İçeriğe geç

Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi Ukrayna’nın en önemli eğitim merkezlerinden biri olan Odessa kentinde yer almaktadır. 22 farklı üniversite ev sahipliği yapan Odessa’da eğitim almanın avantajlarını ve ayrıcalığını yaşamak isteyen öğrenciler Ukrayna’yı tercih etmektedir. Odessa’nın önemli eğitim merkezlerinden biri olan Odessa Çevre Üniversitesi 1932 yılında kurulmuş ve hizmet sunmaya başlamıştır. 2 temel alanda eğitim veren Odessa Çevre Üniversitesi çevre denetlemesi ve hidrometeoroloji alanlarında mühendis yetiştirmektedir. Hidrometeorolojik eğitim hizmeti sunan Odessa Çevre Üniversitesi üniversitede kaliteli ve başarılı bir çevre eğitim sistemi oluşturmayı planlamaktadır. Bu sebeple iyi ve başarılı personeller yetiştirmeyi amaçlayan Odessa Çevre Üniversitesi’nde uzman yetiştirme programı bulunmaktadır.

Odessa Çevre Üniversitesi

Rusça dilinde eğitim veren üniversitelerden biri olmak özelliğini taşımaktadır. Odessa Çevre Üniversitesi hidrometeoroloji, çevre denetlemesi, çevre bilimi ve çevre kontrol organizasyonu alanlarında uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlayan ulusal bir eğitim merkezi olma özelliği taşımaktadır. Çevre faaliyetleri üzerine yoğunlaşan eğitim merkezi başarısı ve eğitimi ile dikkat çeken eğitim merkezlerinden biri olmayı başarmıştır.

Ukrayna’nın en iyi çevre mühendislerini yetiştiren Odessa Çevre Üniversitesi bilimsel ve modern bir eğitim sistemine sahiptir. Teoriye dayalı eğitime önem veren üniversitede sosyal imkanlar oldukça geniştir. Öğrencilerin sosyalleşmesini ve kendini geliştirmesini amaçlayan Çevre Üniversitesi pek çok sosyal ve kültürel faaliyete imkan sunmaktadır. Öğrencilerin sosyalleşebilmesi için jimnastik, tenis, futbol basketbol ve masa tenisi gibi pek çok etkinlik düzenlenmekte ve öğrencilerin sosyalleşebilmesine imkan sunulmaktadır.

Ukrayna’nı önemli eğitim merkezlerinden biri olan Odessa’da yer alan Çevre Üniversitesi geniş bir alanda öğrencilere çevre mühendisliği eğitimi sunmaktadır. Her geçen gün kendini daha çok geliştiren eğitim merkezinde işinde profesyonel ve deneyimli akademisyenler çalışmaktadır.

Ukrayna’da çevre mühendisliği almak isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinde hayaline bir adım daha yaklaşıyor.İstedikleri üniversite ve bölümde kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip olacak öğrenciler kaliteli bir iş hayatına adım atabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Son derece görkemli bir geçmişe sahip olan Çevre Üniversitesi çevre durumu, çevre özellikleri ve çevre koruma alanlarında uluslararası standartta eğitim vermekte ve dünyanın ilgisini üzerine toplamaktadır. Toplumun çevre ve doğaya bakış açısını değiştirmeyi amaçlayan Çevre Üniversitesi yaşanabilir bir doğa yaratmak ve gelecek nesillere güzel bir hayat sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.Çevre Üniversitesi her geçen yıl üniversite öğrenci sayısını daha da arttırmaktadır. Dünyanın pek çok yerinden öğrenci kabul eden Çevre Üniversitesi’nde öğrenciler uluslararası çevre yapma imkanına sahip olmaktadır. Teknolojik imkanların en üst seviyede olduğu modern sınıflarda eğitim alma fırsatına sahip olan öğrenciler çevre hakkında kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip olurken Odessa’nın tüm sosyal ve kültürel güzelliklerini de yaşama fırsatına sahip olmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]