İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Dünya Literatüründe İlk 1000’de

Ukrayna Üniversiteleri Dünya Literatüründe İlk 1000’de

Ukrayna Üniversiteleri dünya en iyilerinin bulunduğu literatürüne girmeye hak kazanmış köklü ve saygın eğitim kurumlarıdır. Her yıl dünyanın en iyi 1000 Üniversitesi arasında yer alan eğitim kurumları ile öne çıkan Ukrayna, eğitime verdiği önem ile de Türk gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Sadece ülke çapında değil yurt dışında da saygın ve popüler bir eğitim anlayışına sahip olan üniversiteler sadece isimleri ile değil verdikleri kaliteli ve yüksek standartta eğitimler ile de ön plana çıkmaktadır.

Karazin Kharkiv National University – Harkov Üniversitesi

Yabancı ve yerli öğrencilerin yoğun şekilde ilgi gösterdiği Ukrayna’nın en iyi üniversiteler arasında bulunan Harkov Üniversitesi ülkenin köklü ve saygın eğitim kurumlarından bir tanesidir. Verdiği başarılı Tıp eğitimlerinin yanı sıra gençlere sunulan diploma denklik belgesi sayesinde Türk gençlerinin de yurtdışı eğitim hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlayan üniversite dünyanın en iyi ilk 1000 sıralamasında 400 ile 415 aralığında bulunuyor.

Taras Shevchenko National University of Kyiv – Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi

İlk 410 ve 440 aralığında bulunan Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi, Ukraynaca eğitim veren okullardan bir tanesi olmasının yanı sıra gençlere seçmeli olarak Rusça ve İngilizce eğitim de veriyor. Sosyal bilimler konusundaki başarılı eğitimlerinin yanı sıra Dil Bilimleri ve Ekonomi bölümlerinde de adından söz ettiren Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi yurt dışında okumak isteyen gençler için en iyi seçeneklerden biridir.

Kiev Politeknik Üniversitesi – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute – Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Yazılım mühendisliği ile ilgili yaptığı başarılı çalışmalar ve dünya sıralamasına bakıldığında girdiği 550 560 aralığı sayesinde hem Türk gençlerinin, hem de dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilerin ilgisini çeken Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi mühendislik alanında ve teknik alanlarda kendisini kanıtlamış başarılı bir eğitim kurumudur.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi – Kharkiv Polytechnic Institute – Harkov Politeknik Üniversitesi

Dünyanın en iyi 700-755 üniversitesi arasında bulunan Harkov Politeknik Üniversitesi’nde ülkenin Mühendislik eğitimindeki en başarılı eğitim kurumlarının bir tanesidir. Özellikle İstanbul Teknik Üniversitesi ile 2017 itibari ile yaptığı İşbirliği Protokolü sayesinde yurtdışında Mühendislik eğitimi almak isteyen Türk gençlerinin de hayallerini gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. Sahip olduğu akademik personelin ve bilimsel çalışmaların yanı sıra Mühendislik alanındaki her türlü gelişme ve araştırma faaliyetlerine de önem veren en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Sumy State University – Sumy Üniversitesi

Hem akademik anlamda, hem de uluslararası faaliyetler bakımından dünya değerlerinin üzerine çıkmış olan Sumy Üniversitesi Ukrayna’nın en genç ve hızlı yükselen başarılı eğitim kurumlarından bir tanesidir. Ülkenin en iyi 4. üniversitesi olarak bilinen kurum aynı zamanda dünyanın en iyi ilk 800 ve 1000 eğitim kurumu arasında yer almaktadır. Alanında başarılı ve isim yapmış pek çok bilim adamının derslere girdiği üniversite, Tıp alanında verdiği uluslararası başarılı çalışmalarla tanınmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın