İçeriğe geç

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi Ukrayna’da yer alan önemli eğitim kurumlarından biridir. Hukuk ve ekonomi alanında eğitim sunan Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi tüm öğrencilere kapılarını aralamaktadır. Hukuk ve ekonomi öğrencilerin hayalini kurduğu iki önemli bölümdür. Bu bölümlerde eğitim almak isteyen öğrenciler kendi ülkelerinde sınav sistemiyle karşı karşıya kalmakta ve bu yüzden Ukrayna’da sınavsız eğitim sistemini tercih etmektedir. Kendi ülkelerinde ancak üniversite sınavından yüksek puan alarak girebileceği hukuk ve ekonomi bölümlerine öğrenciler sınavsız giriş yapma hakkına sahip oluyor ve lisans eğitimini tamamladıktan sonra diploma almaya hak kazanıyor. Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de sağladığı avantajlarla çok tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır.

Ukrayna Karadeniz’in kuzey kıyısında yer alan güzel bir ülkedir. Ukrayna’nın başkenti Kiev olup tüm şehirleri birbirinden güzeldir. Ukrayna son dönemin önemli eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Tüm şehirlerinde çok sayıda üniversite yer alan Ukrayna’da genel olarak Ukraynalılar ve Ruslar yaşamaktadır. Öğrenciler için son derece ideal bir ülke olan Ukrayna önemli üniversitelere sahiptir. Üniversite eğitimiyle hep ön plana çıkmayı başaran Ukrayna’nın önemli üniversitelerinden biri de Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi’dir. Başarılı bir hukuk ve ekonomik eğitimi almak isteyenlerin yolu Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi’nden geçmektedir. Herkesi hayallerine kavuşturacak olan Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi lise diplomasını getiren tüm öğrencilere kapılarını açmaktadır. Üstelik hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın özgürce hukuk ve ekonomi bölümlerinde eğitim alma fırsatı sunulmaktadır.

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi eğitim fırsatları kadar öğrencilere sunduğu konaklama imkanları ile de ön plana çıkmaktadır. Konaklama imkanları açısından çeşitlilik gösteren Ukrayna’da öğrenciler yurt veya ev seçeneğini tercih edebilmektedir. Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi öğrencilere yurt imkanı sunmaktadır. Aylık 200-300 dolar bir maliyetle yurtlarda konaklama imkanı sunan Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi öğrencilere çeşitli sosyal imkanlarda sunmaktadır. Öğrencilerin kaliteli bir eğitim alması kadar sosyalleşmesi de çok önemlidir. Güzel bir üniversite eğitimi almayı hayal eden öğrenciler sosyal aktiviteleri yerine getirecek ve kendini geliştirme fırsatı bulacak. Sosyal yönden kendini geliştiren öğrenciler farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurarak hem bakış açılarını değiştirecek hem de uluslararası çevre yapma imkanına sahip olacaktır. Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler hem kariyerlerine önemli bir adım atma fırsatına sahip olacak hem de sosyal anlamda ön plana çıkabilen kişiler olacaktır.

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak isteyen ancak nasıl bir yol izleyeceğini bilmeyen öğrenciler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri hizmet sunuyor. Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi kayıt işlemleri için size en doğru yolu gösteriyor ve zaman kaybetmenizin önüne geçiyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]