İçeriğe geç

Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Bu alanda yürüteceğiniz çalışmalar dahilinde Bologna eğitim sistemi ile beraber bir lisans eğitimi ve hazırlık eğitimi alacaksınız. Yapacağınız çalışmalar ile beraber elde edeceğiniz teknik bilgiler size yaşantınız boyunca gerekli olacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda geçiminizi sağlayabileceksiniz. Yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim öğretim süreci sizi bekliyor olacağından dolayı iyi bir şekilde çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.
Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak şunu belirtmemizde fayda olacaktır ki bu eğitim sisteminde öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalog çok daha iyi bir hale getirilmektedir. Öğretmenleri sadece birer verici olarak görmekte ya da öğrencileri sadece pasif birer alıcı olarak görülmesinden ziyade öğretmenlerin sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bu konular ile ilgili olarak öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber yapacakları çalışmalar ile beraber gerekli araştırma, projelendirme ve sunum çalışmalarını hazırlamaları sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerin detaylı bir bilgiye sahip olması isteniyor. Yapılacak olan çalışmalar doğrultusunda öğrenciler bu alanda başarılı bir şekilde eğitim görmeleri sağlanmaktadır.

Bu alanda kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulmak için öncelikli olarak öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar göz önünde bulundurulmalıdır. Öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar doğrultusunda elde edecekleri yazılı dökümanlar, görsel dökümanlar ile beraber kaliteli bir eğitim sürecine girmiş olmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmek için gerek Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerekli araştırmaları yaparak ya da Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üstün bir şekilde iyi bir alt yapıya sahip olan bilgisayar laboratuarlarında kaliteli bir araştırma eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin çalışmalarını sürdürmeleri istenmektedir.

Öğrenciler bu alanda yapacakları çalışmalar dahilinde iyi bir şekilde konuya hakim olmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir bilgi edinme süreci sağlanmaktadır. Öğrenciler gerekli olan bu araştırmaları yaptıktan sonra ise öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta olduğu kanaat notu ve ects kredi sistemi adı verilmekte olan bu çalışmalar ile beraber en iyi şekilde bir üst sınıfa geçişlerini sağlamaktadır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenci arkadaşlarımız çalışma hayatı boyunca en iyi şekilde teknik bilgiye sahip olmaları sağlanmaktadır. Bu alanda gerek öğrenci arkadaşlarımız kaliteli bir çalışma sürecine tabi tutulmakta gerek ise öğretim görevlisi öğretmenlerimiz sürekli olarak öğrenci ile diyalog halinde kalarak konu ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmaktadır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber en iyi şekilde öğrencilerin bilinçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Bologna eğitim sistemini biliyoruz ki bütün dünya eğitim kurumları bu eğitim sistemini uygulama çalışmalarını sürdürmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber gerek öğrencimizin yapacağı çalışmalarında gerek ise öğretmenlerimizin yapacağı çalışmalarında en iyi şekilde bir çalışma sağlamasını göreceğiz. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber alanında uzmanlaşmak için size iyi bir eğitim verilecektir.

Yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanmak için öncelikli olarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden 0212 244 66 00 numaralı telefondan alanında uzman ekip arkadaşlarımıza ulaşma imkanına sahip olabileceksiniz. Bu alanda en iyi şekilde bilgi birikimine sahip olan ekip arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar dahilinde Vinnitsa Teknik Üniversitesi öğrenci kaydı başvurusu işlemleri esnasında tam başarılı bir sonuç elde etmiş olması ve bunun yanı sıra Ukrayna’da eğitim için vize başvurularında tam başarılı sonuç almaları bizim başarımızı ortaya koymaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi altı bin kişilik tam zamanlı bin beş yüz kişilik yarı zamanlı ve yüz yüksek lisans ile beraber doktora öğrencisine eğitim ve öğretim hizmetleri vermektedir. Eğitim çalışmalarını ve bilimsel faaliyetlerini elli üç bölüm ile beraber gerçekleştirmektedir. Bu alanda verilmekte olan eğitim dahilinde bölümlerin kontrolünü bilim doktorları ve profesörleri tarafından sağlanmaktadır. Öğretim kadrosunun %84 ü üniversite kadrosunun %72 si bilimsel derece ve unvan almış kişilerden oluşturmaktadır. Vinnitsa Teknik Üniversitesi öğretmenlerinin ise %2 si övgüye değer unvanına sahiptir.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi 1991 yılında üç dönemlik bir eğitim sistemi oluşturarak Ukrayna ve üniversiteler tarihine geçmiş olarak bilinmekte olan bir teknik eğitim veren üniversite olarak bilinmektedir. Bu alanda kaliteli bir eğitim vermekte olan Vinnitsa Teknik Üniversitesi 2 dönem boyunca öğrenciler müfredat programına dâhil edilmekte üçüncü dönemde ise çalışılmaktadır. Çalışma dönemlerinde ise öğrenciler mesleki yeterliliklerini gerçek ortamlarda deneyerek meslek öncesi deneyim kazanmaktadırlar. Bu alanda öğrencilerin öncelikli olarak son sınıf öğrencileri ise işletmelerde bağımsız olarak çalışabilmekte ve yeteneklerini sergileyebilmeleri sağlanmaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesinde temel uzmanlık alanında eğitimin yanı sıra öğrenciler part time ikinci bir uzmanlık eğitimi de alabilmektedir. Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Bologna eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilere en uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu alanda gerekli çalışmaların yapılıyor olması gerek eğitmen kadrosu olarak gerek ise öğrenci kontenjanı için iyi bir çalışma sağlamaktadır.
Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak şunu söylememizde fayda var ki bu eğitim sistemi ile beraber öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalog çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak şekilde yapılandırmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir bilgi birikimine sahip olacaklardır.
Öğretmenlerin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber yapacakları araştırma çalışmalarında gerek Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerek ise Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan ileri teknolojiye sahip bir bilgisayar laboratuarında çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu alanda kaliteli bir bilgi birikim ile beraber öğrenciler en iyi şekilde çalışmalarını sürdürüyor ve kaliteli bir eğitim almaları sağlanıyor.

Bir sonraki aşamada ise öğrenciler projelendirme ve uygulama çalışmalarına tabi tutulmaktadır. Bu alanda yapacakları işlemler esnasında bir önceki araştırma konusunda elde ettiği bilgiler doğrultusunda en iyi şekilde çalışmalarını sürdürebilmektedir. Bu alanda öğrencilerin kaliteli bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır. En iyi şekilde çalışmalarını etkili bir şekilde sürdüren öğrencilerimiz yapacakları işlemler esnasında başarılı bir gelecek için ilk hazırlıklarını yapmaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim verilmekte olduğundan dolayı yapılacak olan bu çalışmada eğer bu üç dilde ileri düzeyde bir aksana sahip şekilde bilgiye sahip değil ise bir yıllık hazırlık eğitimi süresine tabi tutulmakta olan öğrencilerimize bu alanda en iyi şekilde yabancı dil bilgisi verilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar ile beraber lisans eğitimlerinin sonuna gelmesi halinde elde edecekleri diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde bulunan her yerde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik dolayısı ile çalışma imkanına sahip olabilecektir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda dilerse kendi iş yerini açma yetkisine sahip olabilirsiniz ya da bir başka iş veren ile çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Üniversite 6000 tam zamanlı, 1500 yarı zamanlı, 100 yüksek lisans ve doktora öğrencisine eğitim vermektedir.
Eğitim ve bilimsel faaliyetler üniversitenin 47 bölümünde gerçekleştirilmektedir. Bu bölümlerden 26’sı, Vinnytsia ve Vinnytsia Bölgesindeki işletmelerde şubeleri bulunmaktadır. Bölümler, Bilim Doktorları ve Profesörler tarafından yönetilmektedir. Yüksek lisans bölümündeki öğretim kadrosunun % 84’ü ve Üniversite kadrosunun %72’si bilimsel derece ve unvanlara sahiptir. Üniversite öğretmenlerinden %2’si “Övgüye değer” unvanına sahiptir.

LİSANS PROGRAMLARI

İşletme
Ekoloji, Çevre Koruma ve Dengeli Doğa Yönetimi
Bilgisayar Bilimleri
Bilgisayar Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği
Sistem Mühendisliği

VİNNİTSA ULUSAL TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE YÜKSEK LİSANS UZMANLIK EĞİTİMİ

Organizasyon Yönetimi
Otomatik Sistem Yazılımı
Akıllı Karar Verme Sistemleri
Makine-Yapım Teknolojisi
Makine Araçları ve Sistemler

Doktora Derecesi Uzmanlıkları

Matematiksel Simülasyon ve Hesaplama Yöntemleri

Bilgisayar Sistemleri ve İçerikleri

Elektrik Santralleri, Ağlar ve Sistemler

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]