İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma

Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma konusunda çokça soru akıllarda dolaşıyor. Bunun çözümü için doğrudan YÖK sitesine başvurmak ve ya bilgi edinme yoluyla öğrenmek daha doğru olacaktır. Ancak Ukrayna üniversiteleri Europass programına dâhildir. Bu program sayesinde Ukrayna üniversiteleri mezunlarına mavi diploma veriyor. Bu mavi diploma ile mezunlar tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir diploma sahibi oluyor. Bu diploma size Avrupa kalitesinde bir eğitim verildiğini gösteriyor.

Ukrayna eğitime verdiği önem dolayısıyla ve Avrupa ülkesi olması sayesinde birçok kurumla resmi anlaşmalar yapıyor. Farklı eğitim programlarına dâhil olan Ukrayna öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bu sayede ülkenin geleceğinin daha güzel olacağının farkına varan ülke ne yazık ki yeterince genç nüfusa sahip değil.

Oysa ülkemiz genç nüfusu tüm Avrupa ülkelerinden daha büyük. Ukrayna bu açığı kapatmak için yurt dışından öğrenci kabul ediyor. Üstelik bunu hiçbir sınav ya da başka bir şarta bağlamıyor. Bunun için sadece lise mezunu olmanız yeterli oluyor. Böylece Ukrayna’da her genç üniversite okuyabiliyor. Bu kaliteli eğitimle aranızda hiçbir engel yok. Ukrayna üniversitelerinde ücretler ülkemizdeki özel üniversitelerle neredeyse aynı seviyede.

Mavi diploma ve sınavsız giriş özelliğini düşününce çok daha ucuz olduğunu fark edeceksiniz. Üstelik eğim kalitesi olarak ta üniversitelerini belirli alanlarda yoğunlaştırıyor. Mesela sadece denizcilik, havacılık ya da mühendislik eğitimi veren üniversiteler var. Denizcilik alanında ise Odessa Denizcilik Akademisi adını tüm dünyaya kabul ettirdi. Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma konusuna gelince, öncelikle Ukrayna üniversiteleri mavi diploma veriyor. Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak 20 yıldır yurt dışı eğitim danışmanlığı veriyoruz. Ön kayıt anından mezun olana kadar her aşamada sizinleyiz.
Ukrayna Üniversiteleri ile Dünyaya Açılan Kapı

Mavi diploma ile Avrupa yada dünya ülkelerinde hiç bir denklik sorunu yaşamayacaksınız. Buna karşın ülkemizdeki durum sürekli değişebiliyor. Yüksek Öğretim Kurumu ( YÖK ) ana sayfasından denklik verilen üniversiteleri bulabilirsiniz. Ülkemizde Ukrayna üniversitelerinin diplomaları tanınıyor. Üstelik denizcilik gibi sektörlerde daha da avantaj sağlıyor. Bunun yanında Ukrayna üniversitelerinin eğitim dili olan Rusça ve hazırlık sınıfı ile ikinci bir yabancı diliniz olacak. Böylece öz geçmişinize yazacağınız bir artınız daha olacak. Ukrayna üniversitelerinde okuyorsanız ufkunuzu daha geniş tutmalısınız.
En azından tüm Avrupa’da geçerli bir diplomanız, işiniz olacağını unutmayın. Yabancı dil eğitimi ile de uluslararası şirketlerin aradığı biri olacaksınız. Ukrayna üniversiteleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bürolarımıza uğrayıp sorabilirsiniz.

1993 yılından beri yurt dışı eğitiminde otorite olan firmamız merak ettiğiniz her konuda size yardımcı olacaktır. Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma konusunda ise yine tekrar edersek, ülkemizde bu diplomalar tanınıyor.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tek Yorum

  1. Can Can

    Sitenizde yazılana göre tüm üniversiteler mavi diploma veriyor , Ben mimarlık okumayı düşünüyorum mavi diploma için hangi okulları öneriyorsunuz ?

Bir yanıt yazın