İçeriğe geç

Sumy Devlet Üniversitesi

İyi bir eğitim görerek iyi bir geleceğe sahip olmak sizinde elinizde.. Öncelikle bir yıllık iyi bir yabancı dil eğitimi alarak geçireceğiniz.

Hazırlık sınıfı dönemince kaliteli bir eğitim alarak bunun akabinde ise dört yıl sürecek olan lisans eğitimi süresine başlayacaksınız. Dolayısı ile bu eğitim süreci boyunca yapacağınız çalışmaların tamamında uygulanacak olan Bologna eğitim sistemi dahilinde iyi bir çalışma iyi bir yaşam süreci sizi bekliyor olacak. Elde edeceğiniz bu çalışma ile beraber yapılacak işlemlere bakacak olursak öğrenciyi bilgiyi hazır olarak alan pasif birer alıcı yerine koymaktan ziyade bilgiyi araştırarak öğrenmeyi başarabilen elde ettiği veriler doğrultusunda ise yapacağı çalışmalarda uygulama çalışmaları ve projelendirme işlemleri esnasında iyi bir şekilde kullanmayı amaçlar.

Başarabilecek şekilde yetiştirilmesini sağlarken aynı zamanda öğretmenin de bilgiyi doğrudan öğrencilere ulaşmasını sağlayan bir verici olmaktan ziyade daha detaylandırarak öğrencilerin ulaşmasını sağlayacak bir alt yapı çalışması dahilinde hazırlandıklarını ön plana koymakta olan bir sistem şeklinde yürütüldüğünü belirtmemiz de fayda olacaktır elbette. Öğrenciler bu eğitim sistemi dahilinde yapacakları çalışmalar ile beraber ilerleyecek zaman diliminde karşılaşacakları eğitim sistemi dahilinde iyi birer mühendis sıfatı alabilecek düzeyde eğitim görmeleri sağlanacaktır. Dolayısı ile öğrencilerin kaliteli bir eğitim almaları demek ilerleyen süreçte iyi bir kariyer görmeleri anlamına gelecektir. Çağdaş bir yaşam sürmeleri anlamına gelecektir.

Rahat ve kaliteli yaşanabilir bir dünyada hayatlarını sürdürmeleri ve başkalarının hayatlarını sürdürebileceği bir çalışma ortamı hazırlamaları demek olacaktır. Dolayısı ile öğrencilerin yapacakları bu çalışmalar dahilinde elde edecekleri bilgi birikimi kullanmaları ile beraber dilerler ise kendi çalışma ortamlarını hazırlayabilecek düzeyde kendi işletmelerini oluşturmaları sağlanacak dilerler ise bir başkası ile bir işveren ile çalışmaları sağlanacaktır. Bir mühendislik eğitimi alan öğrencimiz için ileri düzeyde bir yabancı dil aksanına sahip olmalarından kaynaklanmakta olan eğitim sistemi dahilinde bir yıllık hazırlık eğitimi çerçevesinde öğrencinin kaliteli bir yaşam sürmesi sağlanacaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerin iyi bir hayat sürmelerini sağlayacak temeller üniversitemiz bünyesinde atılmaktadır.

Sizde yabancı bir dil eğitimi dahilinde Ukrayna‘nın Sumy şehrinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz elbette. Uygun ödeme koşulları ile elde edeceğiniz bu eğitim sayesinde iyi bir mühendis olarak çok kısa bir süre içinde yapmış olduğunuz yatırım size geri döndüğünü göreceksiniz. Dolayısı ile iyi bir hayat tarzı edinebileceksiniz ve yeni kültürler göreceksiniz, yeni insanlar tanıyacaksınız, bir çok dile sahip insan göreceksiniz, bir çok ırktan gelen insanlar ile bir arada eğitim göreceksiniz, her dinin mensubu insanlar ile aynı çatı altında aynı bilgiyi öğrenmek için bulunacaksınız. Sizde herkes gibi en iyi şekilde bilgiye ulaşmak ve mühendislik eğitimi almak için çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. Dolayısı ile yapacağınız bu çalışmalar dahilinde ilerleyen yaşantınızda sizin için daima bir artı olacak ve siz bunun etkilerini ancak çalışma hayatına atıldığınızda fark edeceksiniz.

Bunun en büyük belkide en önemli sebepleri arasında şu vardır öğrenci eğer eğitim görmeden iş hayatına atılır ise vasıfsız bir eleman olacak ve ustalarının ya da amirlerinin ondan yapmasını istediği her şeyi yaparak asgari bir ücret karşılığında zor şartlar altında yaşamını sürdürmesini gözlemleyeceksiniz. Fakat siz bu işleri yapan değil yaptıran olmak ve çok daha iyi bir gelir elde etmek ya da rahat bir geleceğe sahip olmak istiyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken şudur ki alacağınız eğitim ile beraber kaliteli bir yaşam süreceğiniz mühendislik eğitimi ve bir yabancı dil ya da birden fazla yabancı dil eğitimi size daima artı bir puan kazandıracaktır.

Kaliteli bir eğitim anlayışı ile geçmişten günümüze ışık tutan verdiği kaliteli eğitimler ile kaliteli öğrenciler yetiştirmekte olan Sumy Devlet Universitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sisteminde öğrenciler iyi bir performans sergilemekte ve bu çalışmalar dahilinde de etcs adı verilmekte olan kredi ile beraber başarılı bulunduklarında yılda iki kere kullanılmakta olan kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır. Bütün dünyanın uygulamaya çalışmakta olduğu bu Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenciler sadece pasif birer alıcı olarak görülmemekte ve öğretmenler ise sadece birer verici olarak görülmemektedir.

Öğrenciler aynı zamanda öğretim görevlisinin öğrencilere sunmuş ya da sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencinin bu konu başlıklarından birini tercih etmesi ile beraber kendi ekip arkadaşlarını seçmeleri ile beraber öğrenci alanında en iyi şekilde eğitim görmeyi hedeflemektedir. Dolayısı ile öğrencinin tercih etmiş olduğu bu konular dahilinde yapılacak olan çalışma ile beraber öğrenciler bilgiye araştırarak ulaşmaları sağlanmaktadır. Araştırılarak ulaşılmakta olan bu bilgiler dahilinde öğrencilerin yapacakları çalışmalar sayesinde öğrenci daha akılda kalıcı bir bilgiye erişmiş olmaktadır. Dolayısı ile bir sonraki aşama alan uygulama çalışmaları esnasında öğrencinin çok daha iyi bir şekilde konuyu kavraması sağlanmış olacaktır.

Öğrencilerin alacakları bu eğitim sistemi dahilinde ilerleyen dönemlerdeki çalışma hayatları boyunca rahat bir hayat sürmeleri gerçekleştirilmektedir.

Üniversite bünyesinde verilmekte olan eğitim dolayısı ile Rusça, Ukraynaca ya da öğrencilerin tercihine göre İngilizce eğitim sisteminden geçirilmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu sistem dahilinde yapacakları çalışmalar esnasında Sumy Devlet Üniversitesi öğrencileri üniversiteden bir yıllık bir hazırlık eğitimi sürecinin ardından ve bunu izlemekte olan süre dahilinde yapacakları çalışma ile beraber gerçekleştirilecek olan dört yıllık eğitim süreci itibari ile beraber elde edecekleri diplomanın ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerlilik sağladığını bilmemizde fayda var. Yüksek öğretim kurumu yani YÖK bünyesinde denklik sistemi dahilinde diplomanızı ülkemiz sınırları içerisinde her alanda kullanabiliyorsunuz. Sumy Devlet Üniversitesinde kayıt olmak için öncelikle bir lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun akabinde Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim görebilirsiniz.

Sizde kaliteli bir eğitim almak için Ukrayna’nın Sumy şehrindeki üniversitemizi tercih ederseniz eğitim görebileceğiniz elli altı bölümden birini tercih edebilirsiniz ;

 1. Kimya Bölümü
 2. Fiziko Kimya Bölümü
 3. Genel ve Organik Kimya Bölümü
 4. Tıbbi Kimya Bölümü
 5. Biyolojik ve Biyoorganik Kimya Bölümü
 6. Analitik Kimya Bölümü
 7. Genel Kimya Teknolojisi Bölümü
 8. Kromozon ve Koruma Bölümü
 9. Makine Mühendisliği Bölümü
 10. Mühendislik Teknolojisi Bölümü
 11. Teknoloji Enerji Fakültesi Bölümü
 12. Elektronik ve Yönetim Bilimleri Bölümü
 13. Sosyal İletişim Fakültesi Bölümü
 14. Pedagoji Bölümü
 15. Tıp Bölümü
 16. Yenilikçi Etkinlik Yönetimi Bölümü
 17. Proje Yönetimi Bölümü
 18. Finans Bölümü
 19. Yönetim Bölümü
 20. Pazarlama Bölümü
 21. Ekonomi Bölümü
 22. İş Çevre ve Doğal Kaynakları Bölümü
 23. Kamu Hizmeti Bölümü
 24. İşletme Bölümü
 25. Hukuk Fakültesi Bölümü
 26. İdari Yönetim Bölümü
 27. İnşaat Mühendisliği Bölümü
 28. Petrol Mühendisliği Bölümü
 29. Kimyasal ve petrol mühendisliği Bölümü
 30. Demir ve demir dışı metal ve alaşımların Dökümü
 31. Yazılım sistemleri ve komplekslerin Bakım Bölümü
 32. Ekoloji Bölümü
 33. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 34. Makromoleküler Kimyası Bölümü
 35. Kontrol ve Otomasyon Bölümü
 36. Inşaat malzemeleri kimya sanayi ve işletmeler Bölümü
 37. Uygulamalı matematik Bölümü
 38. Applied Materials Bölümü
 39. Bilgi Teknolojileri Bölümü
 40. Mühendislik Teknolojisi Bölümü
 41. Makine alet ve sistemleri Bölümü
 42. Takım üretimi Bölümü
 43. Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanları Bölümü
 44. Soğutma ünitesi ve montaj
 45. Kompresörler, Pnömatik ve Vakum Teknolojisi
 46. Enerji Yönetimi Bölümü
 47. Fiziksel ve Biyomedikal Elektronik Bölümü
 48. Elektronik Cihazlar ve Ev Aletleri Bölümü
 49. Bilgi Bölümü
 50. Elektronik Sistemler Bölümü
 51. Finans Bölümü
 52. Ekonomi Bölümü
 53. Pazarlama Bölümü
 54. Yönetim Bölümü
 55. Çeviri Bölümü
 56. Gazetecilik Bölümü

0212 244 66 00 dan bizlere ulaşabilirsiniz…

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite#sumyüniversitesi #sumytıp

Sumy Devlet Üniversitesi-Sokak Görünümü

Sumy Devlet Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]