İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları ile de sizi şaşırtmaya devam edecek. 48 milyon nüfuslu ülkede ne yazık ki yeteri kadar genç nüfus bulunmuyor. Bunun yanında Ukrayna eğitimin önemini anlamış bulunuyor. Bunun için yurt dışından öğrenci kabul ediyor. Bu öğrenciler için de kabul şartlarını çok kolay ve basit tutuyor. Buna karşın dünyadaki tüm öğrencilere hitap edecek kaliteli bir eğitim veriyor.

Europass sistemine dâhil olan Ukrayna üniversiteleri, bu sayede mezunlarına tüm Avrupa kapılarını açıyor. Böylece sizi gelecek kaygısından kurtarıp dünyaya entegre olmanızı sağlıyor. Bunun yanında size farklı kültürleri ve hoşgörüyü öğreneceğiniz bir ortam da sunuyor.
Ukrayna eğitim sisteminde yükseköğretime giriş için bir sınav şartı bulunmuyor. Ya da yabancı öğrencilere yönelik bir sınav uygulaması yok. Bunun yerine sadece liseden mezun olmak yeterli oluyor. Bunun haricinde yurt dışından gelen öğrencilerden sağlık raporu isteniyor.

Bu raporu kapsamı HIV virüsünü de içerecek kadar geniş tutuluyor. Sınavsız üniversiteye giriş kolay olsa da mezun olmak için biraz ders çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Özellikle hazırlık sınıflarında devam zorunluluğu bulunuyor. Böylece üniversite eğitimi için gereken eğitimin ilk adımını atmış oluyorsunuz. Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları tüm avantajların yanında çok uygun kalıyor. Verdiğiniz paranın karşılığını çok kaliteli eğitimle fazlasıyla alıyorsunuz. Ukrayna’da eğitim hakkında daha fazlası için Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerine uğrayıp bilgi alabilirsiniz.

Ukrayna Eğitim Fiyatları

Ukrayna eğitimde dünya standartlarını çoktan yakaladı. Bunu mezunlarına verdiği Mavi diploma ile gösteriyor. Bu diploma ile tüm Avrupa ülkelerinde istediğiniz gibi çalışma ve iş kurma imkânına ulaşıyorsunuz. Bunun yanında Ukrayna da hayat şartları zaten çok ucuz. Aynı bölümde okuyan Türkiye ve Ukrayna üniversiteleri öğrencileri hemen hemen aynı masrafı yapıyor. Ukrayna’da yurt masrafları yıllık 500 ila 600 dolar arasında değişiyor.

Yemek ve ulaşım için ise 200 ile 400 dolar arasında değişen bir masraf yapabiliyor. Eğer şehir merkezinde daire kiralamak isterseniz de aylık 100 dolar civarında bir fiyat çıkıyor. Ancak bu fiyat evin konumu ya da ev arkadaşları gibi etkenlerle değişecektir. Ukrayna’da eğitim dili olarak Rusça okutuluyor. Bunun için 1 yık hazırlık okumanız gerekiyor ve Rusça hazırlık fiyatları 1500 – 1750 dolar arasında değişiyor. İngilizce hazırlık için 1600 – 1750 dolar arasında bir ücret demeniz gerekiyor.

Okullarda Rusça okutulan ekonomi ve mühendislik üniversitelerinin bölümleri için yıllık 2000 – 2500 dolar ücret ödemeniz gerekiyor. Tıp, eczacılık ve diş hekimlik içinse 3000 – 3500 dolar arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Diğer bölümlerin ise 1500 – 3000 dolar arasında değişen fiyatları oluyor. Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri – Fiyatları ve daha fazlası için Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerimize bekliyoruz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın