İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Hukuk Fakültesi

Ukrayna üniversiteleri hukuk fakültesi eğitiminde de Dünya’da tercih edilen üniversiteler arasındadır. Bu anlamda sağladığı avantajlarla da hak ettiğiniz kalitede hizmet almanızı sağlayacak olan eğitim imkanlarını, daha cazip hale getirebilirsiniz. Peki bu nasıl olacak diye soracak olursanız, profesyonel destek talebiyle olacağını belirtmemiz gerekiyor.

Bu sayede hem hukuk fakültesi bölümünde hem de Ukrayna’daki diğer lisans programında kaliteli ve uygun şartlarda eğitim hizmetine sahip olmuş olacaksınız.
Düşünün ki, Türkiye’de bu anlamda hukuk fakültesine yerleşebilmek ve tercih anlamında seçebilmek için YGS ve LYS benzeri sınavlara girmek ve bu sınavların sonucunda da yeterli puanı almanızla birlikte kontenjan bulmanız gerekiyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu anlamda çözüm ortağınız ve rehberiniz olarak yanınızdadır. Ancak şu anki şartlarda, Ukrayna’da hukuk fakültesi anlamında eğitim alabilmeniz için bu tür sınavlara girmeniz gerekmiyor. Detayları birazdan paylaşacağız.

Ukrayna üniversiteleri hukuk fakültesi bölümünde eğitim almak istiyorsunuz ancak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu noktada yapmanız gereken profesyonel destek almaktır. Peki bu durumda nereye başvurmalısınız? Tabiki de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurmanız bu noktada bilmediklerinizi ve kafanızda soru işareti olan noktaları ortadan kaldırabilmaniz mümkün. Bunun için, yalnızca ihtiyacınız olan şey lise diploması. Bunun yanında üniversitenin yıllık eğitim bedeliyle birlikte bir tek diploma yeterlidir. Bu anlamda Ukrayna’daki eğitim şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, diğer Avrupa ülkelerine nazaran ne kadar avantajlı ve uygun olduğunu anlamak mümkün. Bu anlamda profesyonel destek aldığınızda, hem eğitim hayatınızda, hem de kariyer anlamında başarılar elde etmenize destek olur.

Avrupa Standartlarında Hukuk Fakültesi Kalitesi

Ukrayna üniversiteleri hukuk fakültesi bakımından da kaliteli eğitim şartlarına sahiptir. Bu da demek oluyor ki, gönül rahatlığıyla Ukrayna’da lisans eğitimi alabilirsiniz. Peki bu durumda, diğer avantajlara bakacak olursak, yaşam koşullarına değinmemiz mümkün. Örneğin, Ukrayna’da yurt fiyatları yıllık 450 dolardan başlamaktadır. Oda kiraları da 100 dolardan başlamakta. Eğer bu barınma şartları yerine kira fiyatlarına bakacak olursak, kiraların aylık 450 dolardan başladığını belirtmemiz mümkün.
Ukrayna’daki neredeyse tüm şehirlerde huhuk fakültesi eğitimi verilmektedir. Kiev, Herson, Franvisk, İvano, Lviv, Odessa, Dnipro, Lugansk, Petrovsk ve Harkov bu eğitimi veren şehirlerin başında gelmektedir. Şehir adını taşıyan devlet ve özel üniversitelere ait hukuk fakültelerinde Rusça dilinde eğitim verilmektedir. Yıllık eğitim harcamanız da ortalama iki bin ile dört bin dolar arasındadır. Bütçenizi bu duruma göre ayarlamanız ve gerekli hazırlığı yapmanız halinde rahat bir eğitim hayatı yaşayabilirsiniz.

Hukuk Fakültesi’ne Dikey Geçiş İmkanından Kimler Faydalanabilir ?

  1. Adalet Meslek Yüksek Okulu
  2. Kamu Yönetimi
  3. Polis Meslek Yüksek Okulu
  4. Polis Akademisi

Bu Bölümlerden Mezunlar Eurostar’ın Anlaşmalı Üniversiteleri’nde Ukrayna’da Hukuk Fakültesinde Akts İle Geçiş Yapabilirler.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın