İçeriğe geç

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi 1988 yılında kurulmuş olan bir üniversitedir. Tüccar M.V Orlova tarafından kurulmaya başlanan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi eğitime anca 1893 yılında başlayabilmiştir. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi’nin ayrıca ticaret koleji de bulunmaktadır. Ukraynaca ve Rusça derslerinin verildiği okulda dil eğitimi oldukça önemli bir yere sahiptir. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi’ni tercih edenler ilk yıl hazırlık eğitimi almakta ve dil seviyesini ilerletebilmeleri sağlanmaktadır. İleri gelen üniversitelerden biri olan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi hem verdiği dil eğitimi hem de sunduğu olanaklar sayesinde öğrenciler bir yıl sonunda ana dili gibi Ukraynaca ve Rusça dil öğrenmesine olanak sağlamaktadır.

Bologna eğitim sistemine uygun olarak eğitim hizmeti sunan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Dünya standartlarına sahip kaliteli bir üniversite olmayı başarmıştır. Bologna Anlaşması’na üye olan üniversiteler arasında yer alan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Yunanistan, Çin, Fransa ve Vietnam gibi ülkelerde yüzlerce ekonomi projesi yürütmektedir. Ekonomik projelerini başarı ile yürüten üniversite öğrencilere kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Ekonomik, hukuk, pazarlama, muhasebe ve denetim alanlarında kaliteli bir eğitim hizmeti sunan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi öğrencilere başarılı ve üstün bir eğitim hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. Öğretici bilgileri eğlenceli bir şekilde öğrencilere aktaran Harkov Ekonomi Üniversitesi öğrencilerin teorik bilgilerden yola çıkarak uygulamalı bir eğitim almasına olanak sağlamaktadır.
Harkov Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden biridir. Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri olarak geçen Harkov çok gelişmiş kentlerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Harkov şehrinde öğrencilerin sosyal etkinlikler gerçekleştirebileceği pek çok yer bulunmaktadır. Yeme içme, konaklama, ulaşım ve sosyal etkinliklerin çok ekonomik olduğu Harkov’da öğrenciler aylık 4000 dolar civarı bir harcama yapmaktadır. Harkov Ekonomi Üniversitesi içerisinde kütüphane ve laboratuvar bulunmaktadır. Üniversite sınavı şartı olmaksızın Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi’ne yerleşmek mümkündür. Kaliteli eğitimi ile adından sık sık söz ettiren Harkov Ekonomi Üniversitesi taban puan şartı aramamaktadır. Ukrayna üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci için hem çok hesaplı hem de çok kaliteli eğitim hizmeti sunan ülkelerden biridir. Pek çok avantajı bulunan Ukrayna yüksek eğitim standartları doğrultusunda öğrencilere özel bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

Ukrayna’nın Harkov şehrinde eğitim almayı düşünenler ekonomi alanında kaliteli ve başarılı bir eğitim hizmeti sunan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi’ni tercih ediyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek hemen kayıt işlemlerinizi başlatabilir ve Ukrayna’nın güzelliklerini keşfetme fırsatına sahip olabilirsiniz. Herkesin rahatlıkla eğitim alabileceği Harkov Ekonomi Üniversitesi lise diplomasını getiren herkese kapılarını açıyor. Son derece uygun fiyatlarla kayıt işleminiz Harkov Ekonomi Üniversitesi’nin yıllık harçları, konaklama fiyatları, ulaşım giderleri, yeme içme giderleri ve sosyal etkinlik giderleri çok ekonomik bir şekilde sunulmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]