İçeriğe geç

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi 1865 yılında eğitim hayatına ilk adımını atmıştır. 1865 yılında Imperial Novorossiya Üniversitesi bünyesinde eğitim vermeye başlayan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi o dönemde Odessa I.I. Mechnikov Milli Üniversitesi adını taşımaktaydı. 2. Dünya Savaşı’nda dahi ayakta durma başarısı gösteren eğitim kurum üstün performansıyla kaliteli bir eğitim hizmeti sunmayı sürdürmüştür. 1965 yılına gelindiğinde pek çok uzman yetiştiren Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi başarılarından dolayı ödüle layık görülmüştür. Başarısı hızla artan Kiev Dil Bilim Üniversitesi 1978 yılında Ukrayna’nın en başarılı üniversiteleri arasında ön sıralarda yer almayı başarmıştır. 2000 yılına gelindiğinde üstün başarıları göz ardı edilemeyen Kiev Dil Bilim Üniversitesi Cumhurbaşkanlığı kararnamesi sonrasında ulusal bir statü kazanarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. 2002 yılında farkını ortaya koyan Kiev Dil Bilim Üniversitesi Bakanlar Kurulu tarafından verilen şeref ödülün alarak eğitim sektöründeki yerini ortaya koymuştur.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

en yüksek dördüncü düzeye sahip bir üniversitedir. Başarısı herkes tarafından bilinen Kiev Dil Bilim Üniversitesi’nin yurt imkanları da oldukça gelişmiştir. 18 m2’lik odalarda yaşayan öğrenciler 1 veya 2 kişi yaşama imkanına sahiptir. Kiev Dil Bilim Üniversitesi hazırlık eğitimi vermektedir. Hazırlık eğitimi 10 ay süreyle devam etmekte ve öğrencilere en iyi şekilde dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin hazırlık eğitimi boyunca başarılı olabilmeleri için 1 ve 2. Sömestr dönemlerini başarı ile tamamlaması gerekmektedir. Başarılı olan öğrencilere sertifika verilmekte ve lisans eğitimine geçmeleri sağlanmaktadır. Hazırlık eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika alabilen öğrenciler Slav Fakültesinde eğitim alma hakkına sahip olmaktadır.

Kiev Dil Bilim Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kurulu bir üniversitedir. Kiev Ukrayna’nın başkentidir. Pek çok sosyal aktivitenin gerçekleştiği Kiev eğitim anlamında da çok gelişen şehirlerden biri olmayı başarmıştır. Ukrayna üniversite eğitimi açısından oldukça başarılı ülkelerden biridir. Yurtdışı eğitimini kaliteli bir şekilde sunan Ukrayna Üniversiteleri uygun fiyatlarla eğitim vermenin ayrıcalığını öğrencilere yaşatmaktadır. Kiev Dil Bilim Üniversitesi dil alanında öğrencilere önemli eğitimler vermekte ve öğrencilerin dilbilim alanında uzmanlaşmasına olanak sunmaktadır.

Kiev Dil Bilim Üniversitesi sosyal hayatı ile dikkat çekmektedir. Üniversite kapsamında pek çok etkinliğe yer verilmekte ve öğrencilerin sosyal yönlerinin gelişmesine katkı sağlanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ofislerine gelerek hemen Kiev Dil Bilim Üniversitesi kayıt yaptırmak için gerekli işlemlere başlayabilirsiniz. Hiçbir sınav şartı aramayan Kiev Dil Bilim Üniversitesi’nde taban puan şartı da bulunmamaktadır. Sadece lise diplomasını getirerek kayıt olabileceğiniz Kiev Dil Bilim Üniversitesi’nde kaliteli dil eğitimi alma fırsatı sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız dil eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere gerekli desteği sunmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]