İçeriğe geç

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi ; Ukrayna’da kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti sağlık bakanlığına bağlı olan bir sağlık kuruluşundan Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporu almış olmanız gerekiyor.

Heyet onayından geçecek olan bu sağlık raporu yanı sıra elde etmiş olduğunuz bu raporun tercüme edilmesi ve tercüme edilmiş olan bu sağlık raporunun noter huzurunda onaylanmış olması ile beraber kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir.
Ukrayna’nın en büyük sanayi kenti, liman şehri ya da turizm cenneti olarak bilinmekte olan Karadeniz’e kıyısı olan Ukrayna’nın Güney kesimlerinde yer alan Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelmiş olmanız gerekmektedir.

Bu alanda yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile deneyimlerimizi sizin içinde sonuna kadar kullanıyoruz ve bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde en iyi şekilde yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanmanızı sağlıyoruz. Bu alanda yapacağımız çalışmalar öncelikli olarak sizlerin yurt dışında yani Ukrayna’da Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik eğitim görmenizi sağlayacak olan eğitim için sizin tercih edeceğiniz bölümlere gerekli kayıt işlemlerini yapmanızı sağlıyoruz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde aynı zamanda yurt dışı eğitimi için Ukrayna vizesi işlemlerinde alanında uzman ekibimiz sizin adınıza gerekli işlemlerin tamamını yürütmektedir.
Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakacak olursak;

İşletme, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Enstitüsü
Elektromekanik ve Enerji Enstitüsü
Enerji ve Bilgisayar Entegre Yönetim Sistemleri Enstitüsü
Bilgisayar Sistemleri Enstitüsü
Makine Mühendisliği Enstitüsü
Radyo ve Telekomünikasyon Enstitüsü
Kimyasal Teknoloji Fakültesi
Edebiyat Fakültesi
Otomobil Enstitüsü
Alman Eğitim Araştırma Enstitüsü

Gördüğümüz gibi bir üniversitede bulunması gereken en önemli, en geçerli teknik eğitim dallarının verildiği eğitimler mevcut olarak sunulmuş durumdadır. Öğrencimizin üniversite sınavı stresine girmesine gerek yoktur, bunun yanı sıra üniversite sınavına girmesine de gerek yoktur. Yapması gereken şey yalnızca lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmasıdır. Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ya da İngilizce eğitim verilmekte olduğundan dolayı Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isteyen öğrencimiz bu iki dilden en az bir tanesi için ileri düzeyde bir bilgi birikimine sahip olması aynı zamanda akıcı bir aksana sahip bir şekilde konuşması ve konuşulanları anlaması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra eğer bahsettiğimiz gibi bir şekilde yapıya sahip değil ise öğrencimize bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi alanında uzman öğretim görevlileri tarafından verilmektedir. Bu alanda öğrencilerimiz ile yapacağımız çalışmalar dahilinde Bologna eğitim sistemini kullanmakta olan Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi öğrencilerinin iyi bir geleceğe sahip olmaları için önemli alt yapı çalışmalarını hazırlamıştır.

Ulusal Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde bulunan dokuz bin kişilik öğrenci kontenjanının yaklaşık olarak dört yüz üzerinde bir kısmı otuz iki ülkeden gelmiş olan yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Bu alanda yurt içi ve uluslar arası anlamda kaliteli bir eğitim imkanı sunmakta olan Odessa Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde alacağınız eğitimler dolayısı ile üniversitemizden mezun olduğunuzda yurdumuza geri döndüğünüzde elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan şehirlerin tamamında elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber rahat bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]