İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık

Ukrayna üniversiteleri mimarlık bölümü öğrencilerin kaliteli eğitim alabileceği ve geleceğine yön verebileceği bölümler arasında yer almaktadır. Bu anlamda Ukrayna’da fakültelerin kaliteli eğitim verdiği diğer bölümlerden biri olan mimarlık eğitimi, bu kapsamda mimar olmak isteyenlerin ve cazip bir üniversite geçmişine sahip olma imkanı yakalamasıyla daha kolay ve prestijli iş imkanı bulmasını sağlayacaktır. Bu bölümde öğrencilere öncelikle iyi bir mimar olma imkanı bulabilirsiniz. Ülkemizde de bu anlamda kaliteli mimar arayışının her zaman olduğu bilinmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu anlamda size hak ettiğiniz mimarlık eğitimini almanız için yardımcı olacak ve kafanızda dolaşan soru işaretlerinin yok olmasını sağlayacaktır. Öncelikle şu konuyu belirtmekte fayda var. Ukrayna’daki eğitim standartları oldukça yüksektir. Bunun temel nedeni de, Ukrayna’da verilen eğitimin Avrupa standartlarında olmasıdır. Peki mimarlık anlamında Ukrayna’da hangi okullar eğitim vermektedir? Hangi dillerde eğitim alabilirsiniz? Mimarlık bölümü ücretleri nedir? Bu sorulara yanıt bularak devam edelim.

Ukrayna üniversiteleri mimarlık bölümü olsun, diğer bölümlerle birlikte önemli eğitim imkanı sunulması ve mimarlık eğitimi alınması bakımından, eğitim imkanı önemli bir konudur. Bu imkan Ukrayna’da diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça kolaydır. Düşünün, yurt dışında eğitim almak istiyorsunuz. Bu kapsamda eğitim hedefiniz doğrultusunda da aklınızda mimarlık bölümü var. Eğer Avrupa ülkelerini araştırırsanız, çoğunlukla, bu ülkelere vize şartı olduğunu görürsünüz.
Ayrıca bu ülkelerde yaşam standardı da oldukça yüksek olduğu için, ekonomik anlamda cebinizden çıkan maddiyatta aynı düzeyde fazla olur.

Bu açıdan değerlendirdiğiniz takdirde, Ukrayna’da eğitiminize devam etmeniz için birçok gerekçeniz bulunmaktadır Bunlardan bazılarına göz atacak olursak, Ukrayna’da yurt, oda ya da talebiniz doğrultusunda ev kiraları, diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygundur. Yurt bedeli yıllık 450 dolardan başlamaktadır. Oda kiraları aylık 100 dolar ve ev kiraları da aylık 400 dolardan başlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı talep ettiğiniz takdirde, bu hizmetleri sizin için sağlamaktadır.

Ukrayna’da Eğitim Hayatı Nasıl?
Ukrayna üniversiteleri mimarlık bölümü açısından incelediğimizde, Ukrayna’da mimarlık eğitimi hemen hemen tüm şehirlerde verilmektedir. Bu ülkelere göz attığımızda, Kiev, Donetsk, Harkov, Lugansk, Dnipro, Petrovsk, Odessa, Lviv, İvano-Franvisk ve Herson şehirlerinde mimarlık programında lisans eğitimi verilmektedir. İsminde teknoloji veya teknik olan üniversitelerde Rusça dilinde eğitim verilir. Bu bölümün yıllık aidatı da yer yer iki bin dolar ile dört bin dolar arasında değişiklik göstermektedir. Yalnızca lise diplomanız Ukrayna’da lisans programlarına kayıt olmanız için yeterli kriterdir.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın