İçeriğe geç

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Deniz Üniversitesi yurt dışından gelecek öğrencilere uzun yıllar önce kapılarını açtı. Bu alanda yurt dışından eğitim görmek için gelen öğrencileri de kendi öğrencilerinide aynı eğitim düzeyinde bologna eğitim sistemi ile beraber Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı ile beraber eğitmekte ve üniversite yapmış olduğu yurt içi eğitim çalışmaları ya da yurt dışı eğitim çalışmaları ile birlikte ulusal ünvanını kazanmış bulunuyor.

Sizde Odessa Ulusal Deniz Üniversitesinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik tercih ettiğiniz bir bölümde eğitim görme imkanına sahip olacaksınız. Ukrayna’nın en prestijli okullarından biri olan Odessa Ulusal Deniz Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim için öncelikli olarak yapmanız gereken şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmaktan geçmektedir. Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olduysanız sağlıklı olduğunuzu gösteren bir rapor gerekiyor. Bu raporda aids olmadığınızı belirten sağlık kuruluşun yer alan heyet tarafından onaylanmış bir rapor ile beraber alacağınız bu raporun tercümesi yapılarak noter huzurunda onaylanması ve bunun yanı sıra elde edilen bu raporun kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir.

Bu şartlar altında yapacağınız çalışmalarda Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca eğitim ile beraber bu üç dilden en az bir tanesine ileri derecede hakimiyetiniz yok ise bu dillerden birini öğrenmek için ( yurt dışından gelenler için ingilizce eğitimi veriliyor ) bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci sizi bekliyor olacaktır ve bu hazırlık eğitimi süreci dahilinde eğitim görebilmeniz için ise yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber en iyi şekilde eğitim almak için Odessa Ulusal Deniz Üniversitesinde bologna eğitim sistemi verilmektedir.

Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak bu eğitim sisteminde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencileri sadece birer alıcı olarak görmekten ya da öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğrenciler ile öğretmenler arasındaki bağları çok daha güçlü bir hale getiren yapıya sahip bir eğitim çalışması sürdürülebilecektir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilnde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturmalıdır.

Beraber aktif bir şekilde rol almaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenciler almış oldukları konu başlıklarını araştırmaya, uygulamaya ve sunma becerisine sahip olacaklarından dolayı öğrencilerin yapacakları bu çalışmalar esnasında çok daha iyi bir şekilde başarıyı elde etmeleri için dilerseler Odessa Ulusal Deniz Üniversitesi dahilinde yer alan ve teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerekli araştırmaları yapabilirler ya da bu alanda araştırma yapabilecekleri bir başka yer ise Odessa Ulusal Deniz Üniversitesi dahilinde yer almakta olan araştırma kütüphanelerinde aradıkları bütün bilgilere ulaşabilecekleri çok geniş bir arşiv hazırlanmıştır.

Öğrenci bu araştırma sürecinde elde edeceği yazılı ya da görsel dökümanlar ile beraber birer taslak oluşturmaktadır. Oluşturacakları bu taslaklar dahilinde öğrencilerin en iyi şekilde eğitilmelerini sağlamak için öğrenciler ve öğretim görevlisi olan öğretmenler bu alanda sürekli olarak itribat halinde kaldıklarından dolayı da bu alanda yapılmakta olan çalışmalar sürekli bir şekilde öğretmen tarafından denetim altında tutuluyor. Dolayısı ile öğrenci yanlış bilgilere değil, doğru bilgiye ulaşıyor ve elde ettikleri bu bilgiler neticesinde ekip arkadaşları ile beraber bir sonraki aşama olan uygulama aşamasına geçiş sağlanıyor. Uygulama aşamasında öğrenciler yapacakları uygulamaya yönelik öncelikle bir projelendirme çalışması yapıyor ve bunun akabinde ise konu ile ilgili güzel bir sunum yapıyor.  Sizde böyle bir eğitim görmek isterseniz  Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanmalısınız hemen 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi 12 Haziran 1930 yılında su taşımacılığı ve mühendisliği enstitüsü adı altında kurulmuş olduğunu bilmekteyiz. Üniversitemiz dahilinde 1994 yılında ise Odessa Maritime Üniversitesi adını almıştır. Bunun yanı sıra ülke içerisinde ve uluslar arası alanda üniversitemiz dahilinde yapılmış olan eğitim hamleleri ile beraber 26 Şubat 2002 tarihinde Ukrayna başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başına Ulusal kelimesini almaya hak kazanmıştır.

Böylece okulun adı günümüzdeki Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU) olmuştur. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Bologna eğitim sistemidir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin sadece birer alıcı olarak görülmesinden aynı zamanda öğretmenlerin ise sadece birer verici olarak görülmesinden ziyade öğrencilerin konuları araştırarak öğrenmeye elverişli bireyler olarak yetiştirilmesi aynı zamanda yaptıkları araştırmaların uygulama çalışmalarına yönelik bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Bu çalışmalar ile beraber yapılacak olan işlemler dahilinde en iyi şekilde öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan çalışmalarda öğretim görevlisi olan öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin ekip arkadaşları ile beraber tercih edecekleri bu konu başlıkları dahilinde öğrencilerin yapacakları araştırma çalışmalar ile beraber konuyu iyi anlamaya çalışmakta ve bu konu üzerinde tam hakimiyet sağlamaya çalışmaktadır. Öğrencilerimiz bu konuda yapacakları çalışmalarda kendi istekleri doğrultusunda dilerse Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinin teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar laboratuarlarında ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerekli araştırmaları kolay bir şekilde yapma imkanına sahip olabilecektir.

Bu alanda öğrenciler gerek yazılı dökümanlar halinde gerek ise görsel dökümanlar halinde elde edecekleri bilgiler doğrultusunda bir çalışma sürecine girmektedir. Yürütecekleri bu çalışmalar ile beraber etcs kredi sistemi verilmekte olan bu sistemle beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notu dahilinde başarılı olan öğrencilerin bir üst sınıfa geçmeleri sağlanacaktır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ve İngilizce eğitim dilleri bulunmaktadır. Bu dillerden en az bir tanesine ileri derece hakim değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sürecine tabi tutulacaksınız. Bu eğitim sürecinin sonucunda ise başarı olmanız durumunda öğretmenleriniz tarafından doğrudan lisans sınıfına yerleştirileceksiniz. Lisans sınıfında yapacağınız çalışmalar ile beraber eğitim hayatınızı sürdürecek ve bu eğitim hayatınızın sonucuna geldiğinizde ise alacağınız diploma ile beraber ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani YÖK denkliği sisteminden yararlanacaksınız. Bu sistem dahilinde yapacağınız çalışmalarda ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerimizde geçerlilik sağlamaktadır. Dolayısı ile dilerseniz eğitim gördüğünüz bölümler ile ilgili olmak üzere bir işletme sahibi olabilirsiniz ya da bu alanda bir iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş verenler işe alacağı personelin en iyi şekilde bilgili ve en iyi şekilde teknik donanıma sahip olmasını istemektedir. Sizde kendinizi ne kadar iyi bir şekilde geliştirme imkanına sahip olursanız o kadar iyi bir şekilde çalışmalarınızı sürdüreceksiniz ve iş hayatınız boyunca o kadar iyi düzeyde bir yaşam sürme imkanına sahip olabileceksiniz. Sizde eğer Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz doğrudan Euro Star Yurt Dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofislerine gelerek ya da bu alanda bilgi almak isterseniz doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak anında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından bilgi alabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!