde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları dahilinde olmak üzere öğrencinin yapacağı tercihler dahilinde alacağı konuyu dilerse Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde yer alan kütüphane’de dilerse Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan bilgisayar labratuvarlarındaki internette dilerse farklı kaynaklar kullanarak ya da konunun uzmanı kişiler tarafından bire bir röpörtajlar yaparak görüşme imkanı sağlayarak araştırmalar yaparak konuya tam hakimiyet kazanması temel hedef olarak görülmüştür. Bunun yanı sıra ekip arkadaşları ile beraber yapılacak olan bu araştırma çalışması süresince yapılacak olan çalışma dahilinde öğrenci konuya olan hakimiyetini çok daha ileri seviyeye getirerek yapmış olduğu araştırmanın doğruluğunu ya da yanlışlığını kanıtlayacak olan bir uygulama projesi yürütmektedir.

Bunun sonucunda ise elde ettiği veriler ile beraber ekip arkadaşları ile birlikte bir sunum çalışması hazırlayarak konuya olan hakimiyetlerini bir çok kişi önünde sergileyeceği başarı ile göstermiş olur ve etcs kredi sisteminden gelmekte olan kredi notu ile değerlendirilmektedirler. Bu sistem esnasında öğrencinin etcs kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçişine karar verilmektedir. Yapılacak eğitim dili tercihi esnasında misal Rusça eğitim verilmesi isteniyor ise öğretmenin ve öğrencilerin derslerde tamamen Rusça bir eğitim sürecinden geçirilmekte olduğunu belirtmemizde fayda var.

Ayrıca siz Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinden mezun olabilecek seviyeye geldikten sonra alacağınız diplomaların ülkemiz sınırları içerisinde yer alan kesimlerinde her alanda geçerlilik sağladığını teknik ve mesleki ilkelerimize uyum sağladığınız takdirde her hangi bir şekilde sorun ile karşılaşmayacağınızı belirtmeliyiz. Sizde Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz . 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]