İçeriğe geç

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi Ukrayna’nın güneyinde yer alan en eski tarım üniversitelerinden biridir. 1918 yılında kurulan üniversitesi 2001 yılında Ukrayna Tarım Politikası Bakanlığı tarafından Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’ne dönüştürülmüş ve pek çok öğrenci için hizmet sunmaya başlamıştır. Güney Ukrayna’nın önemli üniversitelerinden biri olan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi tarımsal üretim sağlamak amacıyla kalifiye personel yetiştirmektedir. Tarımsal işletmelerin arttırılması ve tarımsal personellerin yetiştirilerek tarım sektörünü ön plana çıkarması amaçlanmaktadır. Profesyonel bir eğitim kadrosuna sahip olan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi öğrencilere her yerde geçerliliği olan bir diploma vermektedir.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’nde 41 profesör ve 165 uzman eğitmen görev yapmaktadır. Veterinerlik, Tarla Bitkileri, Ekonomi, Üretim ve Hayvancılık Ürünleri İşleme Teknolojileri, Tarımda Mekanizasyon, Toprak Yönetimi gibi pek çok bölümde öğrencilere eğitim sunan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi öğrencilere kendi dallarında uzman olma imkanı sunmaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında istedikleri yerde çalışma imkanına sahip olmaktadır.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’nin öğrenciler tarafından seçilmesinin başlıca nedenleri arasında; tarım sektörüne olan ilginin artması bulunmaktadır. Ücret tarifesi bakımından diğer yurtdışı eğitim imkanlarına göre makul fiyatlarla üniversite eğitimi sunmaktadır. Sınav stresi yaşamadan üniversite eğitimi sunan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi hem eğitim aşamasında hem de eğitim sonrası dönemde öğrencilere çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilere belge toplama ve kayıt aşamalarında gerekli desteği sunar ve kısa sürede işlemlerin tamamlanmasına olanak sağlar. Hiçbir sıkıntı yaşamadan kayıt yaptırmanıza olanak sağlayan Eurostar yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna’da tarım dalında eğitim almanın avantajlarını sonuna kadar yaşamanıza olanak sağlar.

Odessa Ziraat Üniversitesi farklı ülke ve üniversitelerde çalışan bilim adamları ile yakın ilişki içerisinde olup birlikte çeşitli faaliyetler yürütmektedir. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi’nin iş birliği içerisinde olduğu ülkeler ve üniversiteler arasında; Almanya (Kiel), ABD (Kaliforniya, Virginia), Slovakya (Nitra), İsveç üniversiteleri, Hollanda (Amsterdam), Polonya (Lublin), Bulgaristan, Tarım Ekonomisi Tüm Rusya Araştırma Enstitüsü, Belarus Ulusal Veteriner Araştırma Enstitüsü, Vyscheleskoho, Moldova, BDT ülkeleri bilim adamları, KA Tymiryazyeva, Macaristan (Keszthely) ve diğerleri Ulusal Bilimler Akademisi bulunmaktadır.

İyi ve kaliteli bir eğitim almak isteyenler Odessa Ziraat Üniversitesi’ni tercih ediyor. agro-biyoteknoloji bölümü, iktisat fakültesi, veteriner fakültesi, arazi yönetimi bölümü, üretim, işleme fakültesi ve hayvancılık ürünlerinin pazarlaması ve mühendislik fakültesi ile öğrencilere kapılarını aralayan Odessa Ziraat Üniversitesi uzun yıllardan beri tarım alanında önemli bir üniversite eğitimi sunmaktadır.

Ukrayna’nın güneyinde yer alan Odessa Ziraat Üniversitesi şehrin en önemli merkezinde yer alıyor. Öğrenciler için hem sosyal hem de kültürel aktivitelerin son derece renkli olduğu Odessa kentinde üniversite eğitimi almak için binlerce öğrenci her yıl Ukrayna’yı tercih ediyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]