İçeriğe geç

Ukrayna’da Eğitim İmkanı

Ukrayna’da Eğitim İmkanı sahibi olabilmek herkesin hayalidir. Firmamız bu hayalinizi gerçekleştirebilmek üzere çeşitli çalışmalar gerçekleştirmekte ve sizleri Ukrayna’da okuma durumu hakkında bilgilendirmektedir. Ukrayna’da eğitim görebilmek üzere ihtiyaç duyabilmenizin olası olduğu konular hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmek üzere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Farklı bir ülkeye adapte olabilme süreci içerisinde ülke hakkında edineceğiniz bilgiler sizler için büyük önem taşımaktadırlar.

Ukrayna’da eğitim imkanı yakalayabilmek üzere komplike nitelikte olan sınavlara saatlerce veya aylarca çalışmanız durumuna gerek kalmayacaktır. YGS veya Lys sınavlarına girmeden üniversite kazanabilmek isteyen bireyler için Ukrayna üniversiteleri ideal nitelikte olan üniversite tipleri olarak bilinmektedirler. Ukrayna’da eğitim görme işlemi diğer Avrupa ülkelerinde eğitim görme işleminden çok daha hesaplı bir işlem olarak bilinmektedir.

Ukrayna’da eğitim almak isteyen bireylerin tek yapması gereken lisede okumuş oldukları bölüm ile benzer niteliklere sahip olan üniversite bölümlerini seçmek olacaktır. Fakat lisede okuduğunuz bölüm ile alakalı bir üniversite bölümü seçemiz durumu opsiyonel bir işlemdir ve bölümü okurken zorlanmamanızı sağlayacaktır.

Ukrayna’da eğitim imkanı sahibi olmanız sonrasında eğitim aldığınız okuldan mezun olduğunuz takdirde diploma içerisinde ek olarak bulunan Europass eki sayesinde dünyanın her bölgesinde çalışabilme imkanını elde edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması sizlere Ukrayna’da eğitim almak konusunda detaylı bilgi verebilecek donanıma sahiptir.

Ukrayna’da Yaşam
Ukrayna’da eğitim imkanı yakalayan bireyler bölgeye adapte olmak üzere yoğun uğraşlar vermeyeceklerdir. Çeşitli bölgelerden büyük oranda beyin göçü almakta olan bölgede Türk öğrenci sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Bu durum eğitim görebilmek üzere Ukrayna bölgesine giden bireylerin ülke kültürüne karşı yabancılık çekmemesi durumuna sebebiyet verecektir. Ukrayna’da eğitim almış olan bireyler herhangi bir ülkede iş bulabilmek konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır. Yenilikçi ve modern bir eğitim anlayışına sahip olan Ukrayna üniversitelerinde öğrencilere verimli bir eğitim hizmeti sunulabilmesi üzere yoğun uğraş verilmektedir.

Ukrayna’da eğitim görme durumunun maliyeti 2500 ila 6000 Amerikan Doları arasında farklılık göstermektedir. Ödenecek yıllık tutar bölümün genel yapısına bakılarak belirlenmektedir. Maddi açıdan astronomik rakamlardan uzak olarak eğitim görebilmeniz durumuna sebebiyet verecek olan bu özel ve devlet üniversiteleri genellikle sıkça tercih edilen sosyal alanlara ve kampüslere yakın konumlarda bulunmaktadırlar. Lise diploması ile kolaylıkla başvuru yapabileceğiniz Ukrayna üniversitelerindeki eğitim dili İngilizce ve Rusça olarak bilinmektedir. 1 yıl Rusça olarak eğitim görmeniz ve dili öğrenmeniz gereklidir.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın