İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Elektrik Mühendisliği

Ukrayna üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümü kapsamında incelendiğinde oldukça kaliteli üniversiteler statüsünde kolaylıkla yer alabilmektedir. Bu anlamda değerlendirme yapacak olursak, Türkiye’deki aynı statüde üniversitelerin ne kadar kaliteli ve iyi eğitim verdiğini biliyorsunuz.

Bu anlamda Dünya üniversiteleriyle yarışan ülkemizde, lise düzeyinde aldığınız eğitimi, yurt dışında alacağınız lisans eğitimiyle taçlandıracak ve bilginize bilgi, kültürünüze kültür ve tecrübenize tecrübe katacaktır. Bunun bilincinde olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size profesyonel çözümler sunar ve kaliteli bir eğitim almanızı sağlar. Profesyonel destek anlamında neler yapılabilir diye düşünecek olursanız, öncelikle yurtdışında yalnız olmadığınızı bilin. Hem üniversite ve bölüm tercihinde size avantajlı imkanlar sunar.

Ukrayna üniversiteleri elektrik mühendisliği bakımından profesyonel destek anlamında firmamızın sunduğu imkanları göz önünde bulunduracak olursak, Ukrayna’da eğitim hayatınızı sürdürmeye karar verdiniz ve üniversite tercihi aşamasındasınız. Tercihiniz sırasında size yardımcı oluyoruz.

Ardından bölüm tercihini de yaptığınızda, yalnızca diplomanız yeterli olduğu için, onun haricindeki evraklarınızın tercümesi, uçak biletiniz, yurt, oda ya da ev kiralama işlemleriniz ve sağlık sigortası işlemleriniz firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu noktada da merak ettiğiniz noktalarda profesyonel çözümler sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yalnızca kayıt aşamasında değil, eğitim süresince sizinle birliktedir. Bu noktada aklınıza takılan veya herhangi bir problem yaşadığınızda, sıkıntılarınızı çözmek için bize güvenebilirsiniz.

Elektrik mühendisliği şartları nelerdir?
Ukrayna üniversiteleri elektrik mühendisliği bakımından eğitim verilen dillere de göz attığımızda, Rusça, Ukrayna’da çoğunlukla okuma ve yazma olarak tercih edildiği için, en fazla öğrenilmesi tavsiye edilen dildir. Bu bilginin haricinde, bir de bu dillerin ülkede alacağınız eğitim noktasında önceliği söz konusudur. Üniversitelerin lisans bölümlerine kayıt olmanız için lise diploması yeterlidir. Eğer Avrupa standartlarında bir evde konaklamak isterseniz bütçenizin bin doları geçmesi gerekebilir. Bu anlamda şirketimiz, çözüm ortağınız olarak bu işlemleri kolaylıkla halletmektedir. Az önce de belirttiğimiz gibi Ukrayna’daki elektrik fakültesi bölümlerinde lisans eğitimi almak için herhangi bir sınav ya da mülakata girmeniz gerekmiyor.

Ukrayna’daki şehirlerin neredeyse tamamında, elektronik mühendisliği eğitimi verilmektedir. Bu bağlamda, Dnipro, Kiev, Donetsk, Harkov, Lugnask, Petrovsk, Odessa, Lviv, Franvisk, İvano ve Herson’da teknoloji ve teknik isimli üniversitelerde Rusça eğitimi verilmektedir. Ukrayna’da elektrik mühendisliği anlamında alacağınız eğitimin fiyatı da, diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi yüksek değildir. Bunun yanında yaşam standartları bakımından da ekonomik maliyetler, Ukrayna’da daha uygundur. Bu kapsamda ortalama fiyat bakımından bilgilendirme yapacak olursak iki bin ile dört bin dolar arasında bir bütçe gerekmektedir.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]
Bir yanıt yazın