İçeriğe geç

Ukrayna’da Eğitim Diş Hekimliği

Ukrayna’da Eğitim Diş Hekimliği Ukrayna üniversiteleri meslek lisesi veya açık lise diploması arasında ayrım yapmaksızın sizlerin kayıtlarını kabul edebilmektedir. Türkiye’de olduğu gibi YGS veya LYS sınavlarından üstün başarı göstermenizi beklemeyen bu üniversite tipleri kayıt işlemi sırasında geçerli bir lise diplomasına sahip olmanız durumu yeterli olacaktır.

Ukrayna’da eğitim görmeyi arzu eden bireylerin en az 10 yıl geçerli olan pasaportlara sahip olmaları gerekmektedir. Ukrayna üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim vermektedirler. Ukrayna üniversitelerinden alınmış olan diplomaların Avrupa Birliği’nde geçerlilikleri söz konusudur. Ukrayna’da eğitim diş hekimliği ücretleri üniversiteden üniversiteye farklılık gösteriyor olsa da Ukrayna’da eğitim diş hekimliği üzerine alındığında ödenmesi gereken yıllık tutar 2500-6000 Amerikan doları arasında degişmektedir.

Geçerli bir eğitim alabilmek üzere en iyi Ukrayna üniversitelerini tercih etmeniz konusunda sizlere yardımcı olacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisi, kayıt olmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz tüm belgeleri sizler için hazır edecektir. Ukrayna üniversie ücretleri okunacak olan bölüme göre farklılık göstermektedir. Ukrayna üniversiteleri fiyatları diğer Avrupa ülkelerinde bulunan üniversite fiyatlarından düşüktür.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisi sizlerin bütçesi ile uygun olabilecek olan diş hekimliği eğitimi vermekte olan üniversite tiplerini sizler için ayarlayacaktır. Ukrayna’da üniversite bölümleri dili Rusça veya İngilizce olarak bilinmektedir.Ukrayna üniversiteleri başvuruları sene boyunca devam etmektedir. Üniversiteye kabul belgesi yaklaşık 2-3 hafta içerisinde elinize ulaşacaktır. Öğrencilerin Ukrayna üniversitelerinde eğitim alabilmeleri üzere yaklaşık 6-7 haftaya ihtiyaçları vardır. Gerekli işlemler gerçekleştirildikten ve gerekli belgeler tamamlandıktan sonra bireyler kolaylıkla Ukrayna’da eğitim diş hekimliği üzerine alabilmektedirler.

Ukrayna’da Okumanın Maliyeti

Ukrayna’da eğitim diş hekimliği üzerine almayı arzu eden bireylerin üniversite eğitimi alabilmek üzere ödemeleri gereken tutar oldukça hesaplıdır ve diğer tüm Avrupa ülkelerinden çok daha ucuz bir eğitim anlayışı Ukrayna tarafından benimsenmiştir. Ukrayna’da üniversite fiyatları 2500- 6000 $ arasında farklılık göstermektedir. Türkiye’de bulunan birçok üniversiteden daha hesaplı bir yapıya sahip olan Ukrayna üniversitelerinden mezun olmanız durumunda Europass ekine sahip olursunuz. Bu ek yardımıyla Avrupa’nın her ülkesinde çalışma imkanını yakalayabilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri Türkiye’de tanınmakta olan üniversite tipleri olarak bilinmektedirler.

Ukrayna dünyanın en iyi diş hekimliği fakültelerine ev sahipliği yapmakta olan bir ülke olduğundan Ukrayna üniversitelerinde okumayı tercih eden bireylerin iş bulma durumu konusunda herhangi bir problem yaşamayacakları düşünülmektedir. Avrupa’nın en iyi medikal okulları da Ukrayna’da bulunmaktadır. Özellikle tıp ve tıp bölümü alt dallarını okumayı arzu eden bireyler Ukrayna üniversitelerini tercih edebilirler.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın