İçeriğe geç

Ukrayna’da Eğitim Fiyatları

Ukrayna’da eğitim fiyatları nasıl ne ne düzeyde diye merak ediyorsanız, merakınızı tamamen giderecek adresi bulmuşsunuz demektir. Bu konuda detaylar öncesi kısa bir paylaşım yapmamızı isterseniz, Ukrayna’da üniversite eğitimi ücretleri, diğer Avrupa ülkelerinde alabileceğiniz üniversite eğitinine nazaran, ciddi oranda uygundur. Bu noktada hangi bölümlerin ne kadar ücret gerektirdiğini de sizinle paylaşacağız.

Öncelikle Ukrayna’da lisans eğitimi alacaksanız, doğal olarak şunun da farkındasınızdır ki barınma, gıda, giyim ve ulaşım başta olmak üzere birçok etken de bu noktada önemlidir. Üniversite eğitimi planlaması yapılırken bu detaylar da araştırılmaktadır. Bu kapsamda biz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sunduğumuz hizmetler kapsamında sizleri en sağlıklı bilgilerle aydınlatmaya çalışacağız. Bu kapsamda size vereceğimiz ekonomik detaylar da ortalama fiyatlardır. Çeşitli etkenler ve gelişmeler de bu fiyatlarda farklılığa neden olacaktır. Bu nedenle yaptığımız fiyat bilgilendirmelerini net olarak değil, ortalama olarak değerlendirmenizde yarar var.

Ukrayna’da eğitim fiyatları değerlendirildiğinde işe ilk olarak yurt imkanlarıyla başlayalım dedik. Ukrayna’da yurt fiyatları 2 kişilik oda bazında baktığımızda yıllık 450 dolardan başlayan fiyatlarla öğrencilere sunulmaktadır. Ancak bu fiyat oda yapısı, kişi sayısı ve sunulan imkan bakımından farklılık gösterecek ve daha da artış gösterecektir. İkinci aşama oda kiralama işlemidir. Bu işlemi yapan aracılar sizden aracılık bedeli alacaktır. Onun haricinde oda kiralama fiyatları ortalama 100 dolar olarak belirtilebilir.

Sırada ev kiralama işlemi var. Yurtta kalmak istemeyen ve odaya da sıcak bakmayan kişiler, aracılarla ev kiralama işlemi yapabilir. Ancak bu işlem için aracıya ilk ay için genellikle kiranın yarısı ödenmektedir. Kira ortalama fiyatlarına göz atacak olursak, 400 dolardan başlayan fiyatlar, 700 doları bulabilmektedir. Eğer tutacağınız evin Avrupa standartlarında olmasını istiyorsanız, ortalama bin dolar civarı bir kirayı gözden çıkarmanız gerekecektir.

Eğitim ve diğer masraflar ne kadar?
Ukrayna’da eğitim fiyatları anlamında konaklama fiyatlarına göz atma imkanı bulduk. Aylık ulaşım masrafı bazında değerlendirecek olursak, Trolleybüs ve Tranvay için geçerli olan aylık öğrenci bileti, yaklaşık 55 grivnadır ve bu da kur 2,85 civarındayken, 2 buçuk dolar olarak belirtilebilir.
Yurt dışından lisans eğitimi almak amacıyla Ukrayna’ya gelen öğrencilerin, sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. İletişim de vazgeçilmez olduğuna göre ülkedeki dört GSM hattından size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Üniversite hazırlık fiyatları ortalama bin 300 ile iki bin dolar arasında, lisans eğitimleri ortalama bin 200 ile dört bin dolar arasındadır. Ayrıca bu kapsamda belirttiğimiz imkan ve işlemlerin çoğunu, danışmanlık şirketimiz sizinle yaptığı görüşme neticesinde karşılamaktadır ve sizi büyük bir işlem yükünden kurtarmaktadır.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın