İçeriğe geç

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp ÜniversitesiLviv tıp üniversitesinde tıp eğitimi alarak ülkemize geldiğinizde iyi bir sağlık kuruluşunda çalışmak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Lise ya da lise dengi bir okuldan diplomanız bulunması durumunda yapacağınız tek şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile görüşmek olacaktır. Bu aladan uzmanlaşmış kişilerden oluşan ekibimiz yapacakları çalışmalarda iyi bir gelecek için sizlere elinden gelen imkanları sunmaktadır. Bu eğitim imkanlarından faydalanmak için bilgili, eğitimli olmanız gerekmektedir.

İyi bir eğitim almış kişi ile eğitim almamış kişiyi karşılaştırırsak ortaya çıkabilecek olan sonuçlar bariz bir şekilde mevcuttur. Bu çalışma sisteminde eğitimli kişi çok daha iyi bir iş ortamında çok daha rahat bir iş ortamında oluşabilecek sorunlara karşı ekip halinde çalışmalarını sürdürebilir iken alanında eğitim görmemiş kişiler ise alanında iyi bir eğitim almış kişilere nazaran daha ağır şartlarda çalışmaktadır. Daha zor bir çalışma ortamında bulunmaktadır. Eğitim almış olan insanlara göre çok daha fazla sorun yaşayabilmekte ve akşam olduğunda evine yorgun argın bir şekilde dönmektedir.

Çağdaş yaşamın getirmiş olduğu hayatta iyi bir yaşam kalitesine, iyi bir çevreye, iyi bir sosyal hayata sahip olmak isterseniz yapamanız gereken şey kendinizi sürekli olarak gelişmekte olan teknoloji ile birlikte geliştirmek olacaktır. Lviv tıp üniversitesinde eğitim verilmekte olan bölümlerden bir tanesi olan diş hekimliği bölümünü ele alacak olursak siz Lviv tıp üniversitesinde eğitim görmeye başladığınızda eğer akıcı bir şekilde ingilizce aksanına sahip değilseniz ya da Ukraynaca veya Rusça bilginiz yok ise öncelikli olarak Lviv tıp üniversitesi bünyesinde yurt dışından gelen öğrencilere ingilizce eğitimi çatısı altında lisans eğitimi verilmektedir.

Lviv tıp üniversitesinden başarılı bir şekilde hazırlık eğitiminizi alarak iyi derecede bir yabancı dil aksanına sahip olduğunuzda yapacağınız çalışmalarda sizden konuşulanı anlamanız ve karşılığında sorulan soruları rahat bir şekilde cevaplandırabilmeniz beklenmektedir. Bunun için ise bir yıl sürecek olan iyi bir yabancı dil eğitiminden geçeceksinz. Bu bir yıllık yabancı dil eğitiminin hemen akabinde ise lisans eğitimi süreciniz başlayacaktır. Göreceğiniz bu lisans eğitimi süreci dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber mezun olabilecek seviyeye gelerek diplomanızı almanız durumunda ülkemiz sınırları içerisinde geçerliliğini sürdürmekte olan yüksek öğretim kurumu yani yök dahilinde bulunan denklik sistemi dahilinde diplomalarınız ülkemizde her yerde geçerliliğini sağlayacaktır.

Bu denklik sistemi dahilinde iyi bir diş hekimi olduğunuzda dilerseniz kendi diş hekimi polikliniğinizi açabilir dilerseniz devlet bünyesinde yer alan sağlık kuruluşlarında ya da özel sağlık kuruluşlarının birinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Kendi polikliniğinizi açtığınızı düşünürsek yapacağınız çalışmalar dahilinde gelişmekte olan teknolojiyi sürekli olarak takip etmeniz gerektiğini belirtmemizde fayda olacaktır. Çünkü bu alanda yapılan teşvikler ile beraber her yıl bir çok rakibiniz gelmekte ve eğer bu rakipleriniz sizden daha iyi bir bilgi birikimine sizden daha iyi bir teknolojik donanıma sahip ise yapacağı çalışmalar dahilinde sizden çok daha iyi bir performans sergileyebilir.

Hal böyle olunca sizin mevcut potansiyeliniz gerileyebilir ve zaman içerisinde bu iş için almış olduğunuz eğitimin karşılığını alamayabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak iyi bir eğitim sisteminden geçmenizde fayda olacaktır. Alacağınız iyi bir eğitim dahilinde sürekli olarak kendinizi geliştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Sürekli olarak kendini geliştirmeyi bilen insan her alanda başarılı olabilecek insandır.

Sizde Lviv tıp üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim almak isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.
Yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz ve bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir yaşam sürmek isterseniz çağdaş yaşamın getirmiş olduğu bir konumda yerinizi almakta çevrenizde saygın bir kişilik olmak ya da aranan bir doktor veya bir baş hekim olmak isterseniz öncelikli olarak kaliteli bir eğitim süreci içerisinden geçmemiz gerekmektedir. Bu eğitim süresi dahilinde yapacağınız çalışmalarda iyi bir yere gelmek için size önerebileceğimiz Ukrayna’da yer alan Lviv TıpUniversitesi alanında en iyi şekilde eğitim vermeyi başararak Ukrayna’da yer alan Ünviersite eğitim kurumları arasında en başarılı ikinci üniversite olarak bilinmektedir. Lviv TıpUniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim yalnızca tıp eğitimi üzerine olduğunu belirtmemiz gerekir.

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Universitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemi olarak bütün dünyanın yaygın bir şekilde bu eğitim sisteminden yana alt yapı çalışmalarını hazırlamaya çalışması gerek bu eğitim sistemini uygulamaya çalışması çabalarına kişleri itmektedir. Bu eğitim sistemi çerçevesi altında öğrenciyi bilgiyi hazır bir şekilde almakta olan pasif bir alıcı olarak görmek ve aynı zamanda öğretmeni de bilgiyi hazır bir şekilde öğrencilere vermekte olan bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasında geçmekte olan diyalogu çok daha güçlü bir yapıya sokacak şekilde öğrencilerin çok daha iyi bir öğrenme imkanı sunacak şekilde teknik bilgi ve donanıma sahip olmasını öncelikli olarak hedeflemektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalara şölye bir göz atacak olursak ;

Bologna eğitim sisteminde öğretim görevlisi olan öğretmenin yapacağı araştırma çalışmaları dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde bir yol izlemesi durumu söz konusudur. Bu eğitim sisteminde öğretmenin öğrencilere sunmuş olduğu konulardan birinin öğrenciler tarafından seçilerek bu konu ile ilgili olarak yapılacak olan araştırma çalışmaları dahilinde iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır. Bu çalışmalar ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkdaşları ile beraber yapacakları araştımaların gerek Lviv TıpUniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst seviyede yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Lviv TıpUniversitesi dahilinde yer almakta olan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak yapacakları araştırmanın gerek yazılı dökümümanlardır.

Bu halinde toplanması gerek ise öğrencilerin bu alanda yapacakları araştırmalarda görsel dökümanlar halinde bilginin toplanabilir olması ya da bunların yanı sıra öğrencilerin çeşitli kaynaklardan yapacakları araştırmalarda röpörtajlar ile beraber elde edecekleri bilgiler dahilinde bir sonraki aşama olan uygulama çalışmasına geçiş süreci sağlanacaktır. Bu süreçte öncelikle gerekiyorsa malzemelerin teminatı yapılmaktadır ve malzemelerin teminatı sağlandıktan sonra gerekli çalışmalar projelendirme ve uygulama yönünden yapılması sağlanmaktadır.Universitemiz dahilinde bu çalışmaların akabinde ise elde edilen dökümanlar taslak halinde iken bir araya getirilip toparlanarak iyi bir sunum haline geitirilmesi sağlanmaktadır.

Bu işlemler esnasında yapılacak çalışmalar dahilinde öğrencilerimiz en iyi şekilde sunumlarını hazırlayarak bir çok kişinin önünde yapmış oldukları bu çalışmaları sergileme imkanı bulmaktadır. Öğretim görevlisi olan öğretmenlerimiz ise bu alanda öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek yılda iki kez kullandıkları kanaat notu ile beraber etcs adı verilmekte olan sistem dahilinde öğrencilerimizin bir üst sınafa geçmelerini sağlamaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde size iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken ;

Euro Star Yurt dışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. Alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağız. Bu alanda bize bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]