İçeriğe geç

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi 1944 yılında Odessa’da kurulmuştur. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin yüksek eğitim kalitesi ve denizcilik alanında sağladığı başarılar nedeniyle 21 Eylül 2002 yılında Ukrayna Başbakanı tarafından Ulusal statü ile ödüllendirilmiş ve ismi Odessa Yüksek Deniz Okulu iken bugünkü adı Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’ne dönüştürülmüştür.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nde şimdiye kadar Akademi Sovyetler Birliği, yabancı ülke donanmaları ve Ukrayna için toplamda 40.000 uzman yetiştirilmiştir. Akademiden mezun olan 8 kişi İşçi Partisi Kahramanı ödülüne layık görülmüştür. Mezun olan 5 uzman ise devlet literatürüne geçmeye hak kazanmıştır. Başarılarıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin 10 mezunu Ukrayna Eğitimi ve Bilimin Onurlu Çalışanları arasına girmeye hak kazanmıştır. Başarılara doymayan akademide 200 mezun Donanmanın Onurlu Çalışanları madalyasını alarak büyük başarılara imza atmıştır.

Kaliteli ve başarılı bir denizci yetiştirebilmeyi amaçlayan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi kaliteli ve kapsamlı bir eğitim vermeyi hedeflemektedir. Modern anlamda eğitim sunan akademi temel bilim ve teknolojileri kullanarak denizcileri gemiye hazırlamaktadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin denizcilik eğitimi kapsamında İngilizce dili, gemi, pilotaj, denizcilik astronomisi, denizcilik hukuku ekonomi, kontrol, seyrüsefer, uluslararası donanma ve kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi, ticari kanal operasyonları gibi pek çok konuya yer verilmektedir. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nden mezun olabilmek için 4 yıllık lisans eğitimi almanın yanı sıra 12 aylık gemi stajını da başarı ile tamamlamak gerekmektedir.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Denizcilik alanında en üstün ödüllerle ödüllendirilmiştir. Ukrayna Devlet Akreditasyon Kurulu tarafından Seviye IV ile ödüllendirilen Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi bu alanda en yüksek seviyeye layık görülmüştür. Eğitimler lisans, uzman, bilim uzmanı ve ön lisans olmak üzere verilmekte ve 5’lik not sistemi kullanılmaktadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi uluslararası anlamda IMO standartlarında bir eğitim hizmet sunmaktadır. Uluslararası geçerliliği bulunan diplomaları sayesinde öğrenciler her yerde kolaylıkla iş bulabilme imkanına sahiptir. Her türlü deniz seyrüseferi için tüm sertifikaları içeren diploma ile iş bulmak oldukça kolaydır. 2000 yılından beri Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri birliğine üye olan Odessa Denizcilik Akademisi ISO 9001-2000 standartlarına layık görülmüş son derece başarılı bir okul olma özelliğini taşımaktadır.

Odessa Denizcilik Akademisi öğrencilere 4 bloğa sahip bir kampüste 7 adet eğitim binasıyla hizmet sunmaktadır. Akademinin içerisinde 1000 kişilik yemekhane, 3 adet kafe, çamaşırhane, kulüp, spor kompleksi, olimpik havuz ve hastane bulunmaktadır. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nini tercih eden öğrenciler hem kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip oluyor hem de sosyal aktivitelerde güzel zaman geçiriyor. Başarılı bir eğitim imkanı sunan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nde mezun olan öğrenciler açık deniz gemilerinde görev almakla kalmıyor pek çok endüstri dalında yönetici olarak görev alabilme fırsatına sahip oluyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]